Komisař Montalbano

Komisař Montalbano

S07E02 - Motýlí křídla

8.6. 23:00
ČT1
120 minut
2008
Krimi / Drama / Mysteriózní

Nahé tělo mrtvé dívky zdobí tetování motýlích křídel. Byla mladá a krásná a nebyla Italka, mnoho dalších stop však není. Montalbano se nemá čeho chytit, navíc v místním církevním útulku pro ochranu cizinek ho také nevidí rádi. A Livii slíbil, že si spolu najdou čas, aby si vyříkali, co mezi nimi neklape. Jako vždy však přicházejí události samospádem a Salvo kvůli vyšetřování prošvihne možná svou poslední šanci. Případ zneužívaných dívek a podivné charitativní organizace však nemůže jen tak nechat být. (oficiální text distributora)

Více informací

Epizody

Řada 8
S08E01

Pole hrnčířovo

31.8. 22:30, ČT1, 110 minut

Pole hrnčířovo

Nález rozřezaného těla v plastovém pytli ukazuje na vyřizování účtů mezi mafiány, zvláště, když pitva prokáže, že mrtvý byl popraven ranou do zátylku. Montalbanovi přidělává starosti i kolega Mimi Augello, který chce, aby mu Montalbano vyšetřování přidělil. Nemá snad Mimi s vraždou společného víc, než přiznává? A jakou roli hraje v případu krásná Dolores Alfanová, která přišla na komisařství ohlásit zmizení manžela? (oficiální text distributora)

S08E02

Rackův taneček

7.9. 22:55, ČT1, 120 minut

Rackův taneček

Inspektor Fazio se ráno neukáže na komisařství. Doma nebyl, telefon má vypnutý. Salvo Montalbano pochopí, že se inspektor pustil do vyšetřování na vlastní pěst. Ale kde ho hledat? Známý novinář zprostředkuje Montalbanovi setkání se zločincem na útěku, jeho svědectví však Montalbanovi klidu nepřidá. Fazio byl viděn se dvěma muži na odlehlém místě v kopcích v blízkosti vyschlých studní. Montalbano se vydá do kopců, kde objeví stopy po střelbě. V každé z vyschlých studní se nachází tělo. Patří jedno z nich inspektoru Faziovi? Do čeho se to zapletl a proč své vyšetřování tajil? (oficiální text distributora)

S08E04

Doba pochybností

21.9. 22:55, ČT1, 110 minut

Doba pochybností

Po cestě na komisariát zachrání Montalbano z bahna auto dívky, která jede vyzvednout svou tetu do přístavu. Tetina loď má však zpoždění – její posádka objevila v moři mrtvolu neznámého muže. Dívka po tomto zjištění beze stopy zmizí a vše se ještě zkomplikuje, když patolog zjistí, že mrtvý z moře byl ve skutečnosti otráven, posléze znetvořen k nepoznání a až pak vhozen do vody. Montalbano zároveň prožívá romanci s krásnou poručicí Belladonnovou z přístavní stráže. Zdá se, že se blíží ke zlomovému bodu, který dá jeho životu jiný směr. (oficiální text distributora)

Podobné tituly

Maigret

O pořadu

česky, audio popis (AD) česky
2008
Krimi / Drama / Mysteriózní

Odhalením pachatelů někdy případ nekončí... Italský kriminální film (1999)

Tvůrci

Francesco Bruni, Alberto Sironi, Andrea Camilleri, Salvatore De Mola

Hrají

Maurizio Donadoni, Luca Zingaretti, Cesare Bocci, Peppino Mazzotta, Isabell Sollman, Pippo Provvidenti, Fabio Costanzo, Dino Favuzza, Marcello Perracchio, Roberto Nobile, Giacinto Ferro, Sergio Chimenti, Antonio Marfella, Tullio Sorrentino, Luigi Nicolosi, Davide Lo Verde, Giulia Iannì, Giorgio Bongiovanni, Giuseppe Caponnetto, Luigi Caruso, Rosario Spata, Valbona Malay, Mario Puglisi, Nellina Laganà, Sergio Leone, Kristina Novikova, Gaetano Antinoro, Laura Dell'Albani, Francesco Giordano, Giancarlo Kory, Nina Micalizzi, Enrico Ottaviano, Mirella Petralia, David Pietroni, Angelo Russo