Agatha Christie: Poirot

Agatha Christie: Poirot

S05E08 - Krádež klenotů v hotelu Grand Metropolitan

2.6. 22:55
ČT1
55 minut
1993
Velká Británie Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Poirotův lékař usoudí, že slavný detektiv je přepracován, a tak Poirot, doprovázen kapitánem Hastingsem, odjíždí na zotavenou do Devonshiru. Hned od prvního dne se však plánovaný odpočinek vyvíjí zcela jinak. Divadelní producent Ed Opalsen, ubytovaný ve stejném hotelu, Poirota pozná a pozve ho na premiéru nového detektivního dramatu s poněkud barnumským názvem „Házet perly sviním“. V něm hraje hlavní roli Edova manželka Margaret a úžasný perlový náhrdelník za 300 tisíc franků. Poirot se po představení s mírnou nechutí zúčastní i slavnostního večírku. Na ten už si Margaret perly nevezme, z bezpečnostních důvodů jsou uzamčeny ve šperkovnici a uloženy v jejím pokoji, který hlídá komorná Celestine. Přestože Celestine pokoj ani na chvíli neopustí, po návratu Opalsenových je šperkovnice prázdná. Případu se ujímá inspektor Japp a navzdory svým dovolenkovým předsevzetím i Hercule Poirot. Ten se musí navíc vypořádat s nepříjemným nedorozuměním, souvisejícím s mužem zvaným Šťastný Len.(Česká televize)

Více informací
S05E01

Dobrodružství egyptské hrobky

1.10. 14:30, Jednotka, 50 minut

Dobrodružství egyptské hrobky

Smrť archeológa krátko potom, ako sa vedcom podarilo otvoriť starovekú egyptskú hrobku, je viac ako podozrivá. Na prvý pohľad je všetko v poriadku. Archeológ dostal infarkt, ale jeho žena si to nemyslí a tak do prípadu zaangažuje Poirota. Kto ho pozná, ten dobre vie, že so starovekou kliatbou ako príčinou smrti sa nikdy neuspokojí. Jeho šedá kôra pracuje iba s logickými konštrukciami, ale ako sa zdá, tento prípad si okrem rozmýšľania vyžaduje aj čosi viac. Nasadenie vlastného života...(oficiální text distributora)

Podobné tituly

Hříšnice
Columbo
NCIS: Los Angeles
Kriminálka Las Vegas
Otec Brown
Agatha Christie: Vraždy podle Agathy Christie
Grantchester

O pořadu

česky, audio popis (AD) česky
1993
Velká Británie Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Malý belgický detektiv Hercule Poirot (David Suchet) s knírkem upraveným dle pravítka a neuvěřitelně bystrou šedou kůrou mozkovou řeší případy, na které slavná britská policie ani Scotland Yard nestačí a to již od roku 1989 dodnes v této nejslavnější volně inspirované adaptaci předlohy královny detektivek Agathy Christie.(monolog)

Tvůrci

Ken Grieve

Hrají

David Suchet, Hugh Fraser, Hermione Norris, Karl Johnson, Trevor Cooper, Philip Jackson, Pauline Moran, Sorcha Cusack, Elizabeth Rider, Arthur Cox, Simon Shepherd, Graham Rowe, Peter Kelly