Legendy kriminalistiky

Legendy kriminalistiky

S03E01 - Janákovi

27.9. 02:50
ČT2
30 minut
Krimi / Dokumentární

Nová řada dokumentární série o novodobých českých zločinech. Případ manželů Janákových, kteří měli na svědomí vraždu a několik pokusů o ní. Po uvěznění jejich příběh pokračoval, když se Janákové ve vězení podařilo otěhotnět a musela být propuštěna na svobodu

Více informací
S03E10

Obchodník s LTO

8.11. 02:35, ČT2, 30 minut

Obchodník s LTO

Rozsáhlý případ tentokrát ukážeme přes zásadní důkazní průlom v naději na usvědčení nejvyšších "bossů" v tunelování státu. Zavražděno totiž bylo několik lidí, a přestože existovalo podezření, nikdy se souvislost jejich smrti s podvodnými obchody neprokázala. Vše změnilo až vyšetřování vraždy jistého pražského podnikatele. Ukázalo se, že nepohodlný parťák obchodníků s LTO, zemřel na jejich objednávku. Potvrdily to výpovědi svědků i další důkazy z vyšetřování a díky tomu nakonec ve vězení skončili i organizátoři podvodů. (Česká televize)

Podobné tituly

Zločin s.r.o.
Nacistický plán
Letecké katastrofy

O pořadu

česky, audio popis (AD) česky
Krimi / Dokumentární

Cyklus půlhodinových dokumentů nabídne pohled do zákulisí vyšetřování nejznámějších porevolučních kauz, například orlických vražd, Biedermanova gangu nebo sériových vrahů manželů Stodolových. Spolu s tvůrci se diváci podívají na práci různých policejních složek od psovodů přes detektivy až po vyjednavače a seznámí se také s méně známými, ale o to děsivějšími případy vražd v kruhu rodiny. O případech budou hovořit vyšetřující policisté, příbuzní obětí, ale také samotní vrazi. Díky exkluzivním archivním materiálům z policejních rekonstrukcí pak budou mít diváci možnost podívat se skutečným zločincům do tváře a zjistit, jak se ve skutečnosti chovají a jak přemýšlejí.(Česká televize)

Tvůrci

Mirek Vaňura, Dana Vaňurová

Hrají

Mirek Vaňura