Panství Downton

Panství Downton

S01E02 - Epizoda 2

19.9. 07:55
Nova Lady
115 minut
2010
Velká Británie Drama / Romantický

Září 1912. Do Downtonského opatství přijíždí Matthew Crawley, nový dědic jmění lorda Roberta, hraběte z Granthamu, a jeho ženy Cory. Rodina by chtěla domluvit jeho sňatek s nejstarší dcerou Mary, aby majetek zůstal v rodině, ale Matthew stejně jako Mary z této myšlenky není vůbec nadšený. Navíc coby příslušník střední třídy, který se živí jako advokát, pohrdá z jeho pohledu zbytečným luxusem hrabství a celým systémem služebnictva. Stejně tak jeho matka, která za Búrských válek pracovala jako armádní sestra, nehodlá jen nečinně sedět a začne se angažovat v místní nemocnici, což se nepozdává hraběnce Violet, jež je patronkou instituce. Mezitím ve vedlejších traktech Downtonského sídla musí správce pan Carson čelit své minulosti, která ho nenadále dohnala.(Česká televize)

Více informací
S05E05

Epizoda 5

4.12. 07:00, Nova Lady, 60 minut

Epizoda 5

Na Downton přijíždí inspektor Vyner ze Scotland Yardu a chce vyslechnout Annu i lady Mary ve věci úmrtí Gillinghamova komorníka Greena. Lady Rosmond se dovtípí, že Edith přivezla své nemanželské dítě do Downtonu a zajde se s ní na malou dívku, vychovávanou v rodině zemědělce Drewa, podívat. To ale vyhrotí situaci u Drewových doma, protože nic netušící farmářova žena si myslí, že lady Edith má holčičku jako hračku. Slečna Buntingová dostala nabídku na lepší práci a odjíždí z Downtonu, což těžce nese Daisy, které pomáhala s učením. Opakovaně na Downotn přijíždí pan Bricker, pro něhož je ovšem tamní obraz od Della Francesca pouze zástupnou záminkou.(Česká televize)

S05E06

Epizoda 6

4.12. 08:00, Nova Lady, 60 minut

Epizoda 6

Lady Edith dostane tragickou zprávu, která předznamená velké změny v jejím životě. Na Downton znovu přicházejí policisté a tentokrát zpovídají slečnu Baxterovou, k čemuž je navedl anonymní dopis. Pan Bates mezitím doma náhodou objeví antikoncepci, kterou Anna pořizovala pro lady Mary, a vyloží si to po svém. To na jednu stranu vede k rozkolu v jeho vztahu s Annou, ale následně i k velkému usmíření i zásadnímu odhalení v celé věci s Greenem. Thomas se ocitá v nelehké situaci, která ale ve finále zapříčiní proměnu jeho vztahu se slečnou Baxterovou, když se ukáže, že ona je jediným člověkem na Downtonu, na kterého se může ve chvílích nouze obrátit.(Česká televize)

S05E07

Epizoda 7

3.12. 15:30, Nova Lady, 60 minut

Epizoda 7

Downton čeká dvojí svatební oznámení, ale obojí se neobejde bez překážek, kterým budou muset nastávající manželé čelit. Lady Cora se od paní Dreweové dozví pravdu o své vnučce a důvodu, proč lady Edith z panství odešla. Tony Gillingham navzdory všemu odmítá přijmout, že jej lady Mary nechce. Naštěstí má Charles Blake v záloze plán, jak jej jednou provždy nasměrovat do náruče jeho původní snoubenky Mabel. Daisy je zklamaná z politického vývoje a padajících preferencí labouristů, až z toho chce přestat se svým studiem. Pan Molesley ale za pomoci paní Patmoreové vymyslí, jak ji vrátit její původní elán.(Česká televize)

S05E08

Epizoda 8

3.12. 16:30, Nova Lady, 80 minut

Epizoda 8

Celá rodina Granthamových je v Londýně, kde se připravuje svatba lady Rose a Atticuse. Mezi svatebčany je i Roseina matka, která na rozdíl od otce její volbu ženicha nese s neskrývanou nelibostí. Inspektor Vyner pozve Annu na policejní stanici, kde je postavena mezi další ženy k evidentní identifikaci svědkem, která bude mít těžkou dohru. Nová komorná hraběnky-vdovy, Denkerová, ukáže doposud skrytou stránku své osobnosti během výletů do nočního života metropole za doprovodu na výpomoc najatého lokaje Andyho. Sir Robert vyzve paní Patmoreovou, aby se zúčastnila odhalení památníku obětem světové války, kde na ni čeká milé překvapení.(Česká televize)

Dostupné za 5 dnů
S05E09

A Moorland Holiday

9.12. 15:45, Nova Lady, 125 minut

A Moorland Holiday

Lord a lady Sinderbyovi pozvou Granthamovy na pronajaté sídlo Brancaster na lov tetřevů. Jejich snobský majordomus Stowell dává okázale najevo, že neschvaluje poměry v rodině Granthamových a odmítá obsluhovat Toma. Služebnictvo Granthamových se rozhodne mu jeho pohostinnost oplatit. Anna čeká ve vězení na vývoj případu kolem smrti Greena. Kněžna Kuraginová byla nalezena a má přijet do Downtonu. Jak proběhne po letech setkání s její dávnou sokyní v lásce, nynější hraběnkou, vdovou Violet?Na Brancasteru dojde k nečekanému zvratu ve vztazích, když Barrow uvede do pohybu svůj plán na odplatu za urážku od lorda Sinderbyho. Mezi nově příchozími hosty na lov je i distingovaný a sebevědomý Henry Talbot. Mezitím v Downtonu Daisy a paní Patmoreová pomáhají slečně Denkerové v jejím boji se Sprattem. Aby dostal Annu na svobodu, rozhodne se pan Bates k zoufalému činu, což zase motivuje pana Molesleyho a slečnu Baxterovou, aby se pokusili v celé věci něco podniknout. Nadcházející Vánoce sice jsou obestřené stínem loučení s Tomem, který po Novém roce odjíždí do Ameriky, ale současně přinášejí některé radostné zprávy, a dokonce i jedno nečekané vyznání citů.(Česká televize)

Podobné tituly

Sanditon
Viktorie
Poldark

O pořadu

česky česky
2010
Velká Británie Drama / Romantický

Seriál pojednává o smyšleném Downton Abbey, panství hraběte a hraběnky z Granthamu a sleduje osudy aristokratické rodiny Crawleyů a jejich služebnictva na počátku vlády krále Jiřího V.  První série zahrnuje dva roky před I. světovou válkou, počínaje zprávou o potopení Titaniku. Druhá série zahrnuje období let 1916 až 1918.

Tvůrci

Ben Bolt

Hrají

David Robb, Michelle Dockery, Siobhan Finneran, Rose Leslie, Hugh Bonneville, Brendan Coyle, Maggie Smith, Jim Carter, Phyllis Logan, Lesley Nicol, Kevin Doyle, Jessica Brown Findlay, Elizabeth McGovern, Dan Stevens, Penelope Wilton, Laura Carmichael, Peter Brown, Robert James-Collier, Sophie McShera, Thomas Howes, Nicky Henson, Fergus O'Donnell, Joanne Froggatt