Dr. House

Dr. House

S01E22 - Líbánky

18.9. 14:35
Nova
60 minut
2005
Drama / Mysteriózní

Housea požiada jeho bývalá žena Stacy, aby sa stretol s jej súčasným manželom Markom. House súhlasí. Stretnutie prebieha v reštaurácii pri jedle a poháriku. Mark však uprostred prípitku skolabuje a je dopravený k Houseovi na kliniku...(TV Markíza)

Více informací
S05E23

Pod kůží

21.11. 23:55, Nova, 60 minut

Pod kůží

Baletka zkolabuje na zkoušce a nemůže dýchat. První v podezření je zápal plic, na který House nasadí antibiotika dřív, než se nějakým testem infekce potvrdí. Objeví se u ní vzácný vedlejší účinek antibiotik - začne jí odpadávat kůže. Je možné, že jde o rakovinu jater, ta se ale neprokáže a dojde k srdeční příhodě. Není možné provést rezonanci, protože jí srdce bije nepravidelně. Tým ho tedy elektrickým šokem na tři minuty zastaví. Díky stínu, který na poslední chvíli zahlédli, dojde Houseovi, že má kapavku zapouzdřenou v abscesu. Pro operaci je nutné nadopovat pacientku dopaminem, který ale způsobí uzavření cév v prstech na rukou a na nohou...(TV Nova)

S05E24

Na obou stranách

22.11. 00:55, Nova, 65 minut

Na obou stranách

Scottovi kvůli záchvatům přeťali spojnici mezi mozkovými hemisférami. Objevil se u něj syndrom odcizené ruky - levačku nekontroluje vůlí, ovládá ji jeho méně racionální pravá hemisféra. Jako by měl v sobě dvě osobnosti, které ale nekomunikují. Zkolabuje v restauraci a v nemocnici mu pak začnou selhávat játra a objeví se problém se sraženinami. Jeho levačka několikrát zlostně odhodila parfém, který Scott často používá. Ruka dokonce i uhodila jeho dívku, když mu deodorant přinesla do nemocnice. Jak se zjistí, obsahuje látku, která už u jiného člověka vyvolala srdeční potíže a záchvaty. Scott tedy operativní rozdělení hemisfér zřejmě vůbec nepotřeboval.(TV Nova)

O pořadu

česky česky
2005
Drama / Mysteriózní

Dr. Gregory House (Hugh Laurie) má skutočne nevyberané spôsoby. K pacientom si dovolí čokoľvek a z toho, čo si o ňom myslia iní ľudia, si veľkú hlavu nerobí. Na druhej strane, tohto nekonvenčného lekára sprevádza vynikajúca povesť. Jeho inštinkt je neomylný a jeho metódy stopercentne účinné. Práve to z neho robí výnimočného lekára. Navyše, v komplikovaných medicínskych prípadoch sa vyslovene vyžíva. Zachraňovať životy je jednoducho jeho životné poslanie...(oficiální text distributora)

Tvůrci

Frederick King Keller

Hrají

Hugh Laurie, Robert Sean Leonard, Lisa Edelstein, Sela Ward, Jennifer Morrison, Currie Graham, Jesse Spencer, Omar Epps