Švec Janek v pohádkové zemi

Švec Janek v pohádkové zemi

22.6. 08:15
ČT1 SVČ
55 minut
1979
Československo Pohádka

Pohádka o mládenci, který si vzal do hlavy, že je princem. Švec Janek leží od rána do večera v pohádkových knížkách a sní o tom, že se stane pohádkovým hrdinou. Pracovat se mu nechce a vydává se do světa, aby konal hrdinské skutky. Jeho bujná fantazie mu ale působí řadu nesnází. Zásluhou Barči, dívky, která ho miluje, pochopí, že jeho místo je na pevné zemi a rád se vrací ke své ševcovině. V režii Vlasty Janečkové uvidíte Davida Schneidera, Naďu Konvalinkovou, Josefa Somra, Jiřího Sováka, Petra Štěpánka, Karla Augustu a další známé herce.(oficiální text distributora)

Více informací

O pořadu

česky česky
1979
Československo Pohádka

Pohádka o mládenci, který si vzal do hlavy, že je princem.

Švec Janek leží od rána do večera v pohádkových knížkách a sní o tom, že se stane pohádkovým hrdinou. Pracovat se mu nechce a vydává se do světa, aby konal hrdinské skutky. Jeho bujná fantazie mu ale působí řadu nesnází. Zásluhou Barči, dívky, která ho miluje, pochopí, že jeho místo je na pevné zemi a rád se vrací ke své ševcovině.
V režii Vlasty Janečkové uvidíte Davida Schneidera, Naďu Konvalinkovou, Josefa Somra, Jiřího Sováka, Petra Štěpánka, Karla Augustu a další známé herce.(oficiální text distributora)

Tvůrci

M. Dostál. Scénář a režie V. Janečková, V. Janečková

Hrají

Otto Šimánek, L. Skořepová, J. Somr, N. Konvalinková, J. Sovák, J. Bek, Věra Bublíková, V. Hašek, David Schneider, Antonie Hegerlíková, P. Štěpánek, Milan Mach, Zuzana Šavrdová, Otto Lackovič, Lída Roubíková, Karel Augusta, Alena Frimlová, Vladimír Pospíšil, J. Langmiler, Jana Preissová, Nelly Gaierová, Ivan Anthon, Jaroslav Vidlář, Jana Prachařová, Lída Plachá