Dobrodružství kriminalistiky

Dobrodružství kriminalistiky

S01E05 - Střela

31.5. 20:10
ČT1
55 minut
1989
Francie Dobrodružný / Krimi / Drama / Historický

Piaty príbeh voľného cyklu detektívnych príbehov sa volá Strela a už tento titul určite nenechá nikoho na pochybách, že sa zoznámime s odborom nazývaným súdna balistika. Ocitneme sa v južnom Anglicku v roku 1928. Majiteľka panstva Tereza Ryanová si vzala dobrodruha, ktorý postupne prehýril všetok majetok. A keď už neboli peniaze, žena pre neho prestala byť príťažlivá. Jedného dňa bol Ryan nájdený zastrelený. Podozrenie padlo samozrejme na manželku a tiež na komorníka a pytliaka. K zisteniu páchateľa prispela balistická expertíza, ktorej sa ujal jej objaviteľ, puškár Robert Churchill.(TV Dajto)

Více informací
S03E01

Pinkertonova detektivní agentura

6.9. 21:45, ČT1, 49 minut

Pinkertonova detektivní agentura

Irský imigrant v USA Allan Pinkerton, zakladatel proslulé Pinkertonovy detektivní agentury, se narodil jako syn irského policisty, vyučil se ledařem a odjel za živobytím do Ameriky. Pinkerton se mimo jiné specializoval na podvody v dostihovém sportu. Pro přesnou identifikaci těchto zvířat vyfotografoval ty nejlepší z nich. Jen jeden majitel se fotografování bránil. A zrovna on měl široko daleko nejlepšího závodního koně, který vyhrával nejdůležitější dostihy. Ten však nakonec musel svého oblíbeného koně kvůli finanční krizi prodat. Jenže prodaný kůň už neměl takový úspěch a hned první závod potupně prohrál. Této záhadě se dostal na kloub pan Pinkerton...(Česká televize)

S03E02

Poslední odvolání

13.9. 21:45, ČT1, 54 minut

Poslední odvolání

V Kalifornii čaká na popravu nevinný muž nevinne odsúdený za znásilnenie a vraždu mladého dievčaťa. Erle Stanley Gardner a jeho priateľ advokát majú poslednú možnosť muža zachrániť.(TV Dajto)

S03E03

Pes

20.9. 21:40, ČT1, 54 minut

Pes

V prípade vraždy pre peniaze zohrá zásadnú úlohu nemecký ovčiak Horand.(TV Dajto)

S03E04

Duplikát

27.9. 21:40, ČT1, 54 minut

Duplikát

Zločin a politika – to jsou citlivá místa v lidské společnosti. Dostanou-li se tyto dva fenomény do nějaké souvislosti, nastávají problémy. I ti nejzkušenější kriminalisté cítí, že už nejde jen o zločin a trest, ale spíše o složitost světa, v němž žijeme. Je možné, že onen případ escudové bankovky, který se odehrál v Portugalsku dvacátých let minulého století, předznamenal řadu dalších afér, v nichž inteligence, zločin a politika míchají kartami. Rozhodně byl jedním z prvních moderních projevů tohoto nebezpečného, chytrého zločinu. Detektivní příběh je svým způsobem popisem a analýzou jedné takové chytře vymyšlené zločinné akce, v níž nejde o krev a násilí, ale o miliony. Bystré mozky na straně zločinu zápolí s bystrými mozky na straně práva a oběťmi se stávají ti, pro něž jsou čest a důstojnost těmi nejvyššími hodnotami.(Česká televize)

Dostupné za 2 dny
S03E05

Padělek

4.10. 21:50, ČT1, 49 minut

Padělek

Příběh o králi padělatelů se odehrál ve Francii padesátých až šedesátých let minulého století, tedy v době dynamického rozvoje vědy a techniky. A přesto byl dotyčný odhalen především díky obyčejným lidským vlastnostem, jakými jsou vytrvalost a slabost. Zatvrzelá posedlost podivínského komisaře Benhamou z francouzské kriminálky, s níž pátrá po zdánlivě nepolapitelném zločinci, i důvod zločincova pádu, skrývající se v jeho lidském ustrojení, zřetelně naznačují, že odhalení zločinu není jen otázkou exaktního kriminalistického postupu, ale také otázkou zkušenosti a hluboké znalosti lidského nitra.(Česká televize)

O pořadu

česky, audio popis (AD) česky
1989
Francie Dobrodružný / Krimi / Drama / Historický

Český seriál, který mapuje historii kriminalistické vědy a činí tak velice zábavnou formou. Zabývá se popisem zločinů, při jejichž vyšetřování došlo k objevu významných kriminalistických postupů a metod, přiičemž se neomezuje jen na 20.století a Evropu. Na natáčení se podílela většina známých českých herců a spousta jejich německých kolegů. Téměř kultovním se pak stal úvodní hudební motiv. Při sledování Dobrodružství kriminalistiky se dozvíte spoustu zajímavých věcí, třeba jak zprovodit ze světa svou přítelkyni či přítele za pomoci obyčejné vany, napuštěné vodou, aby nikdo nezjistil, co se vlastně stalo.(Davej)

Tvůrci

Antonín Moskalyk

Hrají

Jiří Vala, Jan Novotný, H. Maciuchová, Vlastimil Brodský, Carmen Mayerová, Valérie Zawadská, L. Munzar, Petr Čepek, J. Kodet, Lukáš Vaculík, O. Vlach, Ota Sklenčka, Jiří Schmiedt, Alexej Gsöllhofer, Daniel Netušil, Ivan Richter, Alena Konopíková