30 případů majora Zemana

30 případů majora Zemana

S03E04 - Klauni

19.11. 15:05
JOJ Family
105 minut
1978
Akční / Dobrodružný / Krimi / Drama

Zemanova dcéra Libuška je s priateľom Petrom na predstavení v malostranskej vinárni Konírna. Počas produkcie niekto postrelí speváčku Evu Moulisovú. Ako podozrivého zadržia básnik Pavla Daneša. Chýbajú však priame dôkazy, kultúrny front protestuje a Kalina prinesie rozkaz z najvyšších miest, aby prípad čo najskôr ukončili. Chýbajúcim dôkazom je nábojnica, ktorú Libuškin priateľ Pavel odovzdá Zemanovi. Pri rekonštrukcii však vyjde najavo niečo celkom iné...(TV Dajto)

Více informací

Epizody

Řada 3
S03E07

Rukojmí v Bella Vista

2.12. 14:10, JOJ Family, 105 minut

Rukojmí v Bella Vista

Štátna bezpečnosť náhodou odhalí sabotáž na československých lokomotívach prevážaných do Čile. Major Jiří Hradec sa dá tajne naverbovať na loď plaviacu sa do Čile. Chce zistiť, kto za touto akciou stojí, a preto sleduje lodníka Josefa Barkla. Zadrží ho však bolívijský nacista Alberto Mestrey...(TV Dajto)

S03E08

Poselství z neznámé země

3.12. 15:05, JOJ Family, 105 minut

Poselství z neznámé země

Příběh uneseného Hradce pokračuje. Stal se rukojmím bývalého nacisty (Jiří Adamíra) požadujícího od československých úřadů listinu s číslem bankovního konta, na kterém má uloženy peníze z doby protektorátu. Hradec se seznamuje s kubánským rozvědčíkem a zorganizují společný útěk. Při pronásledování je Hradec postřelen a na své zranění umírá... Zdroj: Kniha Daniela Růžičky: Major Zeman – propaganda nebo krimi?(oficiální text distributora)

S03E09

Mimikry

6.12. 20:20, JOJ Family, 95 minut

Mimikry

V parku je nalezena mrtvá studentka, která zemřela na předávkování drogami. Pátrání vede až k hudební skupině Mimikry, jejíž členové se chystají unést letadlo. Jejich parťák Chozé (Oldřich Vlach), který obstaral pistole, však ostatní podvede a se svou přítelkyní unesou letadlo sami. Zbylí členové jsou zatčeni... Zdroj: Kniha Daniela Růžičky: Major Zeman – propaganda nebo krimi?(oficiální text distributora)

Dostupné za 1 den
S03E10

Růže pro Zemana

8.12. 20:20, JOJ Family, 120 minut

Růže pro Zemana

Zeman řeší vraždu žižkovského zloděje. Přichází na stopu kšeftování se starožitnostmi a drogami, do něhož jsou zapleteni zaměstnanci starožitnictví i západní cizinci. V průběhu vyšetřování se rozhoří spor mezi ním a Žitným kvůli francouzské novinářce (Iva Janžurová), která patří mezi hlavní podezřelé; Žitný mu nedovolí ji zatknout a předvést k výslechu, a po zatčení celé zločinecké sítě mu prozradí, že novinářka pracuje pro naši rozvědku... Zdroj: Kniha Daniela Růžičky: Major Zeman – propaganda nebo krimi?(oficiální text distributora)

Podobné tituly

Kobra 11
Rukojmí v Bella Vista
Druhý dech
Žena za pultem
Columbo

O pořadu

slovensky slo
1978
Akční / Dobrodružný / Krimi / Drama

Největší ideologický projekt ČST, oslavující aparát VB. Sledujeme životní osudy Jana Zemana se kterým prožijeme 30 let. Jan Zeman se vrací z koncentračního tábora společně s Kalinou a doktorem Veselým. Poté co vyřeší jen jako amatér svůj první případ verbuje ho Kalina do řad vznikající SNB. Je jako čekatel SNB poslán do Kateřínské Hory. Zde se poté setkává s Jirkou Hradcem se kterým se po vyřešení ilegálního přecházení hranic dostává do Prahy...Kontroverzní seriál podle povídek Jiřího Procházky má vesměs politický podtext. Překrucuje se zde pravda vždy ve prospěch komunistické strany. Díly kolem roku 1968 dodnes vzbuzují diskuzi.(woody)

Tvůrci

Jiří Sequens st.

Hrají

Jan Přeučil, Věra Laňková, Ladislav Mrkvička, Ladislav Lahoda, Ivana Andrlová, Miriam Kantorková, Emil Horváth ml., Jaroslav Kepka, David Schneider, Milan Sandhaus, Miloš Nedbal, Miloš Willig, Antonín Molčík, Vlasta Vlasáková, Petr Štěpánek, František Němec, Vladimír Brabec