Jak to zvířata dokážou

Jak to zvířata dokážou

S01E04 - Psí ocasy a krokodýlí čelisti

24.9. 09:53
Animal Planet
27 minut

Psí ocasy a krokodýlí čelisti. Dokument. Vědci odhalují pravý význam toho, když pes vrtí ocasem. Jaké tajemství skrývají silné čelisti krokodýla a jak jim uniknout?

Více informací

Epizody

Řada 1
S01E07

Inteligentní delfíni a hladové hyeny

28.11. 13:05, Animal Planet, 28 minut

Inteligentní delfíni a hladové hyeny

Inteligentní delfíni a hladové hyeny. Dokument. A hra na napodobování pod vodou potvrzuje, jak inteligentní delfíni opravdu jsou. Hyeny sežerou cokoli. Jak je to možné? A jak se gekonům daří překonat gravitaci?

S01E08

Brouci z kosmu a mentální mapy veverek

28.11. 13:33, Animal Planet, 27 minut

Brouci z kosmu a mentální mapy veverek

Brouci z kosmu a mentální mapy veverek. Dokument. Jsou aligátoři milovníci hudby? Jak dokáže veverka během jedné sezony schovat až 10 000 ořechů a téměř všechny je pak najít? A přežije brouk ve vesmíru?

Podobné tituly

Život psounů
Zoo: San Diego
Projekt Kojota Petersona
Psi: jejich neznámé dějiny

O pořadu

česky, anglicky, maďarsky

1. Levitující ještěrky a nesmrtelné medúzy: Nové vědecké objevy a technologie odhalují, jak ještěrka doslova chodí po vodě. Jsou medúzy nesmrtelné?2. Nadzvukové sovy a neviditelné chobotnice: Odborník na ptáky vysvětluje, jak sova dokáže ulovit kořist, kterou ani nevidí. A proč je chobotnice mistrem převleků?3. Ptáci létající pozpátku a slizcí mořští tvorové: Záběry z vysokorychlostní kamery ukazují, jak kolibřík létá pozpátku. A proč jsou sliznatky těmi nejnechutnějšími stvořeními v celém oceánu?4. Psí ocasy a krokodýlí čelisti: Vědci odhalují pravý význam toho, když pes vrtí ocasem. Jaké tajemství skrývají silné čelisti krokodýla a jak jim uniknout?5. Jasnovidné kočky a chlupaté vydry: Nové vědecké objevy a technologie odhalují, jak kočky dokážou zjistit blížící se zemětřesení několik sekund předem. A jak se vydry mořské v ledových vodách udržují v teple?6. Sloní nosy a starověká zvířata: Nové vědecké objevy a technologie odhalují, proč mají sloni choboty. Proč se někteří živočichové dožívají tak vysokého věku a proč kočky předou?(Animal Planet)