Agatha Christie's Poirot

Agatha Christie's Poirot

S01E01 - The Adventure of the Clapham Cook

27.1. 22:05
ČT1 SM
50 minutes
1989
Velká Británie Crime / Drama / Mysterious / Thriller

Pani Ernestine Toddová z Claphamu má pre pána Poirota nevšednú úlohu. Potrebuje nájsť svoju kuchárku Elizu, ktorá zmizla bez stopy. Lenže slávny detektív Poirot nemá rád, ak musí premýšľať nad triviálnymi záhadami. Keď však napokon súhlasí s krátkou návštevou domu pani Toddovej, čoskoro zisťuje, že tento prípad je hodný jeho talentu...(oficiální text distributora)

More information
S02E01

Peril at End House

8.3. 23:40, ČT1, 55 minutes

Peril at End House

Všichni máme chvíle, kdy se nám zdá, že smrt je vítanější než život. David Suchet v hlavní roli britského seriálu, natočeného podle literární předlohy Agathy Christie (1990)

S02E02

The Veiled Lady

13.3. 23:20, ČT1, 50 minutes

The Veiled Lady

Za Poirotom prišla záhadná dáma. Tvár mala zahalenú závojom a predstavila sa ako lady Millicent. Zdôverila sa Poirotovi so svojím problémom: pred rokmi, keď mala šestnásť rokov, napísala istému pánovi ľúbostný list. A akýsi muž menom Levington sa vraj teraz vyhráža, že list pošle jej snúbencovi - ak nezaplatí sumu dvadsaťtisíc libier...Poirot sa rozhodne dáme pomôcť. Všetko sa však skomplikuje vo chvíli, keď vyjde najavo, že Levingtona zavraždili...(oficiální text distributora)

S02E03

The Lost Mine

15.3. 23:35, ČT1, 55 minutes

The Lost Mine

Lord Pearson, člen představenstva banky, u níž má Poirot uložené vlastní peníze, požádá detektiva o pomoc při pátrání po čínském obchodníkovi Wu Lingovi, který přijel předcházejícího dne do Londýna. Ráno měl s bankou projednat prodej mapy se zakreslenou polohou stříbrného dolu v Barmě. Přestože se Wu Ling ubytoval v londýnském hotelu, na ranní jednání nepřišel ani nezanechal žádnou zprávu. Ještě téhož večera je v postranní uličce nalezen ubodaný. Do případu se zapojuje i Scotland Yard a vrchní inspektor Japp z vraždy podezírá jistého Reginalda Dyera, který je napojen na hongkongské podsvětí, a s Wu Lingem se osobně seznámil při plavbě do Anglie. Jappovi se po rozsáhlé policejní akci podaří Dyera zadržet s kufrem plným peněz. Hercule Poirot však mezitím postupuje jinak. Klíčem k vyřešení případu se mu stane obyčejná krabička sirek.(Česká televize)

S02E04

The Cornish Mystery

20.3. 23:35, ČT1, 60 minutes

The Cornish Mystery

Poirot už má nachystané takmer všetko na cestu do Cornwallu. O stretnutie s ním sa snaží jeho nový klient, pani Pengelleyová. Tá už dlhšie žije v podozrení, že jej manžel, miestny zubár sa ju snaží otráviť nebezpečným a zákerným smrtiacim jedom. Podľa všetkého je to totiž práve pán doktor Pengelley, ktorý nedodržal svoj manželský sľub a podľahol svojej očarujúcej asistentke. Keď však Poirot dorazil do Cornwallu, svojho klienta už našiel mŕtveho...(oficiální text distributora)

S02E05

The Disapperance of Mr. Davenheim

23.3. 00:25, ČT1, 50 minutes

The Disapperance of Mr. Davenheim

V den, kdy očekává návštěvu jednoho ze svých konkurentů, odejde bankéř Matthew Davenheim z domu a už se nevrátí. Poirot uzavírá s vrchním inspektorem Jappem sázku, že záhadu zmizelého finančníka vyřeší, aniž by musel opustit svůj byt.(oficiální text distributora)

S02E06

Double Sin

27.3. 23:30, ČT1 SM, 50 minutes

Double Sin

Poirot si to už rozmyslel. Jeho myseľ potrebuje vypnúť a Hastings s úžasom prikyvuje jeho návrhu ísť sa na pár dní prevetrať do Lake District na sever Anglicka. Cestou tam však Poirot spoznáva sympatické dievča, ktorá stratila kolekciu mimoriadne cenných miniatúr. Tá chvíľa netrvala dlho a z maličkosti je odrazu prípad, ktorý si vyžaduje mimoriadnu sústredenosť a odolnosť voči pokušeniam. Predstava o pokojnom oddychu sa začína rozplývať...(oficiální text distributora)

S02E07

The Adventure of the Cheap Flat

24.3. 22:55, ČT1, 50 minutes

The Adventure of the Cheap Flat

Táto okúzľujúca barová speváčka, ktorá je v skutočnosti dobre maskovaným špiónom, pred časom odcudzila plány na zostrojenie nového modelu ponorky americkej armády. Krátko na to do Londýna prichádza agent FBI Burt, ktorý ma jediné zadanie. Chytiť ju. Tento "pán dôležitý" však urobil osudovú chybu. Nedokázal nájsť spoločnú reč s Poirotom. Ten je na stope oveľa bližšie. Keď sa Poirot dozvie, že plány putujú do rúk talianskych fašistov, jeho úsilie sa zintenzívňuje...(oficiální text distributora)

S02E08

The Kidnapped Prime Minister

31.3. 22:00, ČT1 SM, 55 minutes

The Kidnapped Prime Minister

Geniální detektiv není pomalý, je jen důkladný. David Suchet v hlavní roli britského seriálu, natočeného podle literární předlohy Agathy Christie (1990)

S02E09

The Adventure of the Western Star

31.3. 22:55, ČT1 SM, 50 minutes

The Adventure of the Western Star

Poirot se těší jako malý chlapec. Obdržel totiž pozvání od belgické filmové hvězdy Marie Marvelleové, jejímž je oddaným ctitelem. Ukáže se, že herečce kdosi posílá výhružné dopisy, ve kterých jí sděluje, že plánuje loupež jejího vzácného diamantu, zvaného Západní hvězda. Na světě existuje jen jeden podobný diamant, Východní hvězda, který vlastní lady Yardlyová. I té je vyhrožováno krádeží. Poirot s Hastingsem ji také navštíví a přímo před jejich očima je lady Yardlyová okradena neznámým útočníkem. Po návratu do Londýna se detektiv dozví, že byla okradena i Marie Marvelleová. V obou případech vše nasvědčuje tajemnému čínskému spiknutí, Poirotovi se to ovšem pochopitelně moc nezdá.(Česká televize)

Similar shows

Colombo
CSI: Crime Scene Investigation
Maigret
Commissaire Montalbano

About show

Czech Czech
1989
Velká Británie Crime / Drama / Mysterious / Thriller

Malý belgický detektiv Hercule Poirot (David Suchet) s knírkem upraveným dle pravítka a neuvěřitelně bystrou šedou kůrou mozkovou řeší případy, na které slavná britská policie ani Scotland Yard nestačí a to již od roku 1989 dodnes v této nejslavnější volně inspirované adaptaci předlohy královny detektivek Agathy Christie.(monolog)

Creators

Edward Bennett

Cast

David Suchet, Hugh Fraser, Dermot Crowley, Danny Webb, Brigit Forsyth, Freda Dowie, Brian Poyser, Philip Jackson, Pauline Moran, Phillip Manikum, Anthony Carrick, Richard Bebb, Frank Vincent, Jona Jones, Nicholas Coppin