Dr. House

Dr. House

S01E13 - Prokletý

12.9. 13:35
Nova
55 minut
2005
USA Drama / Mysteriózní

Malý chlapec Gabriel se společně se svými kamarády zúčastní vyvolávání duchů. Ptají se, kdo do roka zemře, odpověď zní Gabe. Následující víkend chlapec dostane vysokou horečku a zkolabuje. Lékaři podle prvních příznaků předpokládají, že chlapec má těžký zápal plic. Další testy však ukazují na nákazu Antraxem - snětí slezinnou. Stav malého pacienta se zhoršuje, selhává mu dýchání a na těle se objevuje podivná vyrážka gigantického rozsahu. Lékaři přehodnocují svou diagnózu. Jsou přesvědčeni, že došlo ke kombinaci dvou vzácných nemocí, Antraxu a Sardecosisu. U chlapce se začíná objevovat svalová paralýza. House nařizuje další vyšetření. Jeho výsledek lékaře doslova ohromí, chlapec trpí leprou. Tou se nakazil od svého otce, který byl kdysi v jihovýchodní Asii.(TV Nova)

Více informací
S01E21

Tři příběhy

19.9. 00:15, Nova, 60 minut

Tři příběhy

House zastupuje nemocného kolegu, vysokoškolského učitele, který vyučuje diagnostiku. Při své výuce používá metody vyprávěného příběhu, kde hlavní hrdiny mění, jak se mu zlíbí a jak v danou chvíli potřebuje. Celé aule tedy začne vykládat příběh tří pacientů, farmáře, volejbalistky a muže trpícího silnou bolestí nohy. Právě v postavě posledního pacienta jsou promítnuty zážitky samotného House. Po studentech chce, aby dokázali diagnostikovat choroby pacientů a určit způsob další léčby. Studenti mají poznat, kdy pacienti lžou, což je případ starého farmáře, který než by přiznal, že byl pokousán svým vlastním psem, radši přijde o svou nohu. Nutí studenty, aby trvali na podrobném vyšetření a nepodléhali prvním dojmům...(TV Nova)

S01E22

Líbánky

19.9. 01:15, Nova, 60 minut

Líbánky

Housea požiada jeho bývalá žena Stacy, aby sa stretol s jej súčasným manželom Markom. House súhlasí. Stretnutie prebieha v reštaurácii pri jedle a poháriku. Mark však uprostred prípitku skolabuje a je dopravený k Houseovi na kliniku...(TV Markíza)

Podobné tituly

Aquaman
Equalizer
Děda, postrach rodiny
Zilionáři

O pořadu

česky česky
2005
USA Drama / Mysteriózní

Dr. Gregory House (Hugh Laurie) má skutočne nevyberané spôsoby. K pacientom si dovolí čokoľvek a z toho, čo si o ňom myslia iní ľudia, si veľkú hlavu nerobí. Na druhej strane, tohto nekonvenčného lekára sprevádza vynikajúca povesť. Jeho inštinkt je neomylný a jeho metódy stopercentne účinné. Práve to z neho robí výnimočného lekára. Navyše, v komplikovaných medicínskych prípadoch sa vyslovene vyžíva. Zachraňovať životy je jednoducho jeho životné poslanie...(oficiální text distributora)

Tvůrci

Daniel Sackheim

Hrají

Hugh Laurie, Robert Sean Leonard, Lisa Edelstein, Daryl Sabara, Tracy Middendorf, David Henrie, Nestor Carbonell, Jennifer Morrison, Patrick Bauchau, Jesse Spencer, Omar Epps, Abbey McBride, Alejandro Patiño