Výheň

Výheň

10.6. 21:40
ČT art
115 minut
2020
Historický / Western

Western z období zlaté horečky se odehrává v 90. letech 19. století. Jeho dějištěm je divoká příroda Austrálie a hlavními aktéry smíšená společnost velbloudí karavany, kterou tvoří převážně muslimští a sikhští muži z Indie, Afghánistánu a Persie. Film osvětluje zapomenutou historii australských jezdců na velbloudech “Ghan”, kteří prošli rozlehlým pouštním vnitrozemím a vytvořili si jedinečná pouta s domorodým aborigénským obyvatelstvem. Mladý Afghánec Hanif se spřátelí s domorodým lovcem Woorakem, když hledá nelegální pec, ve které by mohl roztavit dvě zlaté cihly. Dostal se k nim náhodně, když mu cestu zkřížil Mal, jenž jako jediný přežil masakr. Oba muži musí dělat kompromisy, aby přežili cestu australským vnitrozemím a vyhnuli se vojákům Zlaté čety. (JOJ Cinema)

Více informací

Podobné tituly

Záhady muzeí
Zoom In

O pořadu

česky, audio popis (AD) česky
2020
Historický / Western

Western z období zlaté horečky se odehrává v 90. letech 19. století. Jeho dějištěm je divoká příroda Austrálie a hlavními aktéry smíšená společnost velbloudí karavany, kterou tvoří převážně muslimští a sikhští muži z Indie, Afghánistánu a Persie. Film osvětluje zapomenutou historii australských jezdců na velbloudech “Ghan”, kteří prošli rozlehlým pouštním vnitrozemím a vytvořili si jedinečná pouta s domorodým aborigénským obyvatelstvem. Mladý Afghánec Hanif se spřátelí s domorodým lovcem Woorakem, když hledá nelegální pec, ve které by mohl roztavit dvě zlaté cihly. Dostal se k nim náhodně, když mu cestu zkřížil Mal, jenž jako jediný přežil masakr. Oba muži musí dělat kompromisy, aby přežili cestu australským vnitrozemím a vyhnuli se vojákům Zlaté čety.


(JOJ Cinema)

Tvůrci

Roderick MacKay

Hrají

David Wenham, Evan Williams, Jay Ryan, Erik Thomson, Gary Young, Ahmed Malek, Mahesh Jadu, Osamah Sami, Goran D. Kleut, Trevor Jamieson, Samson Coulter, Quentin Yung, Baykali Ganambarr, Kaushik Das, Mansoor Noor, Xin Ocean, Amanda Ma, Sean Choolburra, Daniel Motearefi, Steve McCall, Matthew Parkin, Wakarra Gondarra, Agnes Choi, Gary Ha