And Then There Were None

And Then There Were None

S01E02 - Epizoda 2

21.1. 23:20
Epic Drama
90 minutes
2015
Crime / Drama / Mysterious

Zbývajících sedm osob v domě stále věří, že se z ostrova dostanou, ale navzájem si již vůbec nedůvěřují. Kdo jsou ti Owenovi? Viděl je někdo? Buď je vrahem někdo z přítomných, nebo se vrah skrývá kdesi na ostrově. Napětí je takové, že by se dalo krájet. A báseň pokračuje dál, ale kdo z nich je další na řadě? Přítomní svou nevinu už tak hlasitě nehlásají. Pobožná slečna Brentová se ale necítí vina za sebevraždu své služebné, kterou vyhnala z domu poté, co zjistila, že je těhotná. Později je slečna Brentová nalezena mrtvá s probodnutým hrdlem pletací jehlicí. Ta měla zřejmě symbolizovat včelí žihadlo z básně. Sluha Rogers zemřel ve sklepě když chtěl nasekat dřevo. Smrt si i se svou ženou zasloužili za to, že kdysi zabili svou paní, která jim v závěti odkázala určitou peněžní částku. Další dvě figurky jsou pryč. Hosté se rozhodnou, že nebudou jen tak čekat na smrt, došlo ji, že přívoz nepřijede a tak se rozhodnou uspořádat večírek. Alkohol teče proudem, kokain po Marstonovi udělá své a přítomní se přiznají ke svým hříchům. Detektiv ukopal k smrti mladého muže jen proto, že byl homosexuál. Doktor Armstrong je vinen smrtí své pacientky. Lombard se k vraždám již přiznal a vinu stále necítí, soudce poslal na šibenici mnoho lidí ve jménu spravedlnosti. Vera je vina tím, že ponechala bez dozoru malého chlapce, který neuměl dobře plavat a on se utopil. Smrt si přichází pro jednoho po druhém, přesně jako v té básni. Soudce je zastřelen, detektiva propíchne dýka, doktorovo tělo objeví Vera a Lombard na pláži. Už zbyli jen oni dva. Vera je vyděšená a ukradne Lombardovi pistoli a zabije ho. Do mysli se jí stále vkrádají myšlenky na mtrvého hocha, který se kvůli ní utopil. Ve svých myšlenkách je k sobě upřímná. Byla to právě ona, kdo ho poslal plavat, aby se ho zbavila a její milenec Hugo získal po chlapci dědictví a mohl si ji vzít za ženu. Od soudu odešla jako nevinná žena, která málem zaplatila životem za to, že se chlapce snažila zachránit. Hugo ji však prokoukl a už s ní nechtěl mít nic společného. Vera jde do svého pokoje, aby se zde oběsila. Oprátka je pro ni již připravena. Když stojí na židli, do pokoje vejde soudce. Svou smrt s pomocí doktora jen předstíral. A Veře vysvětluje, že žádní Owenovi nejsou. To on všechny zavraždil, protože se jim nedostalo trestu, vzal spravedlnost do svých rukou. A protože trpí rakovinou, rozhodl se ukončit svůj život vlastní rukou a zastřelil se. Všechny figurky jsou zase vyrovnané na stole.(TV Prima)

More information

Episodes

Available in 2 minutes
S01E01

Epizoda 1

6.2. 21:00, Epic Drama, 90 minutes

Epizoda 1

V létě roku 1939 pozvali manželé Owenovi na malý pustý Vojákův ostrov skupinu lidí, kteří se navzájem neznali. Jednou z nich je právě najatá bývalá učitelka Vera Claythornová, kterou však personál – manželský pár Thomas a Ethel Rogersovi mají považovat za hosta a dalších sedm lidí. Manželé Owenovi však nikdo z nich nezná, přesto jejich pozvání přijali. Rogersovi prý dostali od Owensových přesné instrukce, jak se mají o hosty starat. Owensovi by měli dorazit večer nebo následujícího dne. Do té doby poskytli svůj krásný dům i s personálem svým hostům. Rogersovi se o hosty starají vzorně, protože když se osvědčí, získají stále místo i s ubytováním a to velmi potřebují. Dům je krásně zařízen a v každém pokoji je na stěně v rámečku básnička Deset malých černoušků. Skupina hostů je velmi různorodá. Kromě sekretářky Very je tu soudce Wargrave, doktor Armstrong, detektiv Blore, Emily Brentová, Philip Lombard, Anthony Marston, generál MacArthur. Zdá se, že hosty kromě pozvání od Owensových nespojuje vůbec nic. Když hosté zasednou k večeři, ozve se na celý dům hlas z gramofonové desky, který jednoho po druhém obviní ze smrti nějakého člověka. Hosté jsou v šoku a svůj podíl viny na smrti někoho druhého striktně odmítají. Všichni kromě Philipa Lombarda, který přiznává, že zabil dvacet jedna černochů, aby získal diamanty. Nepřipadá mu to vůbec divné. Floutek Anthony Marston je viněn ze smrti dvou malých dětí, které srazil autem. Jediné, co ho tehdy mrzelo, bylo, že mu na půl roku zabavili řidičský průkaz. Hosté to vše považují za velmi špatný vtip až do doby, kdy se Marston začne dusit a okamžitě umírá. Společnost je v šoku. Domnívají se, že to je následek požití kokainu, ale Blore odhaluje, že byl otráven cyankáli. Ethel Rogersová je z toho v šoku a musí si lehnout. Ráno je také nalezena mrtvá. Dostala velkou dávku sedativ a už se neprobrala. Vera odhaluje, že na jídelním stole, kde byla dekorace v podobě deseti malých vojáčků, dva zmizeli a oba mrtví zemřeli stejným způsobem, jako v té básni. Mezi přítomné se začíná vkrádat strach a nedůvěra jednoho k druhému. Rozhodnou se, že ještě téhož dne opustí ostrov bez ohledu na to, jestli s nimi Owenovi počítali nebo ne. Jen musí počkat na přívoz. Děsivé hodiny čekání však přináší jen zklamání. Nikdo nepřijel, ani Owenovi, ani přívoz. Generál MacArthur svěří Veře, že kdysi zabil soka v lásce a lituje, že jako pravý džentlmen nevyklidil pole. Ví, že se z ostrova živí nedostanou a má pravdu. Jeho mrtvola byla později nalezena slečnou Brentovou na útesu. Na stole už je jen sedm vojáčků.(TV Prima)

Similar shows

Nothing But the Truth

About show

Czech
2015
Crime / Drama / Mysterious

Tato třídílná série byla natočena ke 125 letům od narození veleslavné britské spisovatelky Agathy Christie.And Then There Were None, v češtině přeložena jako Deset malých černoušků, je detektivní příběh o deseti různých lidech, kteří se setkají na záhadném ostrově. Navzájem se neznají, neví kdo je pozval ani z jakého důvodu. Jsou však obviněni z vraždy. Kdo je vrahem? A kdo je na tajemný ostrov pozval a z jakého důvodu? Je-li mezi nimi vrah, bude se vraždění opakovat?(geklon)

Creators

Craig Viveiros

Cast

Charles Dance, Sam Neill, Noah Taylor, Aidan Turner, Toby Stephens, Burn Gorman, Miranda Richardson, Maeve Dermody, Harley Gallacher, Paul Chahidi, Charlie Russell, Tom Clegg, Daisy Waterstone