Komisař Montalbano

Komisař Montalbano

S07E01 - Srpnový žár

1.6. 22:55
ČT1
115 minut
2008
Itálie Krimi / Drama / Mysteriózní

Je vrcholné léto, srpen na Sicílii, nesnesitelné horko. Příjemný oběd na zahradě s Augellem a Bebe naruší náhlé zmizení malého Salva. Jako by se po něm zem slehla, Bebe si zoufá. Místo, kde jej nakonec Montalbano najde, je víc než podivné. Chlapec spadl do tajného podzemního patra toho domu, který si Augello na léto pronajal. Salvovi se nic nestane, podzemní patro však skrývá hrůzné tajemství. Několik let starou mrtvolu mladé dívky se podaří dokonce identifikovat. Kdo a proč ale zabil tak krásné děvče, to je další rébus pro Montalbana. Její sestra, jednovaječné dvojče, by mohla být vyšetřování hodně pomoci. Její výrazná krása však znervózňuje nejen všechny muže kolem, ale i jeho samého. (oficiální text distributora)

Více informací

Epizody

Řada 8
S08E01

Pole hrnčířovo

31.8. 22:30, ČT1, 110 minut

Pole hrnčířovo

Nález rozřezaného těla v plastovém pytli ukazuje na vyřizování účtů mezi mafiány, zvláště, když pitva prokáže, že mrtvý byl popraven ranou do zátylku. Montalbanovi přidělává starosti i kolega Mimi Augello, který chce, aby mu Montalbano vyšetřování přidělil. Nemá snad Mimi s vraždou společného víc, než přiznává? A jakou roli hraje v případu krásná Dolores Alfanová, která přišla na komisařství ohlásit zmizení manžela? (oficiální text distributora)

S08E02

Rackův taneček

7.9. 22:55, ČT1, 120 minut

Rackův taneček

Inspektor Fazio se ráno neukáže na komisařství. Doma nebyl, telefon má vypnutý. Salvo Montalbano pochopí, že se inspektor pustil do vyšetřování na vlastní pěst. Ale kde ho hledat? Známý novinář zprostředkuje Montalbanovi setkání se zločincem na útěku, jeho svědectví však Montalbanovi klidu nepřidá. Fazio byl viděn se dvěma muži na odlehlém místě v kopcích v blízkosti vyschlých studní. Montalbano se vydá do kopců, kde objeví stopy po střelbě. V každé z vyschlých studní se nachází tělo. Patří jedno z nich inspektoru Faziovi? Do čeho se to zapletl a proč své vyšetřování tajil? (oficiální text distributora)

S08E04

Doba pochybností

21.9. 22:55, ČT1, 110 minut

Doba pochybností

Po cestě na komisariát zachrání Montalbano z bahna auto dívky, která jede vyzvednout svou tetu do přístavu. Tetina loď má však zpoždění – její posádka objevila v moři mrtvolu neznámého muže. Dívka po tomto zjištění beze stopy zmizí a vše se ještě zkomplikuje, když patolog zjistí, že mrtvý z moře byl ve skutečnosti otráven, posléze znetvořen k nepoznání a až pak vhozen do vody. Montalbano zároveň prožívá romanci s krásnou poručicí Belladonnovou z přístavní stráže. Zdá se, že se blíží ke zlomovému bodu, který dá jeho životu jiný směr. (oficiální text distributora)

Podobné tituly

Maigret

O pořadu

česky, audio popis (AD) česky
2008
Itálie Krimi / Drama / Mysteriózní

Odhalením pachatelů někdy případ nekončí... Italský kriminální film (1999)

Tvůrci

Alberto Sironi

Hrají

Gaetano Aronica, Vincenzo Peluso, Domenico Centamore, Luca Zingaretti, Cesare Bocci, Peppino Mazzotta, Serena Rossi, Sergio Vespertino, Ciro Capano, Marco Pancrazi, Ermanno Amoroso, Marcello Perracchio, Paolo La Bruna, Davide Lo Verde, Dario Veca, Luigi Caruso, Rosario Spata, Mario Puglisi, Francesco Cordella, Santo Pennisi, Guyene Alioune Badara, Emanuele Galifi, Carmela Gentile, Angelo Russo