Maigret

Maigret

S01E23 - Maigret Sets a Trap

18.3. 22:05
ČT1
100 minutes
1996
Czech Republic / France / Switzerland Crime / Drama / Mysterious

Komisař Maigret se vydává po stopách tajemného nočního násilníka, který přepadává v noci ženy. Vždy roztrhá jejich šaty a poté je zabije. Ke všem vraždám došlo poblíž místního řeznictví. Maigret záhy zjišťuje, že řezník zřejmě nebude tím správným viníkem. Ale k pachateli se Maigretovi stále nedaří přiblížit. A tak nezbývá, než nastražit důmyslnou past, která nad postrachem pařížských žen sklapne.(Snorlax)

More information

Episodes

Season 1
S01E30

Maigret: Meurtre dans un jardin potager

6.5. 23:20, ČT1, 90 minutes

Maigret: Meurtre dans un jardin potager

Maigret řeší případ zastřeleného tuláka, když je odvolán k jinému případu. Byl nalezen další mrtvý tulák a u něj zbraň, kterou byl zabit ten první. Maigretovi je jasné, že případy souvisí. Snaží se řešit případ, kde jsou čerstvější stopy. Začíná pátrat uprostřed zelinářské zahrady, kde bylo nalezeno druhé tělo. Majitelkami zahrady jsou dvě poněkud zvláštní sestry. Ale Maigret záhy zjišťuje, že vlastně celkem dobře zapadají do místního koloritu. Všichni obyvatelé vesnice, kde došlo k druhé vraždě, mají nějaké temné stíny v minulosti. Najít toho správného vrha nebude snadné.(Snorlax)

S01E31

Vražda v kupé první třídy

13.5. 22:20, ČT1, 85 minutes

Vražda v kupé první třídy

Vlak, směřující do Paříže, má asi padesátiminutovou přestávku v Jeumont, malé stanici na francouzsko-belgické hranici. A právě když se opět rozjíždí, je v kupé vagonu první třídy nalezena mrtvola muže. Okamžitě je dám pokyn k zastavení vlaku a přivolaný policejní inspektor Paul Lachenal dává příkaz, aby vagon spolu s vedlejším jídelním vagonem, které jsou spolu napevno spojeny, zůstal stát ve stanici pro potřeby vyšetřování. To se ovšem pranic nelíbí konzulovi, který v něm cestuje do Paříže spolu se svými dvěma dcerami, sekretářem Arnaudem a také vychovatelkou k dětem, slečnou Catherine Frankelovou. Vyžádá si limuzínu a urychleně odjíždí do Paříže. Catherine ale zůstává… Protože z chování konzula vyplývá, že kvůli svému zdržení hodlá v Paříži způsobit skandál, inspektor Lachenal dlouho neváhá a telefonuje svému strýci komisaři Maigretovi, aby mu přispěchal na pomoc. To on ochotně učiní a hned na místě – v jídelním voze – začíná vyšetřovat asi třicet cestujících, kteří jeli ve vagonu 1. třídy. Netrvá dlouho a vyjde najevo několik zajímavých okolností.(oficiální text distributora)

Available in 1 day
S01E32

Maigret a smrt účetního

3.6. 22:40, ČT1, 90 minutes

Maigret a smrt účetního

Někdo zastřelil pana Trembleta, když chtěl večer zavřít okno. Vyšetřování se ujímá komisař Maigret. Brzy ví, že Tremblet byl nudný patron, který žil jen pro svoji práci účetního a pro svého kanárka v kleci. Kanárek byl předmět častých sporů manželů Trembletových, on ho miloval, ona ho nenáviděla. Jenže to určitě nebude důvodem k vraždě. Nejstarší dcera Trembletových se ale jednoho dne pustí do vyprávění a prozradí na svého otce důležité informace. Vyjde najevo, že Tremblet již několik let nepracoval, měl další byt a v něm choval velké hejno kanárků. A navíc byl milionář.(Snorlax)

S01E33

Maigret a lepší lidé

20.5. 23:05, ČT1, 95 minutes

Maigret a lepší lidé

Komisař Maigret s mladším kolegou dostávájí za úkol navštívit rodinné sídlo známého advokáta. Přijíždějí tedy do luxusní vily, kde se setkávají s nesourodou směsicí osazenstva. Majetek patří ženě advokáta, on sám je chlap, který si na nic nehraje, jejich dcera se věnuje dějinám a syn hudbě. V domě žije také advokátova sekretářka a dva koncipienti. A pochopitelně též početné služebnictvo. Někdo má na rodinu zřejmě spadeno, neboť motivem návštěvy policie byl anonymní dopis, který vyhrožoval, že záhy dojde v domě k vraždě.(Snorlax)

Available in 8 days
S01E34

Maigret a milovnice diamantů

10.6. 23:15, ČT1, 90 minutes

Maigret a milovnice diamantů

Komisař Maigret je povolán k vyšetřování vraždy mladé ženy, která byla nalezena v belgickém plavebním kanálu. Maigret mrtvou znal, kdysi byla zatčena za přechovávání kradeného zboží. Její milenec byl lupič, který zemřel při policejním zásahu. Ona si chtěla ponechat klenoty pocházející z loupeže. Po propuštění z vězení si našla nového milence, který sloužil u bohatého Angličana. Záhy se stala Angličanovou manželkou. Jenže nyní je ona mladá žena, která vždy od svých partnerů vyžadovala luxus, mrtvá a Maigret musí zjistit, kdo ji připravil o život.(Snorlax)

Similar shows

Commissaire Montalbano
Colombo

About show

Czech, audio commentary Czech
1996
Czech Republic / France / Switzerland Crime / Drama / Mysterious

Koprodukčný kriminálny seriál, napísaný na motívy detektívnych poviedok Georgesa Simenona. Bruno Cremer ako komisár Maigret so svojou neodmysliteľnou fajkou rieši svojim dôsledným psychologickým prístupom, pokojom a znalosťou prostredia zložité detektívne prípady.(Smok)

Creators

Juraj Herz

Cast

Rudolf Kubík, Dimitrij Rafalský, Petr Jákl, Bruno Todeschini, Elie Semoun, Karel Polišenský, Hélène Surgère, Ivo Kubečka, Bruno Cremer