Nikdo mne nemá rád

Nikdo mne nemá rád

19.9. 18:45
Cinemax 2
105 minut
1959
Krimi / Drama
Přehrát

Francouzský širokoúhlý film průbojného režiséra Francoise Truffauta Nikdo mne nemá rád (původní název Čtyřista ran), je jedním z charakteristických děl tzv. nové vlny francouzské kinematografie. Ukazuje bludný životní kruh třináctiletého pařížského chlapce. Ukazuje nebezpečná úskalí chlapeckého dospívání, která sice dobře znají pedagogové a sociologové, ale která obvykle přehlížejí ti, kdož by měli nejspíše podat dítěti pomocnou ruku jeho rodiče. Truffaut používá na mnoha místech autobiografické metody a snad právě jí nabylo jeho dílo tak pronikavé sály a působivosti. Snaží se dokázat, že problém mládeže na scestí je spíše problémem dospělých. Jeho film je krutou obžalobou společnosti, v níž dítě vyrůstá bez lásky, společnosti, která zavírá třináctiletého chlapce společně s prostitutkami a v nápravném ústavu sním zachází jako s tím nejsprostším dospělým zločincem. Na MFF v Cannes 1959 byl film Nikdo mne nemá rád vyznamenán Cenou za režii. (oficiální text distributora)

Více informací
Nahrát

Podobné tituly

Off The Grid
Quest
Seveřané
O Mikešovi
Backpack
Velká nevěra
Setkání celebrit se zvířaty
Manhattan
Štvanice

O pořadu

česky, anglicky
1959
Krimi / Drama

Francouzský širokoúhlý film průbojného režiséra Francoise Truffauta Nikdo mne nemá rád (původní název Čtyřista ran), je jedním z charakteristických děl tzv. nové vlny francouzské kinematografie. Ukazuje bludný životní kruh třináctiletého pařížského chlapce. Ukazuje nebezpečná úskalí chlapeckého dospívání, která sice dobře znají pedagogové a sociologové, ale která obvykle přehlížejí ti, kdož by měli nejspíše podat dítěti pomocnou ruku jeho rodiče. Truffaut používá na mnoha místech autobiografické metody a snad právě jí nabylo jeho dílo tak pronikavé sály a působivosti. Snaží se dokázat, že problém mládeže na scestí je spíše problémem dospělých. Jeho film je krutou obžalobou společnosti, v níž dítě vyrůstá bez lásky, společnosti, která zavírá třináctiletého chlapce společně s prostitutkami a v nápravném ústavu sním zachází jako s tím nejsprostším dospělým zločincem. Na MFF v Cannes 1959 byl film Nikdo mne nemá rád vyznamenán Cenou za režii.


(oficiální text distributora)

Tvůrci

Marcel Moussy, François Truffaut

Hrají

Jean-Claude Brialy, Jeanne Moreau, Jean-Pierre Léaud, Broca Philippe De, Claire Maurier, Louise Chevalier, Christian Brocard, Jacques Monod, Albert Rémy, Laure Paillette, Marius Laurey, Guy Decomble, Jean Douchet, Pierre Repp, Serge Moati, Claude Mansard, François Nocher, Georges Flamant, Jacques Demy, Robert Beauvais, François Truffaut, Henri Virlogeux, Luc Andrieux, Yvonne Claudie, Patrick Auffay, Daniel Couturier, Richard Kanayan, Renaud Fontanarosa, Michel Girard, Bernard Abbou, Jean-François Bergouignan, Michel Lesignor, Bouchon