A.I. Umělá inteligence

A.I. Umělá inteligence

23.9. 09:10
HBO 3
145 minut
2001
USA Dobrodružný / Drama / Sci-Fi

Výprava do světa, ve kterém roboti mají své sny a touhy. V blízké budoucnosti nastala doba, kdy přírodní zdroje pomalu docházejí a technologie naopak nezadržitelně expanduje. Vyvinutí roboti se starají o uspokojení všech potřeb svých majitelů, ale je zde jedna vyjímka. Je jí láska, což je ta poslední hranice, kterou ještě stroje nedokázaly překonat. Výzkumníci z firmy Cybertronics Manufacturing jsou prvními, kdo sestrojí robota, který je naprogramován k lásce. Jmenuje se David a je pokusně adoptován manželským párem, jehož dítě v umělém spánku čeká, až bude vyvinuto sérum na smrtelnou nemoc, kterou trpí. David by jimi měl být vychováván v lásce a péči okolí, které by se k němu v rámci výzkumu mělo chovat jako k vlastnímu dítěti. Jenomže dojde k událostem, které všechny plány jednou provždy rozmetají na kousky...(oficiální text distributora)

Více informací

Podobné tituly

Nespoutaný Django
Insidious: Poslední klíč
Megamysl
Terapie láskou
Comedy Club

O pořadu

česky, anglicky
2001
USA Dobrodružný / Drama / Sci-Fi

Výprava do světa, ve kterém roboti mají své sny a touhy.
V blízké budoucnosti nastala doba, kdy přírodní zdroje pomalu docházejí a technologie naopak nezadržitelně expanduje. Vyvinutí roboti se starají o uspokojení všech potřeb svých majitelů, ale je zde jedna vyjímka. Je jí láska, což je ta poslední hranice, kterou ještě stroje nedokázaly překonat. Výzkumníci z firmy Cybertronics Manufacturing jsou prvními, kdo sestrojí robota, který je naprogramován k lásce. Jmenuje se David a je pokusně adoptován manželským párem, jehož dítě v umělém spánku čeká, až bude vyvinuto sérum na smrtelnou nemoc, kterou trpí. David by jimi měl být vychováván v lásce a péči okolí, které by se k němu v rámci výzkumu mělo chovat jako k vlastnímu dítěti. Jenomže dojde k událostem, které všechny plány jednou provždy rozmetají na kousky...(oficiální text distributora)

Tvůrci

Steven Spielberg, John Williams, Steven Spielberg

Hrají

Ronnie Gene Blevins, Elizabeth Friedman, Linda Asuma, Sandra Plazinic, Katie Lohmann, Claudia Katz Minnick, Adam Alexi-Malle, Jack Angel, Clark Gregg, April Grace, Christopher Dye, Tim Rigby, Erik Bauersfeld, Paul Barker, Vito Carenzo, Adam Grossman, Ty Coon, Duane Buford, Max Brody, Red King, Claude Gilbert, Kate Nei, Laia Salla, Jeanine Salla, Mark Allan Staubach, Billy Scudder, Bobby Harwell, Eliza Coleman, Kelly McCool, Jason Sutter, Ken Palmer, Alan Scott, Hunter King, Curt Youngberg, Andy Morrow, Dillon McEwin, Matt Malloy, Jude Law, William Hurt, Brent Sexton, Brendan Gleeson, Rena Owen, Tim Rhoze, Kathryn Morris, Chris Rock, Meryl Streep, Justina Machado, Adrian Grenier, Jake Thomas, Paula Malcomson, Sam Robards, Ken Leung, Daveigh Chase, Lily Knight, Robin Williams, Laurence Mason, Ashley Scott, Brian Turk, Kevin Sussman, Michael Shamus Wiles, Tom Gallop, Keith Campbell, Haley Joel Osment, Frances O'Connor, Enrico Colantoni, Clara Bellar, Diane Fletcher, Al Jourgensen, Jeremy James Kissner, Sabrina Grdevich, Theo Greenly, Michael Mantell, John Prosky, Michael Berresse, Matt Winston, Eugene Osment, Wayne Wilderson, Jim Jansen, Miguel Pérez, R. David Smith, Michael Fishman, Ben Kingsley