Vyprávěj

Vyprávěj

S03E22 - Černobyl

12.9. 20:10
ČT1
55 minut
2012
Komedie / Drama / Rodinný

Jarda vidí, že Lucka dospívá, a neví, jak jí pomoci. Janu trápí, že ani Zuzka a Eva spolu nemluví, a rozhodne se dát je dohromady. Karel si přestává rozumět s Honzíkem. Honzík se zamiluje do Lucky.(Česká televize)

Více informací
Nahrát
Nahrávat seriál
S03E17

Smrt Brežněva

23.8. 10:10, ČT1, 50 minut

Smrt Brežněva

Honzík se zamiluje do kamarádky Lenky. Ta ho má ráda ale jenom jako kamaráda. Honza konečně zakládá kapelu a jako frontman chce Lence věnovat píseň na koncertě. Ten je ale zrušen kvůli státnímu smutku za zemřelého Leonida Brežněva. Karel, Krbec a Hora si dělají naschvály. Karel a Krbec dolévají do Horova nového auta benzin a Hora věří, že jeho nové auto vůbec "nežere". Katarína čeká dítě, ale Hynek ho nechce. Nakonec spolu skončí před potratovou komisí. Slaňoch se pohádá s Kohoutkem kvůli penězům. Kohoutek je naštvaný a práskne Slaňocha, že načerno kšeftuje.(Česká televize)

S03E18

Céčka

25.8. 10:10, ČT1, 50 minut

Céčka

Majda chce céčka. Když je konečně získá, obviní ji, že je ukradla. Hynek začal po narození dítěte litovat svého chování. Chtěl by se ke Kataríně vrátit, ale ta má pocit, že mu nedokáže odpustit. Jardovi je 40 a připravuje velký večírek, na kterém chce všechny pohostit. Nakonec ale nikdo nepřijde a Jarda zjišťuje, že ho nikdo nemá rád.(Česká televize)

S03E19

Svaťák

30.8. 10:10, ČT1, 55 minut

Svaťák

Honza má svaťák a učí se na maturitu. Josef s Janou a Evou jedou do NDR na nákupy. Slaňoch se vrací z vězení, Kohoutek začne dabovat filmy. Tonda má opět problémy s Kabelkou a StB. Jarda by rád přestoupil na ministerstvo a prosí tátu o pomoc.(Česká televize)

S03E20

MS v hokeji 1985

1.9. 10:10, ČT1, 50 minut

MS v hokeji 1985

Karel s Tondou se pohádají, z nevinné strkanice se stane nepřátelství na několik let. Lucka žárlí na Martinku, se kterou začne Jarda znovu chodit. Honzík sní o počítači, ale nemá na něj peníze.(Česká televize)

S03E21

Spartakiáda

8.9. 10:40, ČT1, 50 minut

Spartakiáda

Lucka nacvičuje skladbu „Poupata". Na spartakiádu přijíždí do Prahy cvičit i Mária. Mária se v Praze seznámí s bývalým ředitelem Jeníkem a zamiluje se do něj. Ota Slaňoch se pomstí Kohoutkovi. Iveta se s Kohoutkem definitivně rozchází a stěhuje se do Pardubic k Radkovi. Eva se Zuzkou se snaží vymyslet, jak dát dohromady Karla s Tondou, ale nakonec se pohádají víc než oni.(Česká televize)

S03E22

Černobyl

13.9. 10:30, ČT1, 55 minut

Černobyl

Jarda vidí, že Lucka dospívá, a neví, jak jí pomoci. Janu trápí, že ani Zuzka a Eva spolu nemluví, a rozhodne se dát je dohromady. Karel si přestává rozumět s Honzíkem. Honzík se zamiluje do Lucky.(Česká televize)

S03E23

Autostop

15.9. 10:35, ČT1, 55 minut

Autostop

Honza a Lucka se do sebe zakoukají na autostopu, když jedou na folkový festival do Svojšic. Mikuláš přiveze babi skvělý prášek, který je ale dle babi zkažený, má zelené „plesnivé" kuličky. Přijede Abdul a s Karlem uspořádají po letech třídní večírek na chalupě, kam pozvou všechny své bývalé kamarády.(Česká televize)

S03E24

Perestrojka

20.9. 10:30, ČT1, 55 minut

Perestrojka

Veronika je nadšená přestavbou a novými možnostmi. Rozhodne se, že si zařídí vlastní kosmetiku, a prosí Scarlett o pomoc. Honza a Lucka spolu chodí a Lucie uvažuje o tom, že spolu začnou žít i intimně. O Honzu se začne zajímat StB, protože se vídá s Tondou. Chtějí, aby Honza na Tondu donášel. Karel a Eva musí opět do školy, tentokrát kvůli tomu, že Matěj vykládal jakési politické vtipy o přestavbě.(Česká televize)

Dostupné za 6 hodin
S03E25

Favorit

21.9. 20:10, ČT1, 55 minut

Favorit

Josef si prošel martýriem pořadníků a koupil vysněného favorita. Jak to ale zařídit, aby mu z něj neustále někdo něco nekradl? Lucie se dostala na vysokou. Po neshodách s Veronikou odejde z domova a přespává u Honzy. Když to zjistí Karel, pohádá se s Honzou, a tak musí mladí do podnájmu. Fanouš se snaží přestat kouřit a své naděje vkládá do akupunktury. V rámci akce „Šance pro tři milióny" se totiž přestalo v jejich kanceláři kouřit.(Česká televize)

Dostupné za 14 dnů
S03E26

Palachův týden

5.10. 20:10, ČT1, 55 minut

Palachův týden

Tonda, Lucka a Honza se účastní demonstrací během Palachova týdne. Karel řeší dilema, jestli má kvůli povýšení vstoupit do strany. Na Jardovi začínají být vidět první známky stárnutí. Honza bydlí s Luckou a prožívají své první společné Vánoce.(Česká televize)

O pořadu

česky, audio popis (AD) česky
2012
Komedie / Drama / Rodinný

Co se vám vybaví, když se řekne „šedesátá léta“? Sověti úspěšně vysílají člověka do vesmíru, na Západě probíhá Beatlemanie, přichází srpen 68, v Československu ve volbách vyhrávají komunisté na 98,4% Jak jste tuto dobu prožívali vy? Připadá vám to jako dávná minulost, nebo máte najednou docela živé vzpomínky? Druhá polovina 20. století v rodině Dvořákových. Retro seriál Vyprávěj je pohled do naší nedávné historie prostřednictvím osudů rodiny Dvořákových. Díky vzpomínkám vypravěče Honzy se před diváky odvíjí sága rodiny v průběhu roků, rozplétá se poutavá mozaika lidských osudů a vztahů tří generací. Právě od roku 1964 se začíná rozvíjet děj retro seriálu Vyprávěj. Student Karel Dvořák (Roman Vojtek) chce postoupit do druhého ročníku na pražské technice. Chybí mu poslední zkouška u mladého asistenta France. Eva Martináková (Andrea Kerestešová) ze Slovenska nastupuje do prváku na stejné škole. Vše je pro ni nové... Hlavní akcent ve vyprávění je kladen na příběh rodiny, na všední problémy jednotlivých členů, ne na politiku či „velkou“ historii. Jako když listujete rodinným fotoalbem. Není záměrem analyzovat nebo nějak hodnotit historické události, jde spíše o to, jak zachytit co nejvěrněji dobu a pocity účastníků v konkrétních situacích. Honzovo vzpomínání rámcuje jednotlivé díly a doplňuje či glosuje jednotlivé příběhy. Výjimečnost retro seriálu Vyprávěj spočívá v kombinaci dvou velkých „taháků“ – napínavé vztahové linky hlavních hrdinů kombinované s dobovými událostmi, situacemi, prostředími.(oficiální text distributora)

Tvůrci

Biser A. Arichtev

Hrají

Martin Sitta, Martin Mikulášek, J. Nosek, Tomáš Töpfer, Jana Šulcová, Andrea Růžičková, V. Žilková, Olga Lounová, Roman Vojtek, Vojtěch Kotek, Veronika Freimanová, Jiří Štěpnička, Svatopluk Skopal, Hana Vagnerová, Ondřej Veselý, Jana Bernášková, A. Stanková, David Gránský, N. Divíšková, Zuzana Slavíková, Jordan Haj, Braňo Holiček, Anastasia Chocholatá, Eliška Zbranková, Michal Necpál