Agatha Christie's Poirot

Agatha Christie's Poirot

S06E02 - Hickory Dickory Dock

16.3. 17:45
Filmbox Stars
130 minutes
1995
Velká Británie Crime / Drama / Mysterious / Thriller

Na studentské ubytovně v ulici Hickory se množí krádeže. Jde o samé drobnosti, jež by Scotland Yard nezajímaly, tamní hospodyni to ale přesto trápí. Požádá tedy o radu Hercula Poirota. Velký detektiv prozkoumá všechny okolnosti a doporučí případ ohlásit policii, majitelka domu však takové řešení zásadně odmítá. Její názor podpoří i přiznání studentky Celie, která na sebe prozradí, že je kleptomanka. Poirot se ale nedomnívá, že tím celá záležitost končí. Jako vždy má pravdu krátce nato Celii někdo otráví morfiem. A nezůstane při jedné vraždě...(oficiální text distributora)

More information
S01E01

The Adventure of the Clapham Cook

3.6. 13:45, Filmbox Stars, 65 minutes

The Adventure of the Clapham Cook

Pani Ernestine Toddová z Claphamu má pre pána Poirota nevšednú úlohu. Potrebuje nájsť svoju kuchárku Elizu, ktorá zmizla bez stopy. Lenže slávny detektív Poirot nemá rád, ak musí premýšľať nad triviálnymi záhadami. Keď však napokon súhlasí s krátkou návštevou domu pani Toddovej, čoskoro zisťuje, že tento prípad je hodný jeho talentu...(oficiální text distributora)

S01E02

Murder in the Mews

3.6. 14:50, Filmbox Stars, 65 minutes

Murder in the Mews

Vrchní inspektor Japp požádá Poirota o pomoc při vyšetřování smrti mladé ženy, paní Allenové. Na místě činu Poirot záhy zjistí, že tělo mrtvé je sice naaranžováno, jako by šlo o sebevraždu, ale nalezená zbraň a další stopy naznačují, že paní Allenová byla ve skutečnosti zavražděna. Celá událost získá skandální nádech poté, co se zjistí, že byla snoubenkou ambiciózního poslance Charlese Lavertona Westa. A podle všeho poslední, kdo s ženou před její smrtí prokazatelně mluvil, byl jistý major Eustace, jenž vede noční klub pochybné pověsti. Klíč k rozluštění záhady nakonec Poirot nalezne v sadě golfových holí. A dozvíme se i jak vzácným uměním je správné škrobení límečků.(Česká televize)

S01E03

The Adventure of Johnnie Waverly

4.6. 13:45, Filmbox Stars, 65 minutes

The Adventure of Johnnie Waverly

Na Poirota se obrátí venkovský šlechtic Marcus Waverly s žádostí, aby zajistil bezpečnost jeho čtyřletého syna Johnnieho, jemuž někdo vyhrožuje únosem, pokud Waverly nesloží vyděračům padesát tisíc liber. Do venkovského sídla Waverlyů se kromě Poirota a kapitána Hastingse po jistém váhání dostaví i vrchní inspektor Japp se svými muži, ale navzdory všem těmto opatřením je malý Johnnie opravdu unesen. Poirot má podezření, že únoscem je někdo z chlapcova blízkého okolí. Během pobytu na venkově je geniální detektiv nucen podniknout pěší pochod, v jehož průběhu zjistí, že jeho neodmyslitelné lakýrky nejsou k podobnému druhu pohybu tou nejvhodnější obuví.(Česká televize)

S01E04

Four and Twenty Blackbirds

4.6. 14:50, Filmbox Stars, 65 minutes

Four and Twenty Blackbirds

V jednej londýnskej reštaurácii, ktorú Poirot tak rád navštevuje, si tento geniálny detektív všimne čosi nezvyčajné. Jeden zo stálych zákazníkov dramaticky zmenil spôsob svojho stravovania. Medzitým starý Anthony Gascoigne leží na smrteľnej posteli v Brightone a jeho odcudzený brat končí rovnako. Tragická nehoda alebo vražda? Poirot vidí súvislosti tam, kde iní nie. A už teraz vie, že odpoveď na záhadu sa skrýva v černicovom koláči...(oficiální text distributora)

S01E05

The Third Floor Flat

5.6. 15:50, Filmbox Stars, 65 minutes

The Third Floor Flat

Už je to niekoľko týždňov, čo Poirot nemusel riešiť žiadny prípad. Táto pre Poirota čoraz viac neznesiteľná nuda je výslovným utrpením a tak Poirot neváha a vyberá sa s Hastingsom na novú detektívku aspoň do kina. Ale iba o niekoľko hodín neskôr Poirota vyrušia v jeho vlastnom byte podivné výstrely, ktoré ukončili život pani Grantovej, ktorá bývala o dve poschodia nižšie, presne na treťom poschodí. Čoskoro sa ukáže, že príčinou vraždy mohlo byť mnohoženstvo. Je to ale skutočne tak?(oficiální text distributora)

S01E06

Triangle at Rhodes

5.6. 16:55, Filmbox Stars, 70 minutes

Triangle at Rhodes

Ani na okouzlujícím řeckém ostrově nenajde geniální detektiv kýžený klid. David Suchet v hlavní roli britského seriálu, natočeného podle literární předlohy Agathy Christie (1989)

S01E07

Problem At Sea

6.6. 15:50, Filmbox Stars, 65 minutes

Problem At Sea

Exotická Alexandrie se stává kulisou k neobvyklému případu vraždy na výletní lodi. David Suchet v hlavní roli britského seriálu, natočeného podle literární předlohy Agathy Christie (1989)

S01E08

The Incredible Theft

6.6. 16:55, Filmbox Stars, 70 minutes

The Incredible Theft

Je nebezpečné scházet se v zoo s anonymními ženami. David Suchet v hlavní roli britského seriálu, natočeného podle literární předlohy Agathy Christie (1989)

S01E09

The King of Clubs

7.6. 15:50, Filmbox Stars, 60 minutes

The King of Clubs

Když se bavíš s hadem, musíš se plazit po zemi. David Suchet v hlavní roli britského seriálu, natočeného podle literární předlohy Agathy Christie (1989)

S01E10

The Dream

7.6. 16:50, Filmbox Stars, 65 minutes

The Dream

Ten muž předpověděl svou smrt naprosto přesně. David Suchet v hlavní roli britského seriálu, natočeného podle literární předlohy Agathy Christie (1989)

Similar shows

Colombo
CSI: Crime Scene Investigation
Maigret
Commissaire Montalbano

About show

Czech
1995
Velká Británie Crime / Drama / Mysterious / Thriller

Malý belgický detektiv Hercule Poirot (David Suchet) s knírkem upraveným dle pravítka a neuvěřitelně bystrou šedou kůrou mozkovou řeší případy, na které slavná britská policie ani Scotland Yard nestačí a to již od roku 1989 dodnes v této nejslavnější volně inspirované adaptaci předlohy královny detektivek Agathy Christie.(monolog)

Creators

Andrew Grieve

Cast

Damian Lewis, Paris Jefferson, David Suchet, Andy Linden, Anthony Houghton, David Burke, Jonathan Firth, Philip Jackson, Pauline Moran, Rachel Bell, Brian McDermott, Sarah Badel