Nejlepší kšeft mýho života

Nejlepší kšeft mýho života

27.11. 14:40
ČT1
90 minut
1988
Československo Drama

Důchodce Žáček, věčný furiant a milovník života ani ve stáří nevzdává zápas o zachování lidské důstojnosti. Televizní film vypráví o člověku na sklonku života, svérázném, energickém a tvrdohlavém důchodci, který se ani ve stáří nevzdává úsilí bojovat za svá práva a důstojnost. Důchodce Žáček, bývalý majitel malého ševcovství v Praze prodal domek s pozemkem na venkově podniku chemických závodů. Ponechal si však doživotní užívací právo. Jenže domek je už léta v havarijním stavu a potřebuje opravu. Chemické závody, které okolní pozemek využívají k rekreačním účelům, mají zájem, aby Žáčkův domek co nejdříve získaly a dokud tam žije důchodce, jeho rekonstrukci blokují. Žáčkova dcera a zeť se domnívají, že by starci bylo nejlépe v léčebně pro dlouhodobě nemocné. Ale Žáček za pomoci právníka a mladé, hodné vdovy Marty statečně a úspěšně vzdoruje?  (oficiální text distributora)

Více informací

O pořadu

česky, audio popis (AD) česky
1988
Československo Drama

Důchodce Žáček, věčný furiant a milovník života ani ve stáří nevzdává zápas o zachování lidské důstojnosti.
Televizní film vypráví o člověku na sklonku života, svérázném, energickém a tvrdohlavém důchodci, který se ani ve stáří nevzdává úsilí bojovat za svá práva a důstojnost. Důchodce Žáček, bývalý majitel malého ševcovství v Praze prodal domek s pozemkem na venkově podniku chemických závodů. Ponechal si však doživotní užívací právo. Jenže domek je už léta v havarijním stavu a potřebuje opravu. Chemické závody, které okolní pozemek využívají k rekreačním účelům, mají zájem, aby Žáčkův domek co nejdříve získaly a dokud tam žije důchodce, jeho rekonstrukci blokují. Žáčkova dcera a zeť se domnívají, že by starci bylo nejlépe v léčebně pro dlouhodobě nemocné. Ale Žáček za pomoci právníka a mladé, hodné vdovy Marty statečně a úspěšně vzdoruje?
 (oficiální text distributora)

Tvůrci

J. Vaniš, Ladislav Štaidl, Hermína Franková, Jiří Adamec

Hrají

Valérie Zawadská, Hana Gregorová, Naděžda Prchalová-Vicenová, Zdena Hadrbolcová, Gabriela Wilhelmová, Jana Robenková, Radoslav Brzobohatý, Jan Teplý st., Daniela Bartáková, Vladimír Hlavatý, Marie Durnová, Bořík Procházka, Vlastimil Fišar, Jana Jiskrová, Zdeněk Vronský, Zdeněk Martínek, Pavel Zedníček, Jiří Adamec, Libuše Šafránková, Jaroslava Obermaierová, Jiří Holý