30 případů majora Zemana

30 případů majora Zemana

S01E08 - Strach

24.9. 15:30
JOJ Family
80 minut
1975
Akční / Dobrodružný / Krimi / Drama

V roku 1951 si skupinka troch ľudí zaobstará zbrane, aby mohla s ich pomocou ujsť z nenávideného komunistického Československa. Dvaja mladíci sú pod vplyvom staršieho, ostrieľanejšieho „šéfa“ s mierne paranoickými sklonmi. Plánovaná akcia však stroskotá, čiastočne vplyvom vnútorných rozporov, čiastočne vďaka bezchybnej práci kriminalistu Zemana, pracujúceho na prípade v súčinnosti s kontrarozviedkou...(TV Dajto)

Více informací

Epizody

Řada 3
S03E09

Mimikry

9.12. 14:10, JOJ Family, 100 minut

Mimikry

V parku je nalezena mrtvá studentka, která zemřela na předávkování drogami. Pátrání vede až k hudební skupině Mimikry, jejíž členové se chystají unést letadlo. Jejich parťák Chozé (Oldřich Vlach), který obstaral pistole, však ostatní podvede a se svou přítelkyní unesou letadlo sami. Zbylí členové jsou zatčeni... Zdroj: Kniha Daniela Růžičky: Major Zeman – propaganda nebo krimi?(oficiální text distributora)

S03E10

Růže pro Zemana

10.12. 14:50, JOJ Family, 120 minut

Růže pro Zemana

Zeman řeší vraždu žižkovského zloděje. Přichází na stopu kšeftování se starožitnostmi a drogami, do něhož jsou zapleteni zaměstnanci starožitnictví i západní cizinci. V průběhu vyšetřování se rozhoří spor mezi ním a Žitným kvůli francouzské novinářce (Iva Janžurová), která patří mezi hlavní podezřelé; Žitný mu nedovolí ji zatknout a předvést k výslechu, a po zatčení celé zločinecké sítě mu prozradí, že novinářka pracuje pro naši rozvědku... Zdroj: Kniha Daniela Růžičky: Major Zeman – propaganda nebo krimi?(oficiální text distributora)

Podobné tituly

Kobra 11
Rukojmí v Bella Vista
Druhý dech
Žena za pultem
Columbo

O pořadu

slovensky slo
1975
Akční / Dobrodružný / Krimi / Drama

Největší ideologický projekt ČST, oslavující aparát VB. Sledujeme životní osudy Jana Zemana se kterým prožijeme 30 let. Jan Zeman se vrací z koncentračního tábora společně s Kalinou a doktorem Veselým. Poté co vyřeší jen jako amatér svůj první případ verbuje ho Kalina do řad vznikající SNB. Je jako čekatel SNB poslán do Kateřínské Hory. Zde se poté setkává s Jirkou Hradcem se kterým se po vyřešení ilegálního přecházení hranic dostává do Prahy...Kontroverzní seriál podle povídek Jiřího Procházky má vesměs politický podtext. Překrucuje se zde pravda vždy ve prospěch komunistické strany. Díly kolem roku 1968 dodnes vzbuzují diskuzi.(woody)

Tvůrci

Jiří Sequens st.

Hrají

Ladislav Mrkvička, Miloslav Šindler, Miroslav Jíra, Pavla Maršálková, Miloš Vávra, Jaroslav Mareš, Míla Myslíková, Kateřina Frýbová, Josef Větrovec, Renáta Doleželová, Miloš Willig, Miloš Hlavica, Zdena Burdová, Bohumil Smutný, Nina Popelíková, Radúz Chmelík, Jan Tříska, Josef Vinklář, Jiří Zahajský, Daniela Kolářová, Vladimír Brabec, Vladimír Ráž, Oldřich Vízner