30 případů majora Zemana

30 případů majora Zemana

S03E09 - Mimikry

6.12. 20:20
JOJ Family
95 minut
1979
Akční / Dobrodružný / Krimi / Drama

V parku je nalezena mrtvá studentka, která zemřela na předávkování drogami. Pátrání vede až k hudební skupině Mimikry, jejíž členové se chystají unést letadlo. Jejich parťák Chozé (Oldřich Vlach), který obstaral pistole, však ostatní podvede a se svou přítelkyní unesou letadlo sami. Zbylí členové jsou zatčeni... Zdroj: Kniha Daniela Růžičky: Major Zeman – propaganda nebo krimi?(oficiální text distributora)

Více informací

Podobné tituly

Walker, Texas Ranger
Kobra 11
Druhý dech
Columbo

O pořadu

slovensky slo
1979
Akční / Dobrodružný / Krimi / Drama

Největší ideologický projekt ČST, oslavující aparát VB. Sledujeme životní osudy Jana Zemana se kterým prožijeme 30 let. Jan Zeman se vrací z koncentračního tábora společně s Kalinou a doktorem Veselým. Poté co vyřeší jen jako amatér svůj první případ verbuje ho Kalina do řad vznikající SNB. Je jako čekatel SNB poslán do Kateřínské Hory. Zde se poté setkává s Jirkou Hradcem se kterým se po vyřešení ilegálního přecházení hranic dostává do Prahy...Kontroverzní seriál podle povídek Jiřího Procházky má vesměs politický podtext. Překrucuje se zde pravda vždy ve prospěch komunistické strany. Díly kolem roku 1968 dodnes vzbuzují diskuzi.(woody)

Tvůrci

Jiří Sequens st.

Hrají

Ivo Niederle, Ivana Andrlová, Oldřich Kaiser, Emil Horváth ml., Jiří Sequens ml., Jana Robenková, Jiří Kvasnička, Karel Augusta, Stella Májová, Marie Logojdová, Hana Pastejříková, Petr Svárovský, Ladislav Kazda, Eva Vlachová, Blanka Křížová, Nataša Kucová, František Němec, Vladimír Brabec, Jiří Lábus, Oldřich Vlach, Jaroslav Drbohlav, Vladimír Ráž, Jarmila Smejkalová