Na krok od nebe

Na krok od nebe

S07E12 - Poslední pravda - 1.část

23.2. 09:00
ČT1
50 minut

Komisař Nappi a inspektorka Nappiová – protiklady, které dohromady tvoří neporazitelný sourozenecký tandem. Sedmá řada italského detektivního seriálu z horského regionu Horní Adiže (2020)

Více informací

Epizody

Řada 4
S04E01

Ďáblova maska

6.4. 03:45, Jednotka, 55 minut

Ďáblova maska

1. část: Novým velitelem lesní policie v San Candidu se stává Francesco Neri (Daniele Liotti). Bývalý člen vojenské elitní jednotky přichází do odlehlého horského městečka v naději, že se mu podaří vyrovnat s osobní rodinnou tragédií. Jeho příchod sice vzbudí mezi lesníky patřičný rozruch, jenže záhy se ukáže, že záhadně zmizela místní dívka. Francesco se okamžitě pouští do pátrání ve spolupráci s policejním komisařem Vincenzem (Enrico Ianniello). Zdá se, že případ by mohl souviset se starší nevyřešenou vraždou mladé ženy, která byla nalezena v masce Krampuse v ohnivém kruhu. Tehdejší hlavní podezřelý pobývá stále na svobodě, jenže vyšetřování ukáže i na stopu, která vede k uzavřené komunitě Deva. Její členové se pod vedením tajemného mistra Alberta Kroesse snaží nalézt bod rovnováhy mezi světlem a tmou, naučit se žít se svými démony.2. část: V okolí San Candida pokračuje rozsáhlé pátrání po zmizelé dívce. Zdá se, že sériový vrah má na svědomí únos dvou dívek a další napadl. Vyšetřování nejstaršího únosu ovšem vyjeví nečekané souvislosti. Skutečně spolu všechny případy souvisí? Podezřívavý Francesco zjistí, že jeho manželka Livia patří mezi členy uzavřené komunity Deva, kde se snaží zapomenout na tragické události z minulosti. Policejní komisař Vincenzo přistoupí na svérázné řešení zoufalé finanční situace. Jeho krásná snoubenka Eva má předstírat novou přítelkyni hvězdného zpěváka Fedeze. (Česká televize)

S04E03

Cesta k domovu

8.4. 10:00, Jednotka, 60 minut

Cesta k domovu

Nedaleko místní lanovky je nalezena žena v bezvědomí. Neznámý útočník ji praštil kamenem do hlavy a způsobil vážná poranění. Když je v okolí zadržen syrský uprchlík, stává se rychle hlavním podezřelým. Záhy ovšem vychází najevo, že napadená žena toužila po novém životě a zvažovala rozvod se svým výrazně starším manželem. Zdánlivě jasný případ se začíná komplikovat. (Česká televize)

S04E05

Vertikální výzva

10.4. 03:00, Jednotka, 55 minut

Vertikální výzva

Lesník Francesco se vydává na pomoc třem parašutistům, kteří vyskočili z padajícího letadla. Jenže se jedná o nebezpečné pašeráky velké zásilky drog, která při letecké nehodě skončila na nedostupném vrcholu jedné z hor. Když pašerákům padne do rukou mladá etoložka Emma, Francesco přistoupí na jejich požadavek, aby jim pomohl se dostat k zásilce. Začíná smrtící výstup na vrchol hory. (Česká televize)

S04E07

Obvinění

10.4. 10:00, Jednotka, 60 minut

Obvinění

V San Candidu byla surově napadena další dívka, která skončila v kómatu. Mezi hlavní podezřelé patří velitel lesní policie Francesco, který se s ní sešel krátce před útokem na parkovišti. Oběť totiž patřila k členům komunity Deva a Francesco se jí snažil přimět, aby na policii vypovídala o tamějších poměrech. Policejní komisař Vincenzo musí prověřit všechny možnosti, proto se pouští do vyšetřování svého kolegy. (Česká televize)

S04E09

Past

11.4. 10:00, Jednotka, 60 minut

Past

Všeobecně oblíbený lékař Gravani byl přepaden a jeho únosce žádá vysoké výkupné. Lesník Francesco pozná, že tentokrát se jedná o práci profesionála s vojenskou průpravou. Policisté se naopak domnívají, že se jedná o amatérský únos. Vyšetřování ukáže, že zmizelý doktor měl spor s investiční společností, která ho připravila o peníze. Poškozených ale bylo daleko víc obyvatel San Candida. Kdo se rozhodl vzít spravedlnost do vlastních rukou? (Česká televize)

S04E11

Posvátný oheň

13.4. 03:40, Jednotka, 55 minut

Posvátný oheň

Oslava svátku Nejsvětějšího Ježíšova srdce představuje v San Candidu velkou událost, při níž po celém městečku vzplanou oslavné ohně. Jenže tentokrát někdo úmyslně zapálí dům místního sochaře, aby tak zamaskoval jeho úkladnou vraždu. Známý sochař po sobě zanechal cenné sochy, mnohem lákavější kořist ovšem představuje jejich vysoká pojistka. Kdo měl motiv k vraždě starého umělce? (Česká televize)

Dostupné za 6 dnů
S04E13

Kořeny

23.4. 09:50, Jednotka, 65 minut

Kořeny

Vysoko v horách je nalezen muž v bezvědomí, lesník Roccia oběť okamžitě poznává. Jedná se o snoubence jeho neteře. V okolí místa činu jsou navíc patrné stopy velké šelmy. Etoložka Emma pozná, že se jedná o tygří stopy. Lesníci jsou na stopě nebezpečnému zvířeti, zatímco policisté vyšetřují pokus o vraždu známého fotografa a horolezce. Vyšetřování ale ukáže, že oba případy spolu mohou souviset. (Česká televize)

Dostupné za 1 den
S04E19

Spící kráska

18.4. 09:50, Jednotka, 70 minut

Spící kráska

Starý hrad je opředen legendami. Podle jedné z nich je v něm okovy připoután duch dívky a za nocí můžeme slyšet její pláč a chřestění řetězů. Když se skupinka dětí rozhodne za jedné noci vyzkoušet svou odvahu a do starého hradu se vloupat, nález je vyděsí téměř k smrti. Jeden z chlapců v úleku spadne z hradu a je vážně zraněn. Nedaleko hradu je poblíž silnice nalezena podchlazená dívka v bezvědomí. Mohou obě události spolu souviset? (Česká televize)

Dostupné za 2 dny
S04E21

Nevinná kořist

19.4. 10:00, Jednotka, 60 minut

Nevinná kořist

V lesích na svazích obklopujících San Candido někdo zastřelil loveckou zbraní muže – hlavu rodiny z místní malé horské farmy. Policie přichází vyšetřovat rodinné poměry a dozvídá se, že otec měl rozsáhlé dluhy a čas trávil více v místní hospodě než prací na farmě a pomocí dceři. Ta by velice ráda podnikala ve výrobě farmářských jogurtů a marmelád, ale investice je příliš vysoká. Mohla být tíživá finanční situace důvodem k vraždě? (Česká televize)

Dostupné za 5 dnů
S04E23

Vlčí muž

22.4. 10:00, Jednotka, 60 minut

Vlčí muž

V horských lesích najde opilý myslivec mrtvého muže. Když se ale vrátí v doprovodu policie, tělo není na místě k nalezení. Policie má pochybnosti o důvěryhodnosti svědka, ale Francesco se dovtípí, že mrtvolu mohl z místa činu někdo odtáhnout. Stopy vedou k záhadnému muži, který žije s vlky, nicméně s lidmi komunikovat odmítá. (Česká televize)

Podobné tituly

Na krok od nebe

O pořadu

česky, audio popis (AD) česky

Vincenzo (Enrico Ianniello) je rozený neapolitánec, jakož i policista – jeho rodina chrání právo v kampánské metropoli už po tři generace. Když se pak ale konečně dočká povýšení na komisaře, přichází společně s novou funkcí i výrazná změna. Vincenzo musí dát vale milovanému moři, těstovinám i teplému podnebí a rychle si zvyknout na obrovská převýšení, knedlíky nebo horský vichr. Stane se totiž oblastním komisařem v San Candidu, městečku ve stínu Alp na úplném severovýchodě Itálie u hranic s Rakouskem. Hned po příjezdu se Vincenzo musí vyrovnávat se svou nechutí k přírodě, a aby toho nebylo málo, jeho kancelář se nachází v sídle lesní policie. Mimo závažné kriminální případy je tak Vincenzo občas nucen řešit i kdejaké zvířectvo, co se k němu zatoulá. A naopak lesníci s Pietrem (Terence Hill) v čele se zas zapojují do policejního vyšetřování, přestože Vincenzo by si ze všeho nejraději poradil s případy sám. Jenže nemá na výběr. Pietro zná přilehlé lesy a hory jako své boty a místní lidé za ním chodí často dříve, než se rozhodnou obrátit na běžnou policii. Aby si Vincenzo u obyvatel městečka vydobyl respekt, musí se toho od Pietra ještě mnohé naučit. Naštěstí má k ruce strážníka Hubera (Gianmarco Pozzoli), který nejde pro dobrou radu nikdy daleko, a také krásnou veterinářku Silvii (Gaia Bermani Amaralová), i když ta někdy komisaři život spíš komplikuje.


(Česká televize)