Dobrodružství kriminalistiky

Dobrodružství kriminalistiky

S03E04 - Duplikát

27.9. 21:40
ČT1
54 minut
1992
Německo / Francie Dobrodružný / Krimi / Drama / Historický

Zločin a politika – to jsou citlivá místa v lidské společnosti. Dostanou-li se tyto dva fenomény do nějaké souvislosti, nastávají problémy. I ti nejzkušenější kriminalisté cítí, že už nejde jen o zločin a trest, ale spíše o složitost světa, v němž žijeme. Je možné, že onen případ escudové bankovky, který se odehrál v Portugalsku dvacátých let minulého století, předznamenal řadu dalších afér, v nichž inteligence, zločin a politika míchají kartami. Rozhodně byl jedním z prvních moderních projevů tohoto nebezpečného, chytrého zločinu. Detektivní příběh je svým způsobem popisem a analýzou jedné takové chytře vymyšlené zločinné akce, v níž nejde o krev a násilí, ale o miliony. Bystré mozky na straně zločinu zápolí s bystrými mozky na straně práva a oběťmi se stávají ti, pro něž jsou čest a důstojnost těmi nejvyššími hodnotami.(Česká televize)

Více informací

Podobné tituly

Nacistický plán

O pořadu

česky, audio popis (AD) česky
1992
Německo / Francie Dobrodružný / Krimi / Drama / Historický

Český seriál, který mapuje historii kriminalistické vědy a činí tak velice zábavnou formou. Zabývá se popisem zločinů, při jejichž vyšetřování došlo k objevu významných kriminalistických postupů a metod, přiičemž se neomezuje jen na 20.století a Evropu. Na natáčení se podílela většina známých českých herců a spousta jejich německých kolegů. Téměř kultovním se pak stal úvodní hudební motiv. Při sledování Dobrodružství kriminalistiky se dozvíte spoustu zajímavých věcí, třeba jak zprovodit ze světa svou přítelkyni či přítele za pomoci obyčejné vany, napuštěné vodou, aby nikdo nezjistil, co se vlastně stalo.(Davej)

Tvůrci

Antonín Moskalyk

Hrají

Jana Šulcová, Jiří Štěpnička, Alexej Pyško, Josef Šebek, Jiří Wohanka, Viktor Vrabec, Karel Engel, Gustav Opočenský, Jiří Klem, Jan Teplý st., Radan Rusev, Rudolf Jelínek, Ivan Trojan, Michal Dočolomanský, Petr Kostka