Poppie Nongena

Poppie Nongena

19.9. 07:35
Cinemax 2
105 minut
2020
Životopisný / Drama
Přehrát

Polovina 70. let 20. století. Film vypráví skutečný příběh Poppie, oddané matky z kmene Xhosa, jejíž život se točí kolem rodiny a hledání stability v období velkých nepokojů v Jihoafrické republice. Africké ženy musely kvůli zatýkání, vysokým pokutám a deportacím opustit své domovy a přestěhovat se do odlehlých černošských oblastí. Poppiein každodenní život je neustálý boj. Najde si stálou práci v místě bydliště, ale s dětmi se vídá jen o víkendech. Když Poppiein manžel Stone onemocní a nemůže pokračovat v práci, zoufalá žena bojuje s úřady o to, aby mohla zůstat ve své zemi, kde je podle zákona považována za "nelegální" obyvatelku. (Cinemax)

Více informací
Nahrát

Podobné tituly

Štvanice
Quest
Když byla Dolly Parton má matka
Seveřané
Ultrafialoví
Knězovy děti
City Breaks
Great World Hotels

O pořadu

česky, anglicky
2020
Životopisný / Drama

Polovina 70. let 20. století. Film vypráví skutečný příběh Poppie, oddané matky z kmene Xhosa, jejíž život se točí kolem rodiny a hledání stability v období velkých nepokojů v Jihoafrické republice. Africké ženy musely kvůli zatýkání, vysokým pokutám a deportacím opustit své domovy a přestěhovat se do odlehlých černošských oblastí. Poppiein každodenní život je neustálý boj. Najde si stálou práci v místě bydliště, ale s dětmi se vídá jen o víkendech. Když Poppiein manžel Stone onemocní a nemůže pokračovat v práci, zoufalá žena bojuje s úřady o to, aby mohla zůstat ve své zemi, kde je podle zákona považována za "nelegální" obyvatelku.


(Cinemax)

Tvůrci

Christiaan Olwagen

Hrají

Dawid Minnaar, Nomsa Nene, Rolanda Marais, Siya Mayola, Neels Van Jaarsveld, Albert Pretorius, Clementine Mosimane, Anna-Mart van der Merwe, Chris Gxalaba, Deon Nebulane, Aphiwe Sithole, Nicole Holm, Letlotlo Zimkhitha Mohlabeng, Thembalethu Ntuli, Kathryn Beulah