Commissaire Montalbano

Commissaire Montalbano

S03E01 - A Trip to Tindari

23.3. 23:00
ČT1
120 minutes
2001
Italy Crime / Drama / Mysterious

Komisár Montalbano vyšetruje vraždu mladého počítačového technika Neného Sanfilippa a zároveň aj záhadné zmiznutie starších manželov Griffovcov, ktorí bývali v tom istom dome ako Sanfilippo. Sú nezvestní od chvíle, ako sa zúčastnili organizovaného zájazdu do Tindari. Na základe zistených údajov sa Montalbano domnieva, že Sanfilippeho vražda súvisí s jeho ľúbostným pomerom s manželkou známeho chirurga, odborníka na transplantácie. Spojitosti medzi obidvomi prípadmi sa ukážu vo chvíli, keď Montalbano zistí, že manželia Griffovci prenajali Sanfilippovi usadlosť na vidieku. Záhadný telefonát, ktorý komisár Montalbano nečakane dostane od starého mafiánskeho bossa Balduccia Sinagru, ktorý sa dostal do konfliktu s novou mafiou, mu poskytne kľúč k rozlúšteniu zatiaľ ešte nerozriešených otázok... (oficiální text distributora)

More information
S05E01

Bod zlomu

4.5. 22:55, ČT1, 105 minutes

Bod zlomu

Bývaly tam sádky na tuňáky, dnes slouží něčemu daleko horšímu. Komisař kriminální policie v sicilském městečku Vigata Salvo Montalbano je rozhodnutý se svou profesí praštit. Po neoprávněném zásahu policie v Diazových kasárnách, který státní byrokracie zametla pod koberec, přestává vidět smysl své práce. Zločiny však nečekají a tentokrát si Montalbana najdou při plavání v moři. Mrtvé tělo, houpající se na vlnách, tam přece nemůže jen tak nechat. Komu ale patří? A proč nevypadá jako normální utopenec? A malý tuniský chlapec, který se pokoušel utéct z transportu uprchlíků v přístavu, proč toho zabili? A kdo? Tohle Montalbano nemůže nechat být. Zdá se, že tu jsou navíc nějaké podezřelé souvislosti... (oficiální text distributora)

S05E02

Rovné možnosti

11.5. 23:00, ČT1, 100 minutes

Rovné možnosti

Vražda Angela Bompensiera má všechny znaky mafiánského vyřizování účtů. Balduccio Sinagra, nejstarší hlava jedné ze dvou místních rodin, to však odmítá a Montalbano nemá důvod mu nevěřit. Celá věc je totiž trochu podivná. Mafiánský rukopis je až moc čitelný a už se dlouho nepoužívá. Jako obvykle jeho podezření nadřízení nesdílí a přidělí mu místo toho případ podivného zmizení ukrajinské dívky. Montalbano se však nikdy nevzdává a dobře dělá. Jeho intuice ho jen málokdy zklame. (oficiální text distributora)

Similar shows

Maigret
Police Commissioner Moulin
Clarice
CSI: Crime Scene Investigation

About show

Czech, audio commentary Czech
2001
Italy Crime / Drama / Mysterious

Inspector Montalbano is an Italian television series produced and broadcast by RAI since 1999, based on the detective novels of Andrea Camilleri. The protagonist is Commissario Salvo Montalbano, and the stories are set in the imaginary town of Vigata, Sicily. In 2012 the series generated a prequel, Il giovane Montalbano.

Creators

Alberto Sironi

Cast

Katharina Böhm, Corrado Invernizzi, Luca Zingaretti, Cesare Bocci, Peppino Mazzotta, Isabell Sollman, Sebastiana Fichera, Tony Palazzo, Ermanno Amoroso, Marcello Perracchio, Roberto Nobile, Costantino Carrozza, Giovanni Moschella, Davide Lo Verde, Giovanni Guardiano, Ferdinando Greco, Dario Veca, Francesco Sineri, Salvatore Boccafoschi, Alberto Capitanio, Eliana Silvia Esposito, Carmelo Fallica, Lucia Gulisano, Giulia Iannì, Sebastiano Indelicato, Anna Maria Longo Giuffrida, Giuseppe Mascellino, Raniela Ragonese, Marcella Olivieri, Filippo Spampinato, Francesco Virgillito, Vincenzo Ettore Virgillito, Leila Virzì, Carmela Gentile, Angelo Russo