Žena za pultem

Žena za pultem

S01E09 - Příběh důchodkyně Kubánkové

6.12. 21:55
JOJ Family
65 minut
1977
Komedie / Rodinný

Stará paní Kubánková, která pracuje v samoobsluze, se seznámí s penzistou Matějíčkem. Vstřícná starší dáma se zákazníkovi zalíbí, a tak ji láká, aby byla jeho hospodyní. Najednou však změní názor a přijde ji s kyticí růží požádat o ruku. Babi nakonec na všeobecnou radost souhlasí a brzy se koná svatba. Prodavačka Anna prožívá špatné období - její bývalý manžel se k ní chce vrátit...(TV JOJ)

Více informací

O pořadu

slovensky slo
1977
Komedie / Rodinný

Normalizační dílko z dob reálného socialismu referuje o životě a starostech obyčejné prodavačky Anny Holubové a jejích kolegyň z prodejny potravin. V době, kdy byl uveden, byl velmi oblíbený, ostatně jako všechny "Dietloviny", přestože nezakrytě propagoval tehdejší společenské zřízení. Objevovaly se v něm zavádějící scény s plnými pulty potravin a ochotnými prodavačkami, což neodpovídalo realitě. V době vzniku byl soudruhy z dramaturgického dozoru (cenzory) kritizován pro neuspořádaný osobní život hlavní hrdinky.(kikulin)

Tvůrci

Jaroslav Dudek

Hrají

Bedřich Prokoš, Jaromír Hanzlík, Jana Boušková, Lenka Termerová, Božena Böhmová, Simona Stašová, Alena Procházková, Jan Potměšil, Vladimír Hlavatý, Růžena Merunková, Marie Motlová, Dana Medřická, Jiřina Švorcová, Petr Haničinec, Karolina Slunéčková, Daniela Kolářová, Zdeněk Řehoř, Bohuš Záhorský, Vladimír Menšík, Hana Maciuchová, Josef Langmiler