1890

1890

S01E05 - Nahá jezdkyně

27.5. 20:20
JOJ Family
85 minut
2017
Slovensko Krimi / Historický

Strážmistr najde zraněného Martona ležícího v lese a dopraví ho k sobě domů. Ve vsi se objeví polonahá dívka cválající na koni. Černý se vypraví do tajné chodby a přinese několik zajímavých informací a indicií...Četník Nahálka si jde ulevit k říčce a náhle uvidí v dálce nahou dívku na koni, která procválá kolem. Je tak omámený její krásou, že se do ní okamžitě zamiluje … Detektiv Marton se probouzí v posteli v domě strážmistra s ukrutným bolením hlavy. Černý mu sděluje, že ho našel v lese právě když se začal pomalu probouzet z bezvědomí … Na to, kdo ho uhodil do hlavy, se nepamatuje … Hubert hovoří s Júlií a varuje ji před styky s Martonem. Dodává, že by měl co nejdříve zmizet ze zámku, jinak se mu přihodí něco moc zlého … Když se Martonovi uleví, vypráví Černému o tajné chodbě, kterou objevil a o postavě v kimonu, jaké nosí Hubert. Jestli ho ale omráčil skutečně Hubert nedokáže říct … Nahálka nadále blouzní o krásné nahé dívce, kterou hostinský považuje za divoženku. Na jejím těle zpozoroval tři znamínka, která ji nakonec prozradí: je to kovářova žena, která je jako divá po mužských a dokonce i Ondrík s ní kdysi měl pletky. Na nahou jezdkyni si stěžují vesnické ženské, ale četníci nic neřeší. Raději si zajdou do hospody a teprve notně připití se jmou hledat kovářova koně, jak je o to požádal …(TV Prima)

Více informací

Podobné tituly

Ranč Heartland
Zákon a pořádek: Zločinné úmysly
Zákon a pořádek: Útvar pro zvláštní oběti

O pořadu

slovensky slo
2017
Slovensko Krimi / Historický

Mladý, přesto již svými moderními vyšetřovatelskými metodami a úspěchy proslavený detektiv Jánoš Marton (Ján Koleník) z Pešti přijíždí na zámek Betliar řešit tajemnou brutální vraždu služky. Na Gemeru jej vítá místní rázný strážmistr Vilém Černý (Stanislav Majer), kterému přítomnost až příliš sebevědomého vyšetřovatele z Pešti v jeho rajónu, a povinnost s ním spolupracovat není vůbec po chuti… A zdá se, že Martonův pobyt nevyhovuje ani místním, k technickým novinkám nedůvěřivým obyvatelům, kteří před vědou upřednostňují víru v magii a pověry; vyšetřovatelova přítomnost je trnem v oku i obyvatelům zámku – mocné šlechtické rodině Wisniewskych, ve které má každý své tajemství… Jak se ukazuje, vražda služky není zdaleka natolik jednoduchá, jak by si vyšetřovatelé přáli; navíc to není ani jediné zvláštní úmrtí mladé ženy v této oblasti… Marton s Černým tedy stojí před nelehkou výzvou – překonat vzájemné nesympatie a spolu pátrat po zvráceném pachateli, kterým je podle vesnických povídaček nadpřirozený „Démon“… A podle Martonovy teorie první sériový vrah v dějinách Uherska.Vyšetřovatelům při práci asistují dva Černého podřízení – místní četníci Nahálka a Ondrík (Martin Nahálka, Milan Ondrík). Ti díky své lenosti, nebo jindy naopak přílišné horlivosti a především nedostatečné inteligenci, pokazí, co mohou… Ale při řešení menších kriminálních případů (inspirovaných skutečnými historickými událostmi) se občas i na ně usměje štěstí. Zlo na Betliaru ale nespí, mrtvol přibývá a Marton musí udělat vše pro to, aby zabránil dalším bestiálním vraždám… Vyšetřování mu ale komplikují sympatie ke krásné šlechtičně Júlii (Danica Matušová), odměřenost její upjaté matky – hraběnky (Anikó Varga) i nevyspytatelné chování jejího otce, extravagantního hraběte Wisniewskeho (Lukasz Kos). Podaří se Martonovi odhalit „Démona“ dřív, než si přijde i pro něj?!(TV Prima)

Tvůrci

Peter Begányi

Hrají

Danica Matúšová, Stanislav Majer, Milan Ondrík, Ján Koleník, Martin Nahálka, Vica Kerekes, Filip Kaňkovský, Julie Šurková