Vyprávěj

Vyprávěj

S04E16 - Skořápkáři

14.11. 20:15
ČT1
55 minut
2012
Komedie / Drama / Rodinný

Josef shání pro skauty nový zásobovací stan. Nejdřív chce po Janě, aby mu ušila týpí, potom ale přijde na způsob, jak si na něj vydělat. Jde hrát skořápky a jen šťastnou náhodou nerozšíří řady těch nebožáků, kteří skořápkářům nechali všechny úspory. Karel je ředitelem a musí snižovat stavy. Přemýšlí, koho vyhodit. Naštěstí v té době navštíví Krbce potomek jejich rodinných přátel, Peter Malina, a nabídne jim založit firmu. Karel, Krbec i Hora do toho jdou. Tonda je zklamán svým nezdarem v nakladatelství a hodně času tráví po hospodách. Zuzka je z toho samozřejmě smutná, chce se odreagovat s Majdou v klubu, kde ji začne balit božský americký lektor Sean.(Česká televize)

Více informací

Epizody

Řada 5
S05E18

Jardův pád

24.1. 10:25, ČT1, 55 minut

Jardův pád

Jarda se ocitá v absurdní situaci. Lucka je z toho v šoku. Honza s Luckou se po povodních vrhají na úklid a malování Lucčiny garsonky. Doufají, že se tam nastěhuje Matěj. Otázkou je, zda se mu bude chtít. Majda s Danem Kolářem jsou svědky kruté nehody. S Majdou tato zkušenost pořádně zamává. Eva by se ráda vrátila k práci. Nastoupí zpátky k Ivetě? Karel potká svou dávnou milenku.(Česká televize)

S05E19

Cesta domů

31.1. 10:35, ČT1, 55 minut

Cesta domů

Lucie s Honzou čekají miminko. Jak se tentokrát Lucie s těhotenstvím a plánováním porodu vypořádá? Eva se stydí za to, že si nechá s úklidem v domě pomáhat hospodyní. Především se bojí, že to její maminka Mária nepochopí... Jana má potíže s dluhem za kreditku. Nikomu ani muk! Majda se rozhodne pracovat jinde.(Česká televize)

S05E20

Tsunami

7.2. 10:35, ČT1, 55 minut

Tsunami

Iveta se přes nátlak všech kolegů nemůže rozhodnout, zda má s Radkem odletět na Vánoce k moři. Honza si myslí, že Vašík Josefínku rozmazluje. Vašík si o Honzovi myslí to samé. Stanou se z nich soupeři, nebo spojenci? Lucie by se ráda odstěhovala z paneláku. Pokouší se dát s Honzou dohromady finance na nové bydlení. Veronika se jejich plánu nečekaně vzepře. Evu čekají další výsledky...(Česká televize)

S05E21

Dobrý skutek

14.2. 10:35, ČT1, 55 minut

Dobrý skutek

Veronika se pustí do pátrání po skoro zapomenuté Skarlet. V jakém stavu ji najde? Honza by rád požádal Lucii o ruku. Přemýšlí, jak to provede. Okolnosti mu jeho záměr pořád kazí. Karel, i když nerad, přijme na naléhání Honzy do firmy Jardu France. Bude to dobrý kolega? Která z dam podlehne jeho kouzlu tentokrát? Radkovi se po návratu z dovolené velmi přitížilo.(Česká televize)

S05E22

Něco končí, jiné začíná

21.2. 10:30, ČT1, 60 minut

Něco končí, jiné začíná

Honza a Lucie se konečně berou. Jsou šťastní a těší se, že po dlouhé době uvidí celou rodinu pohromadě. Díky Evě se podaří odhalit Jardovy neuvěřitelné podvody v Karlově firmě. Tentokrát už Karel s Jardou nemá žádné slitování. Na svatbě se kvůli Jardovým podvodům oživí staré rány... Jak to celé dopadne? A přijdou na svatbu opravdu všichni? Majda a Dan se pokoušejí počít děťátko. Jsou ochotni pro to udělat vše. Vrátí se Tonda a Zuzka zpátky domů? Vyhraje Eva svůj boj s rakovinou? A jak se vlastně budou dál vyvíjet životy jednotlivých členů rodiny Dvořákových?(Česká televize)

O pořadu

česky, audio popis (AD) česky
2012
Komedie / Drama / Rodinný

Co se vám vybaví, když se řekne „šedesátá léta“? Sověti úspěšně vysílají člověka do vesmíru, na Západě probíhá Beatlemanie, přichází srpen 68, v Československu ve volbách vyhrávají komunisté na 98,4% Jak jste tuto dobu prožívali vy? Připadá vám to jako dávná minulost, nebo máte najednou docela živé vzpomínky? Druhá polovina 20. století v rodině Dvořákových. Retro seriál Vyprávěj je pohled do naší nedávné historie prostřednictvím osudů rodiny Dvořákových. Díky vzpomínkám vypravěče Honzy se před diváky odvíjí sága rodiny v průběhu roků, rozplétá se poutavá mozaika lidských osudů a vztahů tří generací. Právě od roku 1964 se začíná rozvíjet děj retro seriálu Vyprávěj. Student Karel Dvořák (Roman Vojtek) chce postoupit do druhého ročníku na pražské technice. Chybí mu poslední zkouška u mladého asistenta France. Eva Martináková (Andrea Kerestešová) ze Slovenska nastupuje do prváku na stejné škole. Vše je pro ni nové... Hlavní akcent ve vyprávění je kladen na příběh rodiny, na všední problémy jednotlivých členů, ne na politiku či „velkou“ historii. Jako když listujete rodinným fotoalbem. Není záměrem analyzovat nebo nějak hodnotit historické události, jde spíše o to, jak zachytit co nejvěrněji dobu a pocity účastníků v konkrétních situacích. Honzovo vzpomínání rámcuje jednotlivé díly a doplňuje či glosuje jednotlivé příběhy. Výjimečnost retro seriálu Vyprávěj spočívá v kombinaci dvou velkých „taháků“ – napínavé vztahové linky hlavních hrdinů kombinované s dobovými událostmi, situacemi, prostředími.(oficiální text distributora)

Tvůrci

Martin Dolenský, Rudolf Merkner, Biser A. Arichtev, Biser A. Arichtev

Hrají

Matěj Hádek, M. Hádek, Martin Sitta, Martin Janouš, J. Nosek, Tomáš Töpfer, Václav Havel, Martin Kraus, Andrea Růžičková, V. Žilková, Olga Lounová, Roman Vojtek, Zlata Adamovská, Veronika Freimanová, Jan Šťastný, Zdeněk Žák, Svatopluk Skopal, Hana Vagnerová, Lucie Šteflová, Ondřej Veselý, Jana Bernášková, A. Stanková, M. Mejzlík, Petr Štěpán, Pavel Dumbrovský, Jordan Haj, Bronislav Kotiš, Filip Antonio, Eliška Křenková, Dagmar Křížová, Kristýna Hrušínská, Ivana Wojtylová, Braňo Holiček, Tereza Bílková, Pavel Juřica, Jaromír Nosek, Miloslav Mejzlík, Ladislav Přitasil, Michal Necpál, Jay DeYonker, Roman Nguyen, Zlata Adamovská, Zdeněk Žák, Andrea Růžičková, Veronika Žilková, Kristýna Hrušínská, Eliška Křenková, Betka Stanková