Arabela se vrací aneb Rumburak králem Říše pohádek

Arabela se vrací aneb Rumburak králem Říše pohádek

S01E26 - Pan děkan mění názor

4.2. 11:50
Déčko
25 minutes
1993
Adventure / Comedy / Fairytale

V poslednej časti seriálu sa šťastne uzatvárajú zložito rozohrané motívy. Honzo uspeje so svojou semestrálnou pracou a dekan fakulty už nepochybuje o existencii rozprávkového sveta a životodarnej sile fantázie. Vďaka čarovnému prsteňu sa z fúzatých dvojičiek stanú krásne bábätká a ich verná kamarátka Natálka ich s hrdosťou vozí v kočíku. Vigo premení Rumburaka opäť na havrana a chce ho raz a navždy zničiť. Múdry kráľ mu v tom však zabráni. Aby mohlo dobro víťaziť nad zlom, musí zlo existovať tak v rozprávkach, ako aj vo svete ľudí...(STV)

More information

Similar shows

Arabela
Planeta Yó
Bee Movie

About show

Czech, audio commentary Czech
1993
Adventure / Comedy / Fairytale

Arabela pokračuje dalšími šestadvaceti příběhy, jimiž autoři Miloš Macourek a Václav Vorlíček volně navázali na díly předchozí. Než se podařilo pokračování úspěšného seriálu napsat a natočit, uběhla řada let. Někteří herci z první série se už, bohužel, natáčení nedožili: Vladimír Menšík, Václav Lohniský, Petr Svojtka či Jiří Hrzán. Přesto se ale s většinou herců, které si diváci oblíbili, zase setkají. Se Stellou Zázvorkovou, Vlastimilem Brodským, Ivou Janžurovou, Janou Brejchovou, Vladimírem Dlouhým a přibudou k nim desítky představitelů nových rolí. Například Marian Labuda, Petr Nárožný a Pavel Zedníček. V titulní roli Arabely vystřídala slovenskou herečku Janu Nagyovou neméně půvabná Mirka Šafránková. Od chvíle, kdy naposledy zazvonil kouzelný zvoneček, se udála spousta věcí. Arabela a Petr jsou spolu 10 let a marně čekají na dítě. Z Honzíka a Mařenky se stali vysokoškoláci, studují folkloristiku, tedy pohádky. Říše pohádek je vážně ohrožena, ze země obrů je pro své vegetariánství vyhnán obr Balibul a usadí se poblíž království, aby se naučil jíst lidi. Každý den žádá novou oběť. Bystrozraký uteče z vězení, aby se nestal jeho obětí a zmocní se kouzelného pláště. Letí do světa lidí.(Česká televize)

Creators

Václav Vorlíček

Cast

L. Sobota, Marián Labuda st., J. Lábus, Petr Nárožný, I. Janžurová, P. Zedníček, Dagmar Patrasová, P. Nový, S. Zázvorková, Vladimír Dlouhý, Jana Andresíková, Oldřich Vízner, Hana Igonda Ševčíková, Ondřej Kepka, Jaroslava Kretschmerová, Miroslava Šafránková, Jana Kimlová