Dr. House

Dr. House

S02E02 - Neviditelný nádor

19.9. 14:30
Nova
60 minut
2005
Drama / Mysteriózní

Dr. House je požiadaný doktorom Wilsonom o pomoc s jeho malou deväťročnou pacientkou, ktorá podľa neho trpí nejakým druhom rakoviny. Dievča pred svojím kolapsom mala halucináciu. House so svojimi ľuďmi síce rakovinový novotvar objavia, dievča však má naďalej veľmi závažné problémy. House nakoniec navrhne veľmi komplikovanú operáciu, pri ktorej vlastne musí dievčaťu navodiť klinickú smrť. Operácia sa našťastie podarí a dievčaťu je odstránená z mozgu krvná zrazenina.(TV Markíza)

Více informací

Epizody

Řada 2
S02E07

Lovci

23.9. 06:40, Nova Cinema, 60 minut

Lovci

House má veľmi nepríjemnú príhodu s pacientom chorým na AIDS. Dôjde medzi nimi k veľmi búrlivej výmene názorov, pacient spadne a dostane sa do šokového stavu. Na Housea padá veľmi škaredé podozrenie, že jeho stav zapríčinil. Pri ďalšom liečení sa zistí, že pacient trpí parazitmi, ktoré získal na love líšok. Tie kedysi lovil so svojím otcom. Ten dnes trpí údajnou cirhózou pečene. Jeho stav však práve spôsobujú, tak ako v synovom prípade, rovnaké parazity. House sa snaží získať svoju bývalú ženu Stacy a rozvrátiť jej vzťah s manželom.(TV Markíza)

S02E08

Chyba

23.9. 07:40, Nova Cinema, 60 minut

Chyba

Doktor Chase při diagnostickém vyšetření opomene položit dvě běžné kontrolní otázky a zaviní tím v konečném důsledku smrt své pacientky. Protože silně pociťuje svou vinu, sám líčí případ jako hrubé opomenutí po proflámované noci. House ale zjistí, že to bylo krátce poté, co se Chase dověděl, že mu zemřel otec. I když se Chase snaží svou počáteční chybu s kolegy všemožně napravit, pacientka zemře a disciplinární komise potrestá Chase suspendováním a House tím, že dostane dočasně nového šéfa. Cuddyová pověří doktora Formana.(TV Nova)

S02E09

Hypochondr

26.9. 00:15, Nova, 60 minut

Hypochondr

Pri sledovaní konských dostihov, priamo pred očami Housea, skolabuje Anica, žena závislá na stávkovaní. Zmätený jej symptómami, ktorých bol svedkom, ju House dá odviesť do nemocnice Princeton Plainsboro a preberie jej prípad. Jeho tím odhalí, že navštívila už mnoho rôznych doktorov kvôli údajným chorobám. Všetci okrem Housea si myslia, že ide o Munchausenovu chorobu, keď pacienti predstierajú symptómy, aby  vyvolali pozornosť lekárov. House konzultuje prípad so svojím bývalým kolegom Dr. Formanom. Napriek protestu Dr. Housea ju Forman pošle domov. V presvedčení, že je naozaj vážne chorá, House z nej vytiahne priznanie, čím jej zachráni život.(TV Markíza)

S02E10

Nedorozumění

26.9. 01:15, Nova, 60 minut

Nedorozumění

Spisovatel Fletcher se zhroutí, a když přijde k vědomí, neovládá svou řeč. Myslí si, že mluví správně, ale okolí slyší nesmysly. House je se Stacy v Baltimoru, letadlo má zpoždění, takže veškerá komunikace probíhá přes telefon. Stone se lékařům snaží něco říct, ale oni nerozumí. House nakonec přijde na to, že Stone trpí bipolaritou a mozkovou malárií.(TV Nova)

S02E11

Musím to vědět

26.9. 23:50, Nova, 65 minut

Musím to vědět

Nemocnice přijme pacientku s podivnými záchvaty křečí, tiků a bolestných záškubů. Lékařský tým se nejdřív domnívá, že se jedná o nádorové onemocnění, které se pokoušejí lokalizovat na mozku. Později se obávají, že zasáhlo ženské orgány mladé pacientky. Nakonec doktor House přijde na to, že jde o vzájemně se vylučující medikamenty. Pacientka chce naoko vyhovět svému novému partnerovi a dát mu dítě, po němž touží. Ale protože sama už má dceru z prvního manželství a na další dítě se necítí, užívá spolu s hormonální léčbou na podporu plodnosti současně i antikoncepci.(TV Nova)

S02E12

Rozptýlení

27.9. 00:55, Nova, 60 minut

Rozptýlení

Sedmnáctiletý Adam se vybourá při jízdě na motokáře. Při havárii dojde k masivnímu popálení těla. Chlapec je udržován v umělém spánku, aby nebyl vystaven bolestem. Jeho stav se však rapidně zhoršuje. Po dlouhém hledání podstaty tohoto zhoršení přijde doktor House na to, že se Adam pokoušel přestat kouřit a sedativa, která jsou v odvykacích lécích obsažena, se dostala do střetu s léky podávanými po havárii a způsobila kolaps organismu. Adamův stav se po určení správného postupu dramaticky zlepší.(TV Nova)

S02E13

Modelka

27.9. 23:40, Nova, 65 minut

Modelka

Na módní přehlídce zkolabuje patnáctiletá modelka Alex a toxikologické vyšetření ukáže, že brala heroin. Proto House začne s rychlou detoxikací, při níž dojde k zástavě srdce. Potom jejího otce přinutí k přiznání, že se svou dcerou spal, a usoudí, že jde o posttraumatickou stresovou poruchu. Navíc se snaží vyloučit všechny druhy rakoviny. Ale až případ otce prožívajícího solidární těhotenství ho přivede na nápad, že jde o hormonální záležitost. House zjistí, že Alex trpí mužským pseudohermafroditismem.(TV Nova)

S02E14

Sex zabíjí

28.9. 00:45, Nova, 60 minut

Sex zabíjí

Houseův tým má pacienta, kterému brucelóza poškodila srdce natolik, že by potřeboval transplantaci, ale protože je mu už 66 let, transplantační komise žádost zamítne. House se rozhodne najít dárce na vlastní pěst mezi kandidáty, kteří jsou oficiálně nevhodní. Jedním z nich je čtyřicetiletá žena, která zůstává po autonehodě na přístrojích, ale výsledky jejích testů skutečně brání provedení operace, a tak se ji House rozhodne léčit, i když už je vlastně mrtvá. Po vyloučení řady infekcí zjistí, že má kapavku, ale protože s operací je nutno spěchat, přenesou do těla příjemce srdce z ještě nevyléčeného organismu.(TV Nova)

S02E15

Zlaté ruce

30.9. 01:05, Nova, 60 minut

Zlaté ruce

Poté, co si mladý manželský pár užíval sexuální hrátky, dostal muž těžký záchvat. Záchranáři ho přivezou do nemocnice v těžkém stavu. Zatímco Foreman předpokládá, že pacientův stav způsobil lupus, House ví, že muž byl otráven těžkými kovy. Odhalení je šokující.(TV Nova)

S02E16

Výtah do života

30.9. 02:05, Nova, 45 minut

Výtah do života

Do nemocnice přivezou dívku po srdeční transplantaci. Dívka v tuto chvíli trpí opakovanými anafylaktickými záchvaty a lékaři nemohou najít původ jejích obtíží. Po dlouhém hledání House přijde s teorií, že dívčiny problémy jsou způsobeny cizopasníkem, pravděpodobně klíštětem. Aby svou teorii dokázal, musí se s pacientkou v doprovodu dr. Foremana zavřít ve výtahu. Klíště skutečně najde a tím je původ obtíží vysvětlen.(TV Nova)

O pořadu

česky česky
2005
Drama / Mysteriózní

Dr. Gregory House (Hugh Laurie) má skutočne nevyberané spôsoby. K pacientom si dovolí čokoľvek a z toho, čo si o ňom myslia iní ľudia, si veľkú hlavu nerobí. Na druhej strane, tohto nekonvenčného lekára sprevádza vynikajúca povesť. Jeho inštinkt je neomylný a jeho metódy stopercentne účinné. Práve to z neho robí výnimočného lekára. Navyše, v komplikovaných medicínskych prípadoch sa vyslovene vyžíva. Zachraňovať životy je jednoducho jeho životné poslanie...(oficiální text distributora)

Tvůrci

Deran Sarafian

Hrají

Hugh Laurie, Randall Park, Robert Sean Leonard, Lisa Edelstein, Jennifer Morrison, Sasha Pieterse, Jesse Spencer, Omar Epps, Jonathan Fraser, William Jones, Stephanie Venditto