Dr. House

Dr. House

S05E15 - Nevěřící

14.11. 13:35
Nova
60 minut
2009
Drama / Mysteriózní

Případ kněze, který vede útulek pro bezdomovce a vidí krvácejícího Ježíše, jak se vznáší nad jeho prahem, pojme House jako rozptýlení pro tým. Současně konfrontuje Foremana a Třináctku kvůli jejich vztahu. Dá jim na vybranou, buď se rozejdou, nebo jeden z nich musí odejít. Když nabídku odmítnou, nekompromisně vyhodí Foremana. Cuddyová mu však odmítá dát doporučující dopis, takže nemůže sehnat pořádné zaměstnání. Třináctka nabízí, že odejde ona, když House vezme Foremana zpět. Nakonec však nemusí odejít ani jeden. Tým se brzy dozvídá, že kněz byl zapleten do skandálu s obtěžováním, takže ztratil důvěryhodnost. Nicméně jakmile chtějí jeho případ ukončit, pacientův stav se drasticky zhorší a House se potýká se svou minulostí a vírou. Nakonec však objeví příčinu mužova stavu.(TV Nova)

Více informací
S06E16

Uzavření

5.12. 00:20, Nova, 60 minut

Uzavření

V nemocnici vyhlásia pohotovosť, keď sa z izby stratí novorodeniatko. Všetci zamestnanci musia zostať tam, kde sa práve nachádzajú. To prinesie našim hrdinom nečakané komplikácie. Taub a Foreman sú zatvorení v archíve, kde si začnú najskôr prezerať osobné záznamy Housea, a potom tie svoje. Wilson a Trinástka sú uväznení v kantíne a hrajú trochu nepríjemnú hru na pravdu. Najhoršie je na tom House. Ten zostal sám na izbe s umierajúcim pacientom a absolvuje s ním nepríjemne pravdivý rozhovor.(TV JOJ)

S06E17

Rytířův pád

5.12. 01:20, Nova, 65 minut

Rytířův pád

V zábavnom parku bojujú proti sebe dvaja rytieri v historických kostýmoch. Po víťazstve v turnaji však rytier William stratí vedomie a so zakrvavenými očami ho odvezú do nemocnice. Zdá sa, že mladík dodržiava zásady rytierskej cti aj v súkromí a potláča lásku k žene, ktorá patrí inému mužovi. Lekári spočiatku myslia na rakovinu, ale House nástojí, aby poriadne prehľadali pacientov byt aj pracovisko. Je totiž presvedčený, že ho otrávili.(TV JOJ)

S06E18

Otevřít a zavřít

5.12. 23:55, Nova, 60 minut

Otevřít a zavřít

Tým přijme případ ženy, která žije ve volném manželství a onemocní právě ve chvíli, kdy je s milencem. Tauba její způsob života velice zajímá a inspiruje a vypadá to, že i jeho manželství se otevře. House zatím dělá všechno pro to, aby zjistil, jestli je Sam pro Wilsona ta pravá.(TV Nova)

S06E19

Volba

6.12. 00:55, Nova, 65 minut

Volba

Tým se snaží určit diagnózu mladého muže, který ztratil řeč a vědomí před oltářem při vlastní svatbě. Při hledání důkazů, které by podpořily jejich hypotézy, se doktoři dovídají překvapivé věci z mladíkovy minulosti, které tajil i před svou snoubenkou. House zase udivuje, že ho postupně všichni členové týmu zvou večer někam do baru či restaurace. Ale brzy mu dojde proč. Ani to mu nebrání, aby se neustále nesnažil překazit Taubovi manželskou nevěru.(TV Nova)

S06E20

Balast

6.12. 23:40, Nova, 65 minut

Balast

House rozpráva svojmu psychológovi, dr. Nolanovi, o svojom aktuálnom prípade. Na pohotovosť privezú ženu s totálnou stratou pamäte. Nevie, kto je, nepozná svoje meno. House sa snaží rozlúštiť záhadu jej ochorenia a pomáha jej po kúskoch zostaviť jej identitu. Všetci pátrajú, odkiaľ žena vlastne pochádza. Spoznali ju v blízkom pekárstve a House navštívi jej manžela, ktorý vysvetľuje, že Sidney je právnička, a behá, aby odbúrala stres. Sidney si však na nič nespomína. House si všimne čiastočne odstránené tetovanie na jej členku. Ponechaná farba zrejme spôsobila alergickú reakciu, keď žena začala behať maratón. Jej liečba je teda možná.(TV JOJ)

S06E21

Pomozte

7.12. 00:45, Nova, 60 minut

Pomozte

Lékaři z nemocnice jsou povoláni k nehodě v centru města. Stavební jeřáb se zřítil na patrové parkoviště a v troskách je přes sto zraněných a mrtvých. House ošetřuje mladou ženu uvězněnou pod sutinami, která se musí rozhodnout, jestli obětuje nohu, kterou drtí zřícený nosník budovy, nebo bude riskovat život, aby si nohu zachránila. Tým zatím na Houseův příkaz odváží do nemocnice jeřábníka, který prý při práci usnul. Houseova intuice napovídá, že zřejmě nešlo o obyčejný mikrospánek...(TV Nova)

Podobné tituly

Jak básníci neztrácejí naději

O pořadu

česky česky
2009
Drama / Mysteriózní

Dr. Gregory House (Hugh Laurie) má skutočne nevyberané spôsoby. K pacientom si dovolí čokoľvek a z toho, čo si o ňom myslia iní ľudia, si veľkú hlavu nerobí. Na druhej strane, tohto nekonvenčného lekára sprevádza vynikajúca povesť. Jeho inštinkt je neomylný a jeho metódy stopercentne účinné. Práve to z neho robí výnimočného lekára. Navyše, v komplikovaných medicínskych prípadoch sa vyslovene vyžíva. Zachraňovať životy je jednoducho jeho životné poslanie...(oficiální text distributora)

Tvůrci

Greg Yaitanes

Hrají

Hugh Laurie, Olivia Wilde, Robert Sean Leonard, Lisa Edelstein, Peter Jacobson, Kal Penn, Jimmi Simpson, Jennifer Morrison, Jesse Spencer, Omar Epps, Jake Thomas, Nick Josephs