Roucho

Roucho

9.4. 20:00
ČT2
135 minut
1953
Drama

Richard Burton hraje římského tribuna Marcella Gallia, který dostal příkaz ukřižovat Ježíše Nazaretského. Poslušen rozkazu vydá se tribun s odsouzencem na cestu ke Golgotě. Cestou postupně začíná ve skrytu duše o rozsudku pochybovat. Přesto svůj úkol splní a v kostkách pak vyhraje Kristovo roucho. Když se pak kolem kříže začnou dít podivné a nevysvětlitelné věci, s hrůzou získané roucho odhazuje. Vzápětí však dostane pokyn roucho opět najít a dopravit neprodleně do Říma. Zážitky při usilovném pátrání po Ježíšově rouchu a setkání se stoupenci ukřižovaného Ježíše způsobí, že se sám obrátí na křesťanství. V Římě je za to i se svou snoubenkou Dianou (Jean Simmonsová) odsouzen k smrti. Film se podle mínění tehdejší kritiky příliš podbízí publiku a nepřesvědčuje ani příběhem, ani jeho ztvárněním. Koster dodal rutinní produkt průměrné kvality, a tak film vzbudil pozornost především užitím nové technologie Cinemascope.

Více informací

O pořadu

česky, audio popis (AD) česky
1953
Drama

Richard Burton hraje římského tribuna Marcella Gallia, který dostal příkaz ukřižovat Ježíše Nazaretského. Poslušen rozkazu vydá se tribun s odsouzencem na cestu ke Golgotě. Cestou postupně začíná ve skrytu duše o rozsudku pochybovat. Přesto svůj úkol splní a v kostkách pak vyhraje Kristovo roucho.
Když se pak kolem kříže začnou dít podivné a nevysvětlitelné věci, s hrůzou získané roucho odhazuje. Vzápětí však dostane pokyn roucho opět najít a dopravit neprodleně do Říma. Zážitky při usilovném pátrání po Ježíšově rouchu a setkání se stoupenci ukřižovaného Ježíše způsobí, že se sám obrátí na křesťanství. V Římě je za to i se svou snoubenkou Dianou (Jean Simmonsová) odsouzen k smrti. Film se podle mínění tehdejší kritiky příliš podbízí publiku a nepřesvědčuje ani příběhem, ani jeho ztvárněním. Koster dodal rutinní produkt průměrné kvality, a tak film vzbudil pozornost především užitím nové technologie Cinemascope.

Tvůrci

Albert Maltz, Philip Dunne, Henry Koster, Gina Kaus

Hrají

Leon Askin, Michael Ansara, Harry Shearer, Jean Simmons, Mae Marsh, Richard Burton, Arthur Tovey, John Doucette, Frank DeKova, George Keymas, Percy Helton, Sam Gilman, Dean Jagger, Cameron Mitchell, Jay Robinson, Bess Flowers, Dawn Addams, Victor Mature, Jay Novello, Ford Rainey, Richard Boone, Torin Thatcher, Michael Rennie, John Barton, Emmett Lynn, Norbert Schiller, Anthony Eustrel, George Robotham, David Leonard, Jan Arvan, Roy Gordon, Fred Cavens, Hayden Rorke, Sally Corner, Ernest Thesiger, Francis Pierlot, Otto Waldis, George Melford, Jeff Morrow, Albert Cavens, Rosalind Ivan, Ben Astar, Michael Granger, Leo Curley, Guy Prescott, Thomas Browne Henry, George E. Stone, Marc Snow, Betta St. John, Alfred Linder, Helen Beverley, Noreen Corcoran, Pamela Robinson, Nicolas Koster