Vyprávěj

Vyprávěj

S03E25 - Favorit

21.9. 20:10
ČT1 SVČ
55 minut
2012
Komedie / Drama / Rodinný

Josef si prošel martýriem pořadníků a koupil vysněného favorita. Jak to ale zařídit, aby mu z něj neustále někdo něco nekradl? Lucie se dostala na vysokou. Po neshodách s Veronikou odejde z domova a přespává u Honzy. Když to zjistí Karel, pohádá se s Honzou, a tak musí mladí do podnájmu. Fanouš se snaží přestat kouřit a své naděje vkládá do akupunktury. V rámci akce „Šance pro tři milióny" se totiž přestalo v jejich kanceláři kouřit.(Česká televize)

Více informací
S04E10

Havel na Hrad!

1.11. 10:25, ČT1, 55 minut

Havel na Hrad!

Zuzka začíná učit a je nešťastná, že chtějí vyhodit Libuši. Ta na škole nakonec zůstane. Lucie se obává těhotenství a Honza neví, jestli má vstoupit do politiky. Iveta organizuje zájezd do Vídně, babi se těší na Hildu, Mikuláš přijede na Vánoce.(Česká televize)

S04E11

Annonce

2.11. 10:00, ČT1, 55 minut

Annonce

Jardu osloví Felix s nápadem, jak si přivydělat, a Jarda váhá. Tonda je propuštěn z vězení. Poznává novou dobu. Karel s kolegy propadnou raným plodům svobody – erotice. Eva má podezření, že Karel chodí na zálety. Zuzka učí na základce a stane se třídní díky novému řediteli Zemanovi. To se nelíbí Zuzanině ambiciózní kolegyni Olze. Lucii osloví neznámý muž, nabídne jí práci modelky v Itálii.(Česká televize)

S04E12

Politika, kam se podíváš...

3.11. 10:30, ČT1, 55 minut

Politika, kam se podíváš...

Jarda s Felixem zakládají firmu a jejich kolega Pavel jim na to přijde. Lucie se vrací z Itálie a chce se vrátit k Honzovi, ale netuší, že Honza má jinou. Babi je pozvaná na zahájení voleb. Tonda začne pracovat v nakladatelství s Oldou a Markem.(Česká televize)

S04E13

Sbohem, babičko

8.11. 10:50, ČT1, 55 minut

Sbohem, babičko

Babi s Honzou a Lucií přijíždí na chalupu, těší se na první svobodné volby. Věra přijede navštívit Janu a Ivetu do Pardubic. Veronika je na Staromáku, když v tom vybuchne nálož. Honza netuší, co má dělat, když má najednou dvě ženské!(Česká televize)

S04E14

The Rolling Stones

9.11. 10:00, ČT1, 55 minut

The Rolling Stones

Karel slaví své povýšení. S Horou, Krbcem a Vašíkem vyrážejí na koncert Rolling Stones. Jana se smutkem uklízí věci, které zůstaly po babi Bětě. Radim s Miladou si po její smrti dělají zálusk na chalupu. Po letech se poprvé nekonal letní tábor, Josefovi je to líto, ale najde si jinou zálibu. Tondova rodina se stěhuje do nového bytu. Majda by ráda odjela jako au pair do Anglie, Zuzka je ale neoblomná.(Česká televize)

S04E15

Civilka

10.11. 10:30, ČT1, 55 minut

Civilka

Honza přemýšlí, co bude dělat po škole. Má jít na vojnu, nebo na civilní službu? Josef má problémy s Vikouškem. Vypadá to, že krade. Jarda zjistí, že nevěří ani svým společníkům, staví domek. Věra a Lubo se vracejí do Čech. Iveta pořádá další zájezdy a hledá pomoc. Radek odchází do důchodu, a tak si na ni čas udělá, ale pak? Tonda netuší, že se jeho nakladatelství řítí do problémů, až nakonec zkrachuje. Lucie odjíždí do Itálie.(Česká televize)

S04E16

Skořápkáři

15.11. 10:30, ČT1, 55 minut

Skořápkáři

Josef shání pro skauty nový zásobovací stan. Nejdřív chce po Janě, aby mu ušila týpí, potom ale přijde na způsob, jak si na něj vydělat. Jde hrát skořápky a jen šťastnou náhodou nerozšíří řady těch nebožáků, kteří skořápkářům nechali všechny úspory. Karel je ředitelem a musí snižovat stavy. Přemýšlí, koho vyhodit. Naštěstí v té době navštíví Krbce potomek jejich rodinných přátel, Peter Malina, a nabídne jim založit firmu. Karel, Krbec i Hora do toho jdou. Tonda je zklamán svým nezdarem v nakladatelství a hodně času tráví po hospodách. Zuzka je z toho samozřejmě smutná, chce se odreagovat s Majdou v klubu, kde ji začne balit božský americký lektor Sean.(Česká televize)

O pořadu

česky česky
2012
Komedie / Drama / Rodinný

Co se vám vybaví, když se řekne „šedesátá léta“? Sověti úspěšně vysílají člověka do vesmíru, na Západě probíhá Beatlemanie, přichází srpen 68, v Československu ve volbách vyhrávají komunisté na 98,4% Jak jste tuto dobu prožívali vy? Připadá vám to jako dávná minulost, nebo máte najednou docela živé vzpomínky? Druhá polovina 20. století v rodině Dvořákových. Retro seriál Vyprávěj je pohled do naší nedávné historie prostřednictvím osudů rodiny Dvořákových. Díky vzpomínkám vypravěče Honzy se před diváky odvíjí sága rodiny v průběhu roků, rozplétá se poutavá mozaika lidských osudů a vztahů tří generací. Právě od roku 1964 se začíná rozvíjet děj retro seriálu Vyprávěj. Student Karel Dvořák (Roman Vojtek) chce postoupit do druhého ročníku na pražské technice. Chybí mu poslední zkouška u mladého asistenta France. Eva Martináková (Andrea Kerestešová) ze Slovenska nastupuje do prváku na stejné škole. Vše je pro ni nové... Hlavní akcent ve vyprávění je kladen na příběh rodiny, na všední problémy jednotlivých členů, ne na politiku či „velkou“ historii. Jako když listujete rodinným fotoalbem. Není záměrem analyzovat nebo nějak hodnotit historické události, jde spíše o to, jak zachytit co nejvěrněji dobu a pocity účastníků v konkrétních situacích. Honzovo vzpomínání rámcuje jednotlivé díly a doplňuje či glosuje jednotlivé příběhy. Výjimečnost retro seriálu Vyprávěj spočívá v kombinaci dvou velkých „taháků“ – napínavé vztahové linky hlavních hrdinů kombinované s dobovými událostmi, situacemi, prostředími.(oficiální text distributora)

Tvůrci

Biser A. Arichtev

Hrají

Igor Bareš, Martin Sitta, J. Nosek, Tomáš Töpfer, Andrea Růžičková, Roman Vojtek, Vojtěch Kotek, David Kraus, Milena Minichová, Veronika Freimanová, Nela Boudová, Svatopluk Skopal, Hana Vagnerová, Ondřej Veselý, A. Stanková, David Gránský, N. Divíšková, Josef Polášek, George Bush, Vlasta Chramostová, Braňo Holiček, Stanislav Milota, Eduard Jenický, Pavel Marek, Jan Lipšanský, Eliška Zbranková