Vyprávěj

Vyprávěj

S02E14 - Vánoce

30.5. 20:10
ČT1
55 minut
2010
Komedie / Drama / Rodinný

Vánoce u Dvořákových nejsou nijak veselé a Karel chystá podvod...Přichází období Vánoc, ale atmosféra v rodině Dvořákových příliš poklidná není. Eva znovu nalézá vztah ke Karlově úhlavnímu nepříteli Jardovi Francovi. Imponuje jí, že se chová jako starostlivý otec a že nikdy nezapomněl na to, jak mu Eva připadá atraktivní. Janu v kritickém stavu pomohl zachránit překvapivě referent Karpíšek, a tak Josef přemýšlí, jak se člověku, kterého ve skutečnosti nikdy neměl rád, má odvděčit. Karel s kolegou Krbcem se dopustí podvodu – rozhodnou se nabourat na oko auto kvůli vyplacení pojistky. Na co Karel potřebuje peníze? Na dárek pro Evu, nebo pro Kamilu?(Česká televize)

Více informací
S03E21

Spartakiáda

8.9. 10:40, ČT1, 50 minut

Spartakiáda

Lucka nacvičuje skladbu „Poupata". Na spartakiádu přijíždí do Prahy cvičit i Mária. Mária se v Praze seznámí s bývalým ředitelem Jeníkem a zamiluje se do něj. Ota Slaňoch se pomstí Kohoutkovi. Iveta se s Kohoutkem definitivně rozchází a stěhuje se do Pardubic k Radkovi. Eva se Zuzkou se snaží vymyslet, jak dát dohromady Karla s Tondou, ale nakonec se pohádají víc než oni.(Česká televize)

S03E22

Černobyl

13.9. 10:30, ČT1, 55 minut

Černobyl

Jarda vidí, že Lucka dospívá, a neví, jak jí pomoci. Janu trápí, že ani Zuzka a Eva spolu nemluví, a rozhodne se dát je dohromady. Karel si přestává rozumět s Honzíkem. Honzík se zamiluje do Lucky.(Česká televize)

S03E23

Autostop

15.9. 10:35, ČT1, 55 minut

Autostop

Honza a Lucka se do sebe zakoukají na autostopu, když jedou na folkový festival do Svojšic. Mikuláš přiveze babi skvělý prášek, který je ale dle babi zkažený, má zelené „plesnivé" kuličky. Přijede Abdul a s Karlem uspořádají po letech třídní večírek na chalupě, kam pozvou všechny své bývalé kamarády.(Česká televize)

S03E24

Perestrojka

20.9. 10:30, ČT1, 55 minut

Perestrojka

Veronika je nadšená přestavbou a novými možnostmi. Rozhodne se, že si zařídí vlastní kosmetiku, a prosí Scarlett o pomoc. Honza a Lucka spolu chodí a Lucie uvažuje o tom, že spolu začnou žít i intimně. O Honzu se začne zajímat StB, protože se vídá s Tondou. Chtějí, aby Honza na Tondu donášel. Karel a Eva musí opět do školy, tentokrát kvůli tomu, že Matěj vykládal jakési politické vtipy o přestavbě.(Česká televize)

S03E25

Favorit

22.9. 10:40, ČT1, 50 minut

Favorit

Josef si prošel martýriem pořadníků a koupil vysněného favorita. Jak to ale zařídit, aby mu z něj neustále někdo něco nekradl? Lucie se dostala na vysokou. Po neshodách s Veronikou odejde z domova a přespává u Honzy. Když to zjistí Karel, pohádá se s Honzou, a tak musí mladí do podnájmu. Fanouš se snaží přestat kouřit a své naděje vkládá do akupunktury. V rámci akce „Šance pro tři milióny" se totiž přestalo v jejich kanceláři kouřit.(Česká televize)

Dostupné za 3 dny
S03E26

Palachův týden

5.10. 20:10, ČT1, 55 minut

Palachův týden

Tonda, Lucka a Honza se účastní demonstrací během Palachova týdne. Karel řeší dilema, jestli má kvůli povýšení vstoupit do strany. Na Jardovi začínají být vidět první známky stárnutí. Honza bydlí s Luckou a prožívají své první společné Vánoce.(Česká televize)

O pořadu

česky, audio popis (AD) česky
2010
Komedie / Drama / Rodinný

Co se vám vybaví, když se řekne „šedesátá léta“? Sověti úspěšně vysílají člověka do vesmíru, na Západě probíhá Beatlemanie, přichází srpen 68, v Československu ve volbách vyhrávají komunisté na 98,4% Jak jste tuto dobu prožívali vy? Připadá vám to jako dávná minulost, nebo máte najednou docela živé vzpomínky? Druhá polovina 20. století v rodině Dvořákových. Retro seriál Vyprávěj je pohled do naší nedávné historie prostřednictvím osudů rodiny Dvořákových. Díky vzpomínkám vypravěče Honzy se před diváky odvíjí sága rodiny v průběhu roků, rozplétá se poutavá mozaika lidských osudů a vztahů tří generací. Právě od roku 1964 se začíná rozvíjet děj retro seriálu Vyprávěj. Student Karel Dvořák (Roman Vojtek) chce postoupit do druhého ročníku na pražské technice. Chybí mu poslední zkouška u mladého asistenta France. Eva Martináková (Andrea Kerestešová) ze Slovenska nastupuje do prváku na stejné škole. Vše je pro ni nové... Hlavní akcent ve vyprávění je kladen na příběh rodiny, na všední problémy jednotlivých členů, ne na politiku či „velkou“ historii. Jako když listujete rodinným fotoalbem. Není záměrem analyzovat nebo nějak hodnotit historické události, jde spíše o to, jak zachytit co nejvěrněji dobu a pocity účastníků v konkrétních situacích. Honzovo vzpomínání rámcuje jednotlivé díly a doplňuje či glosuje jednotlivé příběhy. Výjimečnost retro seriálu Vyprávěj spočívá v kombinaci dvou velkých „taháků“ – napínavé vztahové linky hlavních hrdinů kombinované s dobovými událostmi, situacemi, prostředími.(oficiální text distributora)

Tvůrci

Biser A. Arichtev

Hrají

J. Nosek, Andrea Růžičková, V. Žilková, Roman Vojtek, Vojtěch Kotek, Veronika Freimanová, Svatopluk Skopal, Hana Vagnerová, Ondřej Veselý, A. Stanková, N. Divíšková, Radoslav Brzobohatý, Dominika Viktorová