Příběh služebnice

Příběh služebnice

S02E07 - Poté

14.11. 19:10
HBO 3
55 minut
2018
USA Drama / Sci-Fi / Thriller

31 Služebnic a 26 Velitelů: počet lidí, které zabila sebevražedným útokem Ofglen během konference v ústředí Ráchel a Léa. Po úmrtí vrchního Velitele Andrew Pryce se ujímá moci nad republikou Gileádu nové vedení, které si nebere žádné servítky a ve jménu Božím hodlá vymýtit veškerý hřích. Nevinní občané jsou popravováni v paranoidní atmosféře prosycené strachem a mstou, přeživší Fred Waterford se naopak zotavuje z vážných poranění. A zatímco Offred čeká překvapivé shledání, Moira v kanadském uprchlickém centru objeví zdrcující informace…(Česká televize)

Více informací
S03E10

Bear Witness

28.11. 19:10, HBO 3, 55 minut

Bear Witness

Služebnice nalezne v hodině nejvyšší svůj požehnaný úkol, hodný pravé mučednice, která už nemá prakticky co ztratit, kromě vlastního života, jenž je bezcenný. Avšak bez vlivné pomoci se svatý úděl nemůže Ofjoseph podařit. Nomenklatura Gileádu si mezitím posvítí na nejasné praktiky domu Velitele Lawrence. Zlom nečeká jen domácnost válečného zločince, ale nastane převrat u rodiny Waterfordů. Blýská se na lepší časy? Nebo se jedná o světlo na konci tunelu?(Česká televize)

S03E11

Liars

28.11. 20:05, HBO 3, 55 minut

Liars

Záškodnická akce Služebnice se rozjíždí. Velitel Lawrence přislíbil, že pomůže zosnovat riskantní plán: zachránit více jak 50 dětí spolu s vlastní manželkou, Eleanor. Toleranci vůči pošetilému plánu Služebnice přislíbilo rovněž odbojářské hnutí Mayday. Záhy je ale celá mise ohrožena v základech, když jedna strana nedodrží slovo. A Ofjoseph se bude muset vrátit do hříšných tenat Jezábel, kde ji čeká další noční můra. Waterfordovi mezitím jedou, rovněž na vlastní pěst, vstříc vysvobození a náruči své nebiologické dcery…(Česká televize)

S03E12

Oběť

29.11. 19:05, HBO 3, 50 minut

Oběť

Při pokusu přivést na vlastní pěst „své“ dítě Nichole byli Fred a Serena Waterfordovi zajati u kanadských hranic, a nyní dlí ve vazbě, v Torontu. Čeká je soud za válečné zločiny a zločiny proti lidskosti. A také jedno překvapivé shledání… Republika Gileád mezitím zvažuje rozpoutání mezinárodního běsnění. Celý dům Josepha Lawrence se po zmizení Nadvelitele George Winslowa ocitá na nohou, když je bezděčně zavlečen do válečné zlovůle, což ztěžuje sabotérskou misi. Kam povede osud Služebnice, která třímá v ruce palnou zbraň a nemá co ztratit?(Česká televize)

S03E13

Mayday

29.11. 19:55, HBO 3, 65 minut

Mayday

Záchrana více jak padesáti dětí z Gileádu je na spadnutí. Služebnice a její komplicové – Velitele Lawrence nevyjímaje – nemají žádnou záruku, že celý podnik není pouhopouhá past všudypřítomných Očí. Šance jsou mizivé, cesty Boží nevyzpytatelné, víra je ale velká. Ne každý dokáže unést tlak krizové situace, vedoucí k hříchu, který žádá pod vedením železné ruky Gileádu smrtící trest. Jak dopadne závěrečný díl třetí řady úspěšného amerického seriálu?(Česká televize)

Podobné tituly

Superman a Lois
Zákon gangu: Mayové

O pořadu

česky, anglicky
2018
USA Drama / Sci-Fi / Thriller

Seriál Příběh služebnice sleduje ženu, která je nucena žít jako konkubína v dystopické blízké budoucnosti pod fundamentalistickou teokratickou diktaturou v totalitním Gileádu, dříve známém jako USA, kde ženská práva prakticky neexistují.

Tvůrci

Kari Skogland

Hrají

Sydney Sweeney, Ann Dowd, O.T. Fagbenle, Joseph Fiennes, Max Minghella, Jenessa Grant, Yvonne Strahovski, Samira Wiley, Stephen Kunken, Greg Bryk, Elisabeth Moss, Alexis Bledel, Madeline Brewer, Nina Kiri, Amanda Brugel, Rebecca Rittenhouse, Krista Morin, Bahia Watson, Nina Iordanova, Bert Cardozo, Sehar Bhojani