Sanitka

Sanitka

S01E02 - Epizoda 2

25.1. 14:45
ČT1
60 minutes
1984
Drama

První případ doktora Jandery končí tragicky, ne vždy je totiž možné pomoci.Doktor Vojtěch Jandera (J. Hanzlík) se seznamuje s prostředím Záchranné služby. Poprvé vyjíždí k případu, který ale končí tragicky. Zažívá zoufalý pocit bezmoci, když přijede pozdě k utonulému dítěti... Přitom stačilo tak málo! Život mu mohl zachránit člověk, jedoucí na loďce. Ale z obyčejné lidské lhostejnosti mu nepomohl. Bratr Jaroslav (T. Juřička) je slabozraký a prožívá vlastní krizi. Není spokojen se svou hrou na housle a zabývá se myšlenkou odjet na Šumavu. Vojtěchův otec (J. Karlík) se zlobí na syna, že vyměnil práci na významné klinice za práci řadového lékaře u Záchranné služby...(Česká televize)

More information

Episodes

S01E07

Epizoda 7

1.3. 14:50, ČT1, 60 minutes

Epizoda 7

Konečně nové sanitky! Jandera a Mádr odjíždějí na světový lékařský kongres do Kodaně. Mádr se rozhodne pro emigraci.Záchranná služba konečně dostává kolekci nových, moderních vozů. Doktor Bohoušek (Z. Řehoř) končí službu u sanitky, odchází do důchodu. Při posledním výjezdu se mu splní jeho životní přání: u havárie mladého Švéda zažije první poděkování pacienta za lékařskou pomoc. MUDr. Jandera (J. Hanzlík) a MUDr. Mádr (P. Kostka) odjíždějí na světový lékařský kongres. Doktor Mádr má v Kodani velký úspěch se svým referátem, ale Vojtu, který o jeho cestu do zahraničí tolik bojoval, zklame. Zůstává v zahraničí.(Česká televize)

S01E08

Epizoda 8

8.3. 14:40, ČT1, 65 minutes

Epizoda 8

Otevírá se nové klinické pracoviště s intenzivní péčí. Jandera se stěhuje k Elišce.Místo po MUDr. Mádrovi získá s pomocí Vojtěcha Jandery (J. Hanzlík) jeho spolužák, lékař z venkova – doktor Karlík (S. Skopal). Ten ale po čase dostane nabídku na špičkový post na klinice. Už chce oznámit Janderovi svůj odchod, ale při záchraně tonoucí dívky poznává právě na této klinice samolibou přezíravost lékařů a rozhodne se zůstat u Záchranné služby. Otevírá se nové klinické pracoviště s intenzivní péčí. Vojta se stěhuje k Elišce (Z. Adamovská)...(Česká televize)

S01E09

Epizoda 9

15.3. 14:45, ČT1, 60 minutes

Epizoda 9

Janderův bratr utrpí vážné zranění. Záchranka zasahuje při rvačce.V centru vyprávění je tentokrát Vojtěchův bratr Jaroslav (T. Juřička). Práce u koní zhoršila jeho oční chorobu. Po zranění ho Vojta (J. Hanzlík) odvezl zpět do Prahy. Tam se Jarda dostal do vlivu pochybné party a ve rvačce utrpěl vážné zranění. Nic netušící Vojta vyjel sanitkou k záchraně vlastního bratra. Když dostal nabídku na dlouhodobou stáž v Londýně, kvůli Jardovi odmítl. Ten konečně nalezl díky své přítelkyni Alžbětě (I. Andrlová) smysl života v hudbě a přijal místo učitele v Lidové škole umění...(Česká televize)

S01E10

Epizoda 10

22.3. 14:50, ČT1, 60 minutes

Epizoda 10

Milovník žen a atraktivní lékař Skalka prožívá velké osobní drama...Předposlední díl bude věnován doktoru Skalkovi (J. Bartoška), který pod maskou ležérnosti prožívá velké osobní drama. Je vtažen do komplikovaného případu, který zpočátku vypadá jako sebevražda. Ve skutečnosti ale jde o manželskou nevěru. Nepříjemnosti, které mu způsobí milenec vdané ženy, ho naplno zaměstnávají, což je vlastně dobře, protože se v tom samém čase dozvídá o své závažné nemoci – rakovině. Po oslavě narozenin se jde rozloučit se svými láskami, Veronikou (D. Batulková) a Janou (Z. Jandová). Následuje hospitalizace a...(Česká televize)

Available in 7 hours
S01E11

Epizoda 11

26.3. 17:25, ČT1, 60 minutes

Epizoda 11

Havárie letadla v Suchdole u Prahy a zásah lékařů prověřuje jejich profesionální i morální kvality v závěrečném dílu oblíbeného seriálu z prostředí pražské Záchranné služby. Původní televizní seriál, který se snažil zaznamenat rozhodující momenty ve vývoji pražské Záchranné služby v letech 1956–1975 a podal také svědectví o náročnosti práce jejich zaměstnanců, dnešním dílem končí. Některá lidská dramata se uzavřela – v desátém dílu jsme sledovali smutné a důstojné rozloučení s MUDr. Skalkou. Dnešní díl bude vycházet ze skutečné události – havárie letadla v Suchdole. Záchranná služba prokáže vysoké profesionální i morální kvality a to je důstojný závěrečný akord díla o lidech, kteří povinnost pomáhat bližním chápou jako nejvyšší životní poslání člověka.(Česká televize)

Similar shows

Bakaláři
Air Crash Investigations
All Creatures Great and Small
Cirkus Humberto

About show

Czech, audio commentary Czech
1984
Drama

Sanitka was a Czech television, drama series, first broadcast in 1984 and eleven episodes were made. It starred Jaromír Hanzlík, Tomáš Juricka and Zlata Adamovská among others.

Creators

J. Adamec

Cast

Bedřich Prokoš, F. Němec, Jiří Bartoška, Petr Nárožný, Jaromír Hanzlík, P. Zedníček, Zdeněk Dušek, Miroslav Zounar, Ivana Andrlová, Petr Oliva, Simona Stašová, Zdena Hadrbolcová, Zuzana Geislerová, V. Galatíková, J. Vinklář, Václav Kotva, Eva Hudečková, Jiří Schmitzer, Míla Myslíková, Boris Rösner, J. Karlík, Petr Pospíchal, Vanda Švarcová, T. Juřička, Václav Švorc, Bohumila Dolejšová, Pavel Horňák, P. Kostka