Létající Čestmír

Létající Čestmír

S01E03 - Geniální rodina

28.5. 12:55
Nova
60 minut
1983
Komedie / Rodinný / Fantasy

Doma u Blechů vykvetla květina dobra. Blechovi v euforii rozdají půlku bytu, ale když jejich syn Oskar zjistí, že přišel o své věci, v návalu vzteku vyhodí květinu dobra na smetiště. Najde ji Čestmír s Davidem a odnesou ji do školy. Jen si k ní učitelka Klepáčová přivoní, zapomene na zkoušení a slibuje dětem dva roky prázdnin. Škola je plná veselí a dobré nálady. Zcela opačná atmosféra panuje v Ústavu. Místo kouzelných květin, které měly zachránit vědecké renomé profesora Langmajera, vyrostla v květináčích obyčejná pažitka. Zuzanka dostává výpověď. U Blechů vykvetla květina inteligence a přihlouplý Oskar rázem exceluje ve škole, kam právě zavítal japonský pedagog. Učitel Filip, který Oskara přiučoval, se na slávě malého Blechy docela rád přiživí. Vynese mu to pohrdání Zuzanky, Čestmíra, Davida i Barborky, kterým leží na srdci, jak usvědčit holiče Blechu z krádeže květin.(Česká televize)

Více informací

Podobné tituly

Válka skladů

O pořadu

česky česky
1983
Komedie / Rodinný / Fantasy

Ústredný hrdina, malý žiačik Čestmír Trnka, sa prostredníctvom zázračného meteoritu, o ktorý zakopne pri ceste do školy, dostane na Planétu kvetín. Prinesie si odtiaľ aj zázračné semienka dvoch kvetín. Vyrastú z nich krásne kvety. Vôňa prvého mu umožní lietať a druhý zase z neho za okamih spraví dospelého človeka, ktorý vyzerá presne rovnako, ako jeho otec, pracovník výskumného ústavu. Zo zdvojenia pána Trnku, samozrejme, vyplynie množstvo humorných situácií.(oficiální text distributora)

Tvůrci

Václav Vorlíček

Hrají

Petr Nárožný, Ivan Vyskočil, Lukáš Bech, Ivana Andrlová, Simona Stašová, Zdena Hadrbolcová, Miluše Šplechtová, Karel Augusta, Antonín Kala, Ladislav Křiváček, Jan Kreidl, Zdeněk Stehlík, Pavel Zedníček, Stella Zázvorková, Josef Somr, Luděk Kopřiva, Jiřina Bohdalová, Alena Karešová, František Filipovský, Jiří Kodet, Iva Janžurová, Jiří Sovák, Svatopluk Skládal, Jiří Lábus, Vladimír Menšík, Vlastimil Hašek, Karel Effa, Žaneta Fuchsová, Jan Kanyza, Luděk Sobota