Vyprávěj

Vyprávěj

S04E16 - Skořápkáři

14.11. 20:15
ČT1
55 minut
2012
Komedie / Drama / Rodinný

Josef shání pro skauty nový zásobovací stan. Nejdřív chce po Janě, aby mu ušila týpí, potom ale přijde na způsob, jak si na něj vydělat. Jde hrát skořápky a jen šťastnou náhodou nerozšíří řady těch nebožáků, kteří skořápkářům nechali všechny úspory. Karel je ředitelem a musí snižovat stavy. Přemýšlí, koho vyhodit. Naštěstí v té době navštíví Krbce potomek jejich rodinných přátel, Peter Malina, a nabídne jim založit firmu. Karel, Krbec i Hora do toho jdou. Tonda je zklamán svým nezdarem v nakladatelství a hodně času tráví po hospodách. Zuzka je z toho samozřejmě smutná, chce se odreagovat s Majdou v klubu, kde ji začne balit božský americký lektor Sean.(Česká televize)

Více informací

O pořadu

česky, audio popis (AD) česky
2012
Komedie / Drama / Rodinný

Co se vám vybaví, když se řekne „šedesátá léta“? Sověti úspěšně vysílají člověka do vesmíru, na Západě probíhá Beatlemanie, přichází srpen 68, v Československu ve volbách vyhrávají komunisté na 98,4% Jak jste tuto dobu prožívali vy? Připadá vám to jako dávná minulost, nebo máte najednou docela živé vzpomínky? Druhá polovina 20. století v rodině Dvořákových. Retro seriál Vyprávěj je pohled do naší nedávné historie prostřednictvím osudů rodiny Dvořákových. Díky vzpomínkám vypravěče Honzy se před diváky odvíjí sága rodiny v průběhu roků, rozplétá se poutavá mozaika lidských osudů a vztahů tří generací. Právě od roku 1964 se začíná rozvíjet děj retro seriálu Vyprávěj. Student Karel Dvořák (Roman Vojtek) chce postoupit do druhého ročníku na pražské technice. Chybí mu poslední zkouška u mladého asistenta France. Eva Martináková (Andrea Kerestešová) ze Slovenska nastupuje do prváku na stejné škole. Vše je pro ni nové... Hlavní akcent ve vyprávění je kladen na příběh rodiny, na všední problémy jednotlivých členů, ne na politiku či „velkou“ historii. Jako když listujete rodinným fotoalbem. Není záměrem analyzovat nebo nějak hodnotit historické události, jde spíše o to, jak zachytit co nejvěrněji dobu a pocity účastníků v konkrétních situacích. Honzovo vzpomínání rámcuje jednotlivé díly a doplňuje či glosuje jednotlivé příběhy. Výjimečnost retro seriálu Vyprávěj spočívá v kombinaci dvou velkých „taháků“ – napínavé vztahové linky hlavních hrdinů kombinované s dobovými událostmi, situacemi, prostředími.(oficiální text distributora)

Tvůrci

Martin Dolenský, Rudolf Merkner, Biser A. Arichtev, Biser A. Arichtev

Hrají

Matěj Hádek, M. Hádek, Martin Sitta, Martin Janouš, J. Nosek, Tomáš Töpfer, Václav Havel, Martin Kraus, Andrea Růžičková, V. Žilková, Olga Lounová, Roman Vojtek, Zlata Adamovská, Veronika Freimanová, Jan Šťastný, Zdeněk Žák, Svatopluk Skopal, Hana Vagnerová, Lucie Šteflová, Ondřej Veselý, Jana Bernášková, A. Stanková, M. Mejzlík, Petr Štěpán, Pavel Dumbrovský, Jordan Haj, Bronislav Kotiš, Filip Antonio, Eliška Křenková, Dagmar Křížová, Kristýna Hrušínská, Ivana Wojtylová, Braňo Holiček, Tereza Bílková, Pavel Juřica, Jaromír Nosek, Miloslav Mejzlík, Ladislav Přitasil, Michal Necpál, Jay DeYonker, Roman Nguyen, Zlata Adamovská, Zdeněk Žák, Andrea Růžičková, Veronika Žilková, Kristýna Hrušínská, Eliška Křenková, Betka Stanková