Maigret

Maigret

S01E26 - Maigret a čtyři ženy

1.4. 22:55
ČT1
95 minutes
1997
Crime / Drama / Mysterious

Na zahradě vlastní vily byl nalezen zakopaný bohatý australský podnikatel Brown, hrdina francouzského odboje. Ve vile s ním žily jeho matka, dcera a obě jeho milenky. Muž prý jednoho dne přišel domu zraněn a zemřel na schodech. Ženy ho proto v panice zakopaly. Během vyšetřování Maigret (Bruno Cremer) odkryje ještě jinou stránku života Williama Browna. V přístavu pravidelně navštěvoval zapadlý Liberty Bar, jehož majitelkou je bývalá prostitutka Mado (Pascale Roberts), která tu žije se svou krásnou mladou chráněnkou, též prostitutkou Sylvií (Marina Golovine). Moc žen na jednoho muže a pro Maigreta velký oříšek, který však bravurně rozlouskne.(Terva)

More information

Episodes

Season 1
S01E30

Maigret: Meurtre dans un jardin potager

6.5. 23:20, ČT1, 90 minutes

Maigret: Meurtre dans un jardin potager

Maigret řeší případ zastřeleného tuláka, když je odvolán k jinému případu. Byl nalezen další mrtvý tulák a u něj zbraň, kterou byl zabit ten první. Maigretovi je jasné, že případy souvisí. Snaží se řešit případ, kde jsou čerstvější stopy. Začíná pátrat uprostřed zelinářské zahrady, kde bylo nalezeno druhé tělo. Majitelkami zahrady jsou dvě poněkud zvláštní sestry. Ale Maigret záhy zjišťuje, že vlastně celkem dobře zapadají do místního koloritu. Všichni obyvatelé vesnice, kde došlo k druhé vraždě, mají nějaké temné stíny v minulosti. Najít toho správného vrha nebude snadné.(Snorlax)

S01E31

Vražda v kupé první třídy

13.5. 22:20, ČT1, 85 minutes

Vražda v kupé první třídy

Vlak, směřující do Paříže, má asi padesátiminutovou přestávku v Jeumont, malé stanici na francouzsko-belgické hranici. A právě když se opět rozjíždí, je v kupé vagonu první třídy nalezena mrtvola muže. Okamžitě je dám pokyn k zastavení vlaku a přivolaný policejní inspektor Paul Lachenal dává příkaz, aby vagon spolu s vedlejším jídelním vagonem, které jsou spolu napevno spojeny, zůstal stát ve stanici pro potřeby vyšetřování. To se ovšem pranic nelíbí konzulovi, který v něm cestuje do Paříže spolu se svými dvěma dcerami, sekretářem Arnaudem a také vychovatelkou k dětem, slečnou Catherine Frankelovou. Vyžádá si limuzínu a urychleně odjíždí do Paříže. Catherine ale zůstává… Protože z chování konzula vyplývá, že kvůli svému zdržení hodlá v Paříži způsobit skandál, inspektor Lachenal dlouho neváhá a telefonuje svému strýci komisaři Maigretovi, aby mu přispěchal na pomoc. To on ochotně učiní a hned na místě – v jídelním voze – začíná vyšetřovat asi třicet cestujících, kteří jeli ve vagonu 1. třídy. Netrvá dlouho a vyjde najevo několik zajímavých okolností.(oficiální text distributora)

S01E32

Maigret a smrt účetního

3.6. 22:40, ČT1, 90 minutes

Maigret a smrt účetního

Někdo zastřelil pana Trembleta, když chtěl večer zavřít okno. Vyšetřování se ujímá komisař Maigret. Brzy ví, že Tremblet byl nudný patron, který žil jen pro svoji práci účetního a pro svého kanárka v kleci. Kanárek byl předmět častých sporů manželů Trembletových, on ho miloval, ona ho nenáviděla. Jenže to určitě nebude důvodem k vraždě. Nejstarší dcera Trembletových se ale jednoho dne pustí do vyprávění a prozradí na svého otce důležité informace. Vyjde najevo, že Tremblet již několik let nepracoval, měl další byt a v něm choval velké hejno kanárků. A navíc byl milionář.(Snorlax)

S01E33

Maigret a lepší lidé

20.5. 23:05, ČT1, 95 minutes

Maigret a lepší lidé

Komisař Maigret s mladším kolegou dostávájí za úkol navštívit rodinné sídlo známého advokáta. Přijíždějí tedy do luxusní vily, kde se setkávají s nesourodou směsicí osazenstva. Majetek patří ženě advokáta, on sám je chlap, který si na nic nehraje, jejich dcera se věnuje dějinám a syn hudbě. V domě žije také advokátova sekretářka a dva koncipienti. A pochopitelně též početné služebnictvo. Někdo má na rodinu zřejmě spadeno, neboť motivem návštěvy policie byl anonymní dopis, který vyhrožoval, že záhy dojde v domě k vraždě.(Snorlax)

Available in 5 days
S01E34

Maigret a milovnice diamantů

10.6. 23:15, ČT1, 90 minutes

Maigret a milovnice diamantů

Komisař Maigret je povolán k vyšetřování vraždy mladé ženy, která byla nalezena v belgickém plavebním kanálu. Maigret mrtvou znal, kdysi byla zatčena za přechovávání kradeného zboží. Její milenec byl lupič, který zemřel při policejním zásahu. Ona si chtěla ponechat klenoty pocházející z loupeže. Po propuštění z vězení si našla nového milence, který sloužil u bohatého Angličana. Záhy se stala Angličanovou manželkou. Jenže nyní je ona mladá žena, která vždy od svých partnerů vyžadovala luxus, mrtvá a Maigret musí zjistit, kdo ji připravil o život.(Snorlax)

Similar shows

Commissaire Montalbano
Colombo

About show

Czech, audio commentary Czech
1997
Crime / Drama / Mysterious

Koprodukčný kriminálny seriál, napísaný na motívy detektívnych poviedok Georgesa Simenona. Bruno Cremer ako komisár Maigret so svojou neodmysliteľnou fajkou rieši svojim dôsledným psychologickým prístupom, pokojom a znalosťou prostredia zložité detektívne prípady.(Smok)

Creators

Bernard Marié

Cast

Philippe Uchan, Bruno Cremer, John Carson