Nemocnice na kraji města

Nemocnice na kraji města

S01E03 - 3/20

10.6. 15:00
ČT1 SM
50 minut
1977
Drama / Psychologický

Starosti pana primáře na pracovišti i se synem... Legendární český seriál o lékařích, sestrách a pacientech (1977)

Více informací

Epizody

Řada 1
S01E04

4/20

17.6. 15:05, ČT1, 50 minut

4/20

Pooperační potíže hokejisty Rezka působí rozruch a doktor Štrosmajer pátrá po tom, kdo vynáší informace. Legendární český seriál o lékařích, sestrách a pacientech (1977)

S01E05

Rozvod

24.6. 15:00, ČT1, 55 minut

Rozvod

Primáři Sovovi přichází pozvání k soudu. Jeho snacha Kateřina a syn Karel se rozvádějí. Manželka doktora Blažeje vyhledá sestru Inu a varuje ji před tím, aby pokračovala v poměru s jejím mužem. Posléze je oba přistihne v Inině bytě. Žádá svého muže, aby tento milostný vztah okamžitě ukončil a aby Ina byla propuštěna z nemocnice. Blažej slíbí poměr ukončit, ale Ině nechce ublížit. Přijde ji požádat za odpuštění a slibuje vrátit dluh později. Ina na něj nenaléhá. Přemysl Rezek plný naděje podstupuje další složitou operaci, z níž se proti původnímu plánu uskuteční pouze jedna část. Pacienta čeká další chirurgický zákrok. To je pro něj velká rána a chlapec znovu podléhá beznaději. Odvahy mu dodává doktorka Čeňková. Alžbětina spolubydlící doktorka Králová se stěhuje do vlastního bytu, protože čeká vytoužené dítě. Alžběta navazuje přátelství s cévním chirurgem Řehořem. Štrosmajerova dcera Irena představuje otci svého nového přítele, kapelníka místního orchestru a plánuje si kariéru zpěvačky. Sovův syn Karel, který byl nucen kvůli alkoholu znovu změnit místo, zůstává po rozvodu zcela osamocen.(Česká televize)

S01E06

Únos

1.7. 15:10, ČT1, 60 minut

Únos

Při velké vizitě pronese dr. Blažej útočnou poznámku o tom, že vedoucí pracovníci vyššího věku by měli uvolnit místo mladším. Otec Iny, pokrývač Galuška, vyhledá o návštěvním dnu dr. Blažeje, žádá od něj vyjasnění vztahu k Ině a způsobí veřejný incident. Dr. Cvach, aby se zavděčil primáři Sovovi, jej přichází informovat o skandálu i o tom, jak velice odsuzuje Blažejovy invektivy. Sova je vůči Blažejovi spravedlivý a odkazuje Cvacha do patřičných mezí. Dr. Cvach upadne na nemocniční chodbě přes nakupená prostěradla, cítí se zesměšněn a napadne kvůli tomu sestru Huňkovou. Ta svému milenci tuto urážku nehodlá odpustit. K dr. Štrosmajerovi přichází manželka kapelníka Bauera s tím, že jeho dcera jí odvedla manžela a žádá jej o zásah. Štrosmajer se marně pokouší své dceři domluvit. Sestru Inu navštíví ředitel Kovanda, otec Blažejovy ženy a žádá ji, aby ukončila svůj vztah s Blažejem a našla si místo jinde. Ina odmítá z nemocnice odejít. Dr. Čeňková ve snaze připravit pacienta Rezka na novou životní perspektivu mu sdělí, že nebude moci již nikdy hrát hokej. Primář Sova to považuje za takové porušení lékařské etiky, že dr. Čeňkovou z oddělení propouští. Dr. Štrosmajer navštíví večer primáře v jeho bytě a přimlouvá se za Alžbětu. Ještě téhož večera přijíždí k Sovovi jeho snacha se zprávou, že Karel unesl Haničku k sobě do Týniště, ačkoliv soud přiřkl dítě jí. Sova odjíždí s Kateřinou a jejím společníkem do Týniště ke Karlovi. Hanička nechce otce opustit, dochází k prudkému konfliktu mezi oběma rozvedenými manžely. Karlův soused a řidič sanitky sděluje primáři Sovovi, že se mladý dr. Sova alkoholu ani nedotkne. Hospodyně Ema naléhá na primáře Sovu, aby se všemi silami snažil svého syna dostat z těžké životní situace. Dr. Blažej dostává od svého tchána 40.000 Kčs, aby zaplatil Ině svůj dluh.(Česká televize)

S01E07

7/20

8.7. 15:10, ČT1 SM, 65 minut

7/20

Dr. Králová porodí zdravou dceru Elišku. Mladý Sova přiváží k otci hospodyni Emu, která velmi vážně onemocněla... Legendární český seriál o lékařích, sestrách a pacientech (1977)

S01E08

Hnízdo

14.7. 17:00, ČT1 SM, 55 minut

Hnízdo

Šance Emy po operácii nie sú dobré. V tú chvíľu na oddelenie privážajú ťažko raneného zvárača Václava Pěnkavu. Irena Štrosmajerová stále častejšie žiada otca o peniaze. Dr. Řehoř sa zdôveruje dr. Královej o svojich citoch k Alžbete. Tá jeho šance nechce príliš komentovať, ale jej rodiaci sa vzťah k Rezkovi posudzuje skepticky. Nekompetentný dr. Cvach zle diagnostikuje dieťa. Primár Sova navrhuje Cvachovi odchod. Po smutnej správe sa Dr. Sova začína vážne zaoberať odchodom do dôchodku...(RTVS)

Dostupné za 6 dnů
S01E09

Odchod

21.7. 17:05, ČT1 SM, 65 minut

Odchod

Přemysl Rezek podstoupil závěrečnou operaci. Pacient Václav Pěnkava a sestra Huňková chystají sňatek. Primář Sova oznamuje, že odchází do důchodu a že hodlá jít za svým synem Karlem na obvod. Doktorka Králová je šťastná svým mateřstvím, ale postrádá mužského partnera. Alžběta odmítá Přemyslovu žádost představit ji svým rodičům. Sestra Huňková požádá dr. Štrosmajera o zprávu o zdravotním stavu svého nastávajícího. Ukazuje se, že Václava opravdu miluje. Primář Sova provádí svoji poslední operaci a loučí se s personálem nemocnice. Dr. Čeňkové se omlouvá za svoji počáteční nedůvěru a přeje jí úspěchy v práci ortopéda. Dr. Štrosmajer přejímá Sovovu funkci i jeho pracovnu. Irena pozve svého otce na večeři. Její partner, kapelník Bauer, žádá Štrosmajera o měsíční apanáž za to, že u Ireny zůstane. Rozlícený dr. Štrosmajer se na něj vrhne a způsobí mu zranění. Vzápětí na to přivážejí do nemocnice jeho dceru po nezdařeném pokusu o sebevraždu. Ředitel nemocnice oznamuje Štrosmajerovi, že vzhledem k incidentu s Bauerem jej nemůže do funkce primáře jmenovat.(Česká televize)

Dostupné za 13 dnů
S01E10

10/20

28.7. 17:10, ČT1 SM, 55 minut

10/20

Primář Sova se zabydluje v Týništi, kde pracuje i jeho syn Karel. Doktor Blažej je oficiálně jmenován primářem ortopedie... Legendární český seriál o lékařích, sestrách a pacientech (1977)

Podobné tituly

Všechny velké a malé bytosti
Klenoty naší krajiny
Etiketa
Malý pitaval z velkého města
Maigret
Agatha Christie: Poirot

O pořadu

česky česky
1977
Drama / Psychologický

Seriál nás provází osudy protagonistů spjatými ze všech úhlů pohledu s oddělením ortopedie. Do příběhu vcházíme ve chvíli, kdy do místní nemocnice je po autonehodě přivezen těžce raněný známý hokejista, reprezentant Přemysl Rezek, na oddělení primáře Sovy nastupuje mladá lékařka Alžběta Čeňková, právě sloužící, nezapomenutelný doktor Štrosmajer svérázně "chválí" sestru Huňkovou a primář Sova na rodinné oslavě začíná mít vážné obavy o svého syna Karla... A to zdaleka není celý výčet postav a událostí, které nás čekají v jednom z nejlepších Dietlových seriálů, podpořený skvělými hereckými výkony a vydařenými dialogy... Seriál měl původně třináct dílů, po velkém úspěchu pak bylo dotočeno dalších sedm. Roli primáře Sovy původně rozehrál Karel Höger, kterého po jeho úmrtí během natáčení nahradil právě Ladislav Chudík.


(pfa)

Tvůrci

Jaroslav Dudek

Hrají

Jaromír Hanzlík, Ladislav Frej st., Jaroslav Moučka, Ladislav Chudík, Eliška Balzerová, Jan Teplý st., Josef Beyvl, Andrea Čunderlíková, Zdenka Procházková, Marie Motlová, Nina Popelíková, Antonín Molčík, Ladislav Pešek, František Němec, Viktor Preiss, Josef Vinklář, Miloš Kopecký, Jana Štěpánková, Josef Abrhám, Iva Janžurová, Hana Maciuchová, Helga Čočková