Sňatky z rozumu

Sňatky z rozumu

S01E03 - Epizoda 3

24.1. 14:35
ČT1 SM
95 minutes
1968
Drama / Historic

Hana Váchová se po Tongrázově smrti zotavuje z pokusu o sebevraždu a rodiče ji stále nutí do známosti s Joskem, ale nakonec je zapomenut.Amant Bětuše Váchové Meduna zemřel na choleru. Doktor Vácha je penzionován a rodina se stěhuje do Prahy. V roce 1867 se císař nechá korunovat na uherského krále, ale českou korunu odmítá. Úředníci zakazují Bornovi označit podnik česky, Born zorganizuje vlasteneckou manifestaci a vydělá na tom. Z Ameriky se do Prahy vrací Vojta Náprstek a předvádí první model šicího stroje. Born se zavazuje převzít prodej tohoto vynálezu a seznamuje se s Hanou Váchovou, členkou emancipačního Amerického klubu. Born je za vlasteneckou činnost zatčen, zatčen je rovněž Nedobylův kočí Pecold kvůli účasti na žižkovské dělnické manifestaci. Je ve stejné cele s Bornem, ale zatímco Born je propuštěn, Pecold dostane několik let. Valentina Nedobylová čeká dítě, odjíždí za Nedobylovými rodiči. Potkává se s Bornovou, chce jí pomoci napravit vztahy s manželem, protože nevěra se provalila, ale při cestě do Prahy dojde ke srážce a obě ženy zahynou. Martin Nedobyl je kvůli manželčině smrti v krizi, nepomůže ani bývalému nadporučíkovi, dnes už redaktorovi Hafnerovi, který se u Nedobyla přimlouvá za Pecoldovu rodinu...(Česká televize)

More information

About show

Czech Czech
1968
Drama / Historic

Sňatky z rozumu was a Czechoslovak television programme which was first broadcast in 1968. The programme was directed by František Filip.

Creators

F. Filip

Cast

Jiří Vala, Z. Dítě, Z. Řehoř, I. Janžurová, V. Menšík, J. Jirásková, Vladimír Krška, Radovan Lukavský, J. Skopeček, J. Zahajský, Nataša Gollová, V. Ráž, G. Vránová, V. Voska, Světla Svozilová, J. Vojta, Miloš Nedbal, Slávka Budínová, Jiřina Štěpničková, Blažena Holišová, Miloš Willig, K. Slunéčková, J. Šejbalová