Policie Modrava

Policie Modrava

S02E07 - Vražda u plavebního kanálu

24.9. 01:50
Nova
55 minut
2017
Česko Krimi / Drama / Thriller

V plavebním kanálu u Srní je nalezena mladá recepční z nedalekého hotelu. Někdo ji udusil a do kanálu hodil.(TV Nova)

Více informací

Epizody

Řada 3
S03E06

Neznámý útočník

4.12. 09:40, Nova, 75 minut

Neznámý útočník

V okolí Sušice někdo v krátkém intervalu znásilnil tři mladé ženy. Muž měl vždy na hlavě kuklu a znásilněné ženy ho nejsou schopné popsat. Spojuje je jediné, každé z nich ustřihl kus vlasů. Trpí pravděpodobně trichofílií, vlasovým fetišismem. Pachatele vzrušuje, když se pak doma může vlasů dotýkat, hladit je, čichat k nim, vybavuje si znovu ten zážitek. To je jediná nejistá indicie, kterou policisté z Kašperských Hor mají. Zkoušejí všechny možnosti, vytipované nedávno propuštěné vězně, prověřují podobné případy, které se staly v minulosti na Šumavě, ale nic jim nevychází, nemohou se posunout dál. Vypadá to, že se do vyšetřování vloží kriminálka z Plzně a Janě Vinické tenhle případ odeberou. Policisté však při vyšetřování dalšího případu, tentokrát podezřelého utonutí mladé ženy, objeví nečekanou souvislost s případy tří znásilnění a nakonec oba případy úspěšně objasní. Pomůže jim v tom i ona nejistá indicie, vlasy, ustřižené obětem...(TV Nova)

Dostupné za 6 dnů
S03E07

Vyhaslý případ

10.12. 20:20, Nova, 70 minut

Vyhaslý případ

V Sušici je zavražděná dcera předsedy Krajského soudu v Plzni, inženýrka Alena Lukešová. Někdo ji v jejím bytě omráčil a dal jí injekci na usmrcování zvířat. Pro závažnost případu ho začne vyšetřovat kriminalistický tým z Plzně, který vede bývalý manžel Jany Vinické. Po měsíci ale nezjistí nic a případ přebírá Jana se svým týmem. Jdou postupně po stopách vyhaslého případu, soustřeďují se na nejvíc podezřelé osoby. Zvěrolékaře používající jed, který byl použit, a také na stavebníky spadající pod stavební úřad v Sušici, kde Alena dělala vedoucí. Byla přísná, držela se stavebního zákonu, a tak měla řadu nepřátel. V poslední době na jí nejvíce vyhrožoval podnikatel, který si místo přízemního domku postavil načerno rozsáhlou patrovou rekreační rezidenci a chtěl ji dodatečně legalizovat. Alena trvala na původním projektu a chtěla odstranit, co v něm nebylo schváleno. Mezi podezřelými je i Alenin bývalý manžel Lukeš, zakomplexovaný fotbalový trenér, pijan, který po první lize skončil na fotbalovém stadiónu v Sušici. Patří mezi ně i urostlý plavčík z plaveckého stadiónu, s kterým si Alena po rozvodu začala, i když věděla, že tento vztah nemá perspektivu. Vyhaslý případ postupně ožívá, nakonec zbyde jediný podezřelý...(TV Nova)

Podobné tituly

Columbo
Kriminálka Las Vegas
Hříšnice
NCIS: Los Angeles
Kriminálka New York

O pořadu

česky česky
2017
Česko Krimi / Drama / Thriller

Hlavní hrdinkou seriálu TV Nova Policie Modrava je zkušená kriminalistka Jana Vinická v podání Soni Norisové, která z osobních důvodů přichází z většího města na venkov a přijme uvolněné místo velitele policejní stanice na Šumavě. Musí se však vyrovnávat s počáteční nepřízní místních policistů, kteří se nemohou smířit s tím, že jim velí žena. Jana je vtipná, inteligentní a má veselou optimistickou povahu se smyslem pro humor. Tak se snaží řešit i jednotlivé kriminální případy, které se odehrávají v jejím regionu.V každé epizodě řeší Jana nový kriminální případ, na jejichž pozadí prožívá i soukromé vztahy. Děj doplňují svérázné a někdy i humorné figurky horských obyvatel. Mísí se v něm napětí a tajemství s lidskými osudy a to vše v autentických reálech a exteriérech Národního parku Šumava.(TV Nova)

Tvůrci

Jaroslav Soukup

Hrají

Ondřej Nosálek, Jana Boušková, Pavel Šimčík, Martin Zahálka, Ctirad Götz, Lucie Juřičková, Soňa Norisová, Radka Stupková, Eva Režnarová, Filip Tomsa, Zdeněk Mahdal, Zdeněk Palusga, Václav Helšus, Jan Monczka, Jaroslava Bobková-Stránská, Michal Kern, Radek Valenta, Jaroslav Satoranský, Lukáš Král, Lukáš Jurek, Jiří Černý, Jiří Racek, Stanislav Hýbler, Dagmar Čárová, Michal Holán, Michal Čeliš, Stanislava Jachnická, Dana Sedláková, Martin Davídek, Markéta Coufalová, Josef Nechutný, Václav Krátký, Štěpánka Křesťanová, Hana Marie Maroušková, Martina Šťastná, Matěj Dadák, Matěj Anděl, Taťjana Medvecká, Oldřich Vízner