Sherlock

Sherlock

S01E01 - Studie v růžové

30.9. 11:15
HBO 3
90 minut
2010
Krimi / Drama / Mysteriózní

Doktor John Watson se vrátil z bojů v Afghánistánu, kde sloužil jako vojenský lékař. Z válečné mise si přivezl zranění, s jehož následky se potýká dosud. Na radu terapeutky, aby si zapisoval vše, co se mu přihodí, odvětí, že jemu se nikdy nic nepřihodí. To se má ovšem brzy změnit. Díky náhodnému setkání s přítelem ze studií se seznamuje s charismatickým géniem, který stejně jako on hledá spolubydlícího. Doktor John Watson a Sherlock Holmes se poprvé potkávají. A sotva si stačí prohlédnout byt v Baker Street 221B, jsou vtaženi do prvního společného dobrodružství. V opuštěném domě leží mrtvá žena v růžovém. Je to již čtvrtá oběť série záhadných sebevražd, které děsí Londýn. Detektiv inspektor Lestrade patří k nejlepším mužům Scotland Yardu, tentokrát ale ví, že existuje pouze jeden člověk, který může pomoci. Tak začíná vyšetřování, na jehož konci vznikne jedno krásné přátelství a zazní tajemné jméno, dávající tušit věcí příštích. Film volně vychází z Doylova klasického příběhu Studie v šarlatové.(Česká televize)

Více informací

Epizody

Řada 4
Dostupné za 5 dnů
S04E01

Šest Železných dam

9.12. 11:05, HBO 3, 90 minut

Šest Železných dam

V pokračování kultovního britského seriálu Sherlock musí Sherlock (Benedict Cumberbatch) pomoct manželce (Amanda Abbington) Johna (Martin Freeman) s jejími přízraky z minulosti, kdy byla ještě špionkou. Mary se ocitá ve velkém nebezpečí ve chvíli, kdy se objeví její přítel a bývalý agent z minulosti Ajay (Sacha Dhawan).(gormit123)

Podobné tituly

Grantchester
Kriminálka New York
Columbo
NCIS: Los Angeles

O pořadu

česky, anglicky
2010
Krimi / Drama / Mysteriózní

Světoznámé příběhy Arthura Conana Doyla o nejslavnějším detektivovi se zásluhou britské BBC vrátily na televizní obrazovky, tentokrát jsou však o to unikátnější, že jsou zasazené do 21. století. To vytváří ještě ostřejší a živější atmosféru dnešní kriminální doby a poskytuje tvůrcům nový rozměr nápadů a zápletek. Sherlock Holmes (Benedict Cumberbatch) a jeho spolubydlící, přítel a pomocník John Watson (Martin Freeman) mají práce až nad hlavu. Sherlock, známý svým nadlidským smyslem pro detail a vysokou inteligencí, se však nepotýká jen se svými případy, ale také s vlastním odporem vůči hloupé společnosti, které by nejraději nebyl součástí. Jeho aroganci, cynismus a nekompromisní přístup k případům mu jednoho dne naruší pán zločinu, James Moriarty (Andrew Scott), který je jiný, než ostatní zločinci. A možná že je stejně chytrý a vypočítavý jako sám Sherlock, a tím i nebezpečnější, než kdokoliv před ním...(jerry12)

Tvůrci

Paul McGuigan

Hrají

Lasco Atkins, Stanley Townsend, Benedict Cumberbatch, William Scott-Masson, Jonathan Aris, Mark Gatiss, Rupert Graves, Una Stubbs, Victoria Wicks, Siobhan Hewlett, Louise Breckon-Richards, Martin Freeman, Louise Brealey, Phil Davis, Peter Brooke, Lisa McAllister, Vinette Robinson, Tanya Moodie, Sean Joseph Young, Ruth Everett, Syrus Lowe, Katy Maw, Ben Rufus Green, Pradeep Jey, Imogen Slaughter, David Nellist, Alison Egan