Královna Viktorie

Královna Viktorie

14.2. 21:55
Filmbox Stars
130 minut
2009
Životopisný / Drama / Historický / Romantický

Výpravný historický film kanadského režiséra Jena-Marca Valléea sleduje první roky vlády královny Viktorie, která nastoupila na britský trůn v pouhých osmnácti letech. Mladičká panovnice si musí vybojovat své místo v rámci zkostnatělého systému a emancipovat se jak ve vztahu k vlivným politikům své doby, tak ve sféře soukromé ve vztahu k panovačné matce a jejímu ctižádostivému tajemníkovi lordovi Conroyovi. V prostředí plném intrik nachází tolik potřebnou oporu ve vztahu k princi Albertovi. Viktorii ztvárnila Emily Bluntová, která byla za svůj výkon nominována na prestižní Zlatý glóbus, prince Alberta hraje Rupert Friend. Ve vedlejších rolích obrazově i technicky dokonale zpracované podívané se představují Jim Broadbent, Mark Strong, Paul Bettany a Miranda Richardson. Snímek získal celou řadu cen, včetně Oskara za nejlepší kostýmy. (Česká televize)

Více informací

Podobné tituly

And Then There Were None

O pořadu

česky
2009
Životopisný / Drama / Historický / Romantický

Výpravný historický film kanadského režiséra Jena-Marca Valléea sleduje první roky vlády královny Viktorie, která nastoupila na britský trůn v pouhých osmnácti letech. Mladičká panovnice si musí vybojovat své místo v rámci zkostnatělého systému a emancipovat se jak ve vztahu k vlivným politikům své doby, tak ve sféře soukromé ve vztahu k panovačné matce a jejímu ctižádostivému tajemníkovi lordovi Conroyovi. V prostředí plném intrik nachází tolik potřebnou oporu ve vztahu k princi Albertovi. Viktorii ztvárnila Emily Bluntová, která byla za svůj výkon nominována na prestižní Zlatý glóbus, prince Alberta hraje Rupert Friend. Ve vedlejších rolích obrazově i technicky dokonale zpracované podívané se představují Jim Broadbent, Mark Strong, Paul Bettany a Miranda Richardson. Snímek získal celou řadu cen, včetně Oskara za nejlepší kostýmy.


(Česká televize)

Tvůrci

Jean-Marc Vallée, Julian Fellowes

Hrají

Jim Broadbent, Emily Blunt, Thomas Kretschmann, Mark Strong, Rupert Friend, Harriet Walter, Michiel Huisman, Jesper Christensen, Julian Glover, Tom Brooke, Miranda Richardson, Jo Hartley, Paul Bettany, David Robb, Michael Maloney, Jeanette Hain, Morven Christie, Rowley Irlam, Shaun Dingwall, Rachael Stirling, Josef Altin, Robert Cambrinus, Genevieve O'Reilly, Tom Fisher, Malcolm Sinclair, David Horovitch, Grace Smith, Princess Beatrice, John Pirkis, Bernard Lloyd, Julia St. John, Michaela Brooks