Agatha Christie: Poirot

Agatha Christie: Poirot

S12E03 - Vražda v Orient expresu

8.12. 23:10
ČT1
95 minut
2010
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Orient expres, luxusní vlak, projíždějící celou Evropou, se jedné mrazivé noci stává dějištěm případu, k jehož vyřešení musí Hercule Poirot, který se čirou náhodou ocitl mezi jeho pasažéry, zapojit veškerý svůj důvtip a genialitu. Má k tomu dostatek času, protože vlaku, uvězněnému sněhovou kalamitou kdesi v srbském vnitrozemí, nezbývá než trpělivě čekat na vysvobození ze závějí. A zatím se tedy slavný belgický detektiv pokouší vypátrat, kdo je pachatelem neobvyklé vraždy amerického obchodníka a jaký byl její motiv.(oficiální text distributora)

Více informací
Dostupné za 5 dnů
S12E01

Tragédie o třech jednáních

29.2. 16:00, Filmbox Stars, 120 minut

Tragédie o třech jednáních

Reverend Babbington umrie na večierku, na ktorom sa zúčastní spolu so svojou ženou v dome známeho herca Sira Cartwrighta. Reverend sa udusí. O dačo neskôr príde o život aj lekár a priateľ Sira Cartwrighta Sir Strange. Otrávi sa na inom večierku. Zdá sa, že oba prípady nemajú nič spoločné, ale detektív Poirot ponúkne vyšetrujúcemu inšpektorovi Crossfieldovi svoju pomoc. Zistí, že na večierok si najali záhadného sluhu, ktorý mal na zápästí materské znamienko. Tento človek zrazu zmizol a zdá sa, že on mohol byť vrahom...(oficiální text distributora)

Podobné tituly

Columbo
Maigret
Otec Brown
Komisař Montalbano

O pořadu

česky, audio popis (AD) česky
2010
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Malý belgický detektiv Hercule Poirot (David Suchet) s knírkem upraveným dle pravítka a neuvěřitelně bystrou šedou kůrou mozkovou řeší případy, na které slavná britská policie ani Scotland Yard nestačí a to již od roku 1989 dodnes v této nejslavnější volně inspirované adaptaci předlohy královny detektivek Agathy Christie.(monolog)

Tvůrci

Stewart Harcourt, Philip Martin

Hrají

Jessica Chastain, Samuel West, Susanne Lothar, David Morrissey, Hugh Bonneville, Toby Jones, David Suchet, Elena Satine, Denis Ménochet, Sam Crane, Stanley Weber, Brian J. Smith, Serge Hazanavicius, Marie-Josée Croze, Eileen Atkins, Joseph Mawle, Brian J. Smith, Barbara Hershey