Dr. House

Dr. House

S02E01 - Smíření

19.9. 23:50
Nova
60 minut
2005
Drama / Mysteriózní

Housea zaujme prípad Clarencea, väzňa z cely smrti, ktorému očividne zostáva pár dní života. Podarí sa však zistiť, že Clarence vo väzení pil atrament do tlačiarne, pretože sa chcel zabiť. House neutralizuje metanol z atramentu etanolom vo whisky. Tým mu zachráni život. Potom sa zameria na zistenie príčin, ktoré Clarencea viedli k vraždám, a zistí, že má nádor, ktorý v nepravidelných intervaloch vypúšťa do tela veľké množstvo adrenalínu, ktorý spôsobuje veľkú zúrivosť a násilnícke sklony...(TV Markíza)

Více informací

Epizody

Řada 2
S02E03

Bumbrlíček

20.9. 23:40, Nova, 60 minut

Bumbrlíček

Muž, ktorý pracuje pre doktorku Cuddyovú, spadne zo strechy jej domu a zraní sa. Cuddyová si pri prevoze do nemocnice všimne jeho sčernené prsty. Pochopí, že jeho stav je naozaj vážny. Tím hľadá pôvodcu ochorenia a gangréna pokračuje. Aby nedošlo k celkovej sepse, House sa s ostatnými lekármi rozhodne mužovi časť ruky amputovať. Pôvodcu choroby sa Houseovi podarí objaviť síce až po amputácii, House však mužovi svojím určením pôvodcu choroby zachráni život...(TV Markíza)

S02E04

Tuberák

21.9. 00:40, Nova, 60 minut

Tuberák

K Dr. Houseovi sa dostane veľmi slávny lekár, ktorý v Afrike lieči chorých tuberkulózou. Muž je presvedčený, že sám trpí rezistentnou formou tejto choroby. House v jeho rýchly súd veľmi neverí a z tohto dôvodu medzi nimi panuje niečo ako otvorený boj. Pacient svoju chorobu plánuje využiť aj na propagáciu pomoci pre Afriku. House je však neústupný a nakoniec objaví, že muž má veľmi malý skrytý tumor.(TV Markíza)

S02E05

Tatínkův chlapeček

21.9. 23:55, Nova, 60 minut

Tatínkův chlapeček

Na oddelenie dovezú Houseovi černošského mladíka, ktorý trpí záchvatmi kŕčov. Tím hľadá príčinu jeho stavu. Až potom, čo zistia, že pacientov otec vlastní malú firmičku na spracovanie a výkup starého kovu, pochopia, že mladík bol ožiarený rádioaktivitou. Lekárom sa síce podarí vybrať aj malý tumor z mladíka tela, chlapca však už nedokážu zachrániť. House zažíva nepríjemné okamihy vo chvíli, keď sa návšteva jeho rodičov stane vecou verejnou. Hlavne doktorka Cameronová by rada urovnala trochu zvláštny vzťah syna s rodičmi.(TV Markíza)

S02E06

Kolotoč

22.9. 00:55, Nova, 60 minut

Kolotoč

Slavný cyklistický závodník zkolabuje během charitativního závodu. Houseův tým automaticky předpokládá, že selhání dýchání je důsledkem dopingu. Jeff ovšem přísahá, že žádné zakázané léky neužívá. Přizná se pouze ke krevnímu dopingu a spaní v kyslíkovém stanu. Houseův tým provede všechna vyšetření a přijde s několika diagnózami, nakonec ale vše stejně ukazuje na užívání zakázaných látek. Nakonec House zjistí, že Jeff trpí vrozenou chorobou. Ta se obvykle léčí krevními transfúzemi, takže Jeff dopingem nevědomky léčil sám sebe. Jeff je tím pádem z obliga a může tento doping užívat legálně.(TV Nova)

S02E07

Lovci

23.9. 00:05, Nova, 65 minut

Lovci

House má veľmi nepríjemnú príhodu s pacientom chorým na AIDS. Dôjde medzi nimi k veľmi búrlivej výmene názorov, pacient spadne a dostane sa do šokového stavu. Na Housea padá veľmi škaredé podozrenie, že jeho stav zapríčinil. Pri ďalšom liečení sa zistí, že pacient trpí parazitmi, ktoré získal na love líšok. Tie kedysi lovil so svojím otcom. Ten dnes trpí údajnou cirhózou pečene. Jeho stav však práve spôsobujú, tak ako v synovom prípade, rovnaké parazity. House sa snaží získať svoju bývalú ženu Stacy a rozvrátiť jej vzťah s manželom.(TV Markíza)

S02E08

Chyba

23.9. 01:10, Nova, 40 minut

Chyba

Doktor Chase při diagnostickém vyšetření opomene položit dvě běžné kontrolní otázky a zaviní tím v konečném důsledku smrt své pacientky. Protože silně pociťuje svou vinu, sám líčí případ jako hrubé opomenutí po proflámované noci. House ale zjistí, že to bylo krátce poté, co se Chase dověděl, že mu zemřel otec. I když se Chase snaží svou počáteční chybu s kolegy všemožně napravit, pacientka zemře a disciplinární komise potrestá Chase suspendováním a House tím, že dostane dočasně nového šéfa. Cuddyová pověří doktora Formana.(TV Nova)

S02E09

Hypochondr

26.9. 00:15, Nova, 60 minut

Hypochondr

Pri sledovaní konských dostihov, priamo pred očami Housea, skolabuje Anica, žena závislá na stávkovaní. Zmätený jej symptómami, ktorých bol svedkom, ju House dá odviesť do nemocnice Princeton Plainsboro a preberie jej prípad. Jeho tím odhalí, že navštívila už mnoho rôznych doktorov kvôli údajným chorobám. Všetci okrem Housea si myslia, že ide o Munchausenovu chorobu, keď pacienti predstierajú symptómy, aby  vyvolali pozornosť lekárov. House konzultuje prípad so svojím bývalým kolegom Dr. Formanom. Napriek protestu Dr. Housea ju Forman pošle domov. V presvedčení, že je naozaj vážne chorá, House z nej vytiahne priznanie, čím jej zachráni život.(TV Markíza)

S02E10

Nedorozumění

26.9. 01:15, Nova, 60 minut

Nedorozumění

Spisovatel Fletcher se zhroutí, a když přijde k vědomí, neovládá svou řeč. Myslí si, že mluví správně, ale okolí slyší nesmysly. House je se Stacy v Baltimoru, letadlo má zpoždění, takže veškerá komunikace probíhá přes telefon. Stone se lékařům snaží něco říct, ale oni nerozumí. House nakonec přijde na to, že Stone trpí bipolaritou a mozkovou malárií.(TV Nova)

S02E11

Musím to vědět

26.9. 23:50, Nova, 65 minut

Musím to vědět

Nemocnice přijme pacientku s podivnými záchvaty křečí, tiků a bolestných záškubů. Lékařský tým se nejdřív domnívá, že se jedná o nádorové onemocnění, které se pokoušejí lokalizovat na mozku. Později se obávají, že zasáhlo ženské orgány mladé pacientky. Nakonec doktor House přijde na to, že jde o vzájemně se vylučující medikamenty. Pacientka chce naoko vyhovět svému novému partnerovi a dát mu dítě, po němž touží. Ale protože sama už má dceru z prvního manželství a na další dítě se necítí, užívá spolu s hormonální léčbou na podporu plodnosti současně i antikoncepci.(TV Nova)

S02E12

Rozptýlení

27.9. 00:55, Nova, 60 minut

Rozptýlení

Sedmnáctiletý Adam se vybourá při jízdě na motokáře. Při havárii dojde k masivnímu popálení těla. Chlapec je udržován v umělém spánku, aby nebyl vystaven bolestem. Jeho stav se však rapidně zhoršuje. Po dlouhém hledání podstaty tohoto zhoršení přijde doktor House na to, že se Adam pokoušel přestat kouřit a sedativa, která jsou v odvykacích lécích obsažena, se dostala do střetu s léky podávanými po havárii a způsobila kolaps organismu. Adamův stav se po určení správného postupu dramaticky zlepší.(TV Nova)

Podobné tituly

Aquaman
Red
Zilionáři

O pořadu

česky česky
2005
Drama / Mysteriózní

Dr. Gregory House (Hugh Laurie) má skutočne nevyberané spôsoby. K pacientom si dovolí čokoľvek a z toho, čo si o ňom myslia iní ľudia, si veľkú hlavu nerobí. Na druhej strane, tohto nekonvenčného lekára sprevádza vynikajúca povesť. Jeho inštinkt je neomylný a jeho metódy stopercentne účinné. Práve to z neho robí výnimočného lekára. Navyše, v komplikovaných medicínskych prípadoch sa vyslovene vyžíva. Zachraňovať životy je jednoducho jeho životné poslanie...(oficiální text distributora)

Tvůrci

Daniel Attias

Hrají

Christie Lynn Smith, Hugh Laurie, Robert Sean Leonard, LL Cool J, Bryce Johnson, Lisa Edelstein, Sela Ward, Adrienne Janic, Jennifer Morrison, Marshall Bell, Tony Ray Rossi, Jesse Spencer, Omar Epps, Mustafa Shakir, Miguel Garzon Martinez, Joe Williamson