Velké oči

Velké oči

27.9. 11:10
AMC
110 minut
2014
Životopisný / Drama

Film Big Eyes vypráví skutečný a šokující příběh jednoho z nejkolosálnějších uměleckých podvodů v historii. Na sklonku čtyřicátých a počátku padesátých let dosáhl malíř Walter Keane neuvěřitelného úspěchu, naprostou revoluci v komercionalizaci populárního umění se záhadnými obrazy tváří s velkýma očima. Bizarní a šokující pravda nakonec vyšla najevo, když se zjistilo, že Walterovy práce nebyly ve skutečnosti vůbec vytvořeny jím, ale jeho manželkou Margaret. Keane, jak se zdálo, žil kolosální lží, kterou oklamal celý svět. Příběh je až příliš neuvěřitelný, aby byl smyšlený. Big Eyes se soustředí na Margaretino umělecké probuzení, fenomenální úspěch jejích obrazů a její bouřlivý vztah s manželem, který byl katapultován k mezinárodnímu věhlasu tím, že přijímal ocenění za její práci. (Forum Film CZ)

Více informací

Podobné tituly

Králičí nora
Last Night
Blízko od sebe
Terapie láskou
Zoom In
Zaměřeno na

O pořadu

česky, anglicky
2014
Životopisný / Drama

Film Big Eyes vypráví skutečný a šokující příběh jednoho z nejkolosálnějších uměleckých podvodů v historii. Na sklonku čtyřicátých a počátku padesátých let dosáhl malíř Walter Keane neuvěřitelného úspěchu, naprostou revoluci v komercionalizaci populárního umění se záhadnými obrazy tváří s velkýma očima. Bizarní a šokující pravda nakonec vyšla najevo, když se zjistilo, že Walterovy práce nebyly ve skutečnosti vůbec vytvořeny jím, ale jeho manželkou Margaret. Keane, jak se zdálo, žil kolosální lží, kterou oklamal celý svět. Příběh je až příliš neuvěřitelný, aby byl smyšlený. Big Eyes se soustředí na Margaretino umělecké probuzení, fenomenální úspěch jejích obrazů a její bouřlivý vztah s manželem, který byl katapultován k mezinárodnímu věhlasu tím, že přijímal ocenění za její práci.


(Forum Film CZ)

Tvůrci

Danny Elfman, Scott Alexander, Larry Karaszewski, Tim Burton

Hrají

Vanessa Ross, Matthew Hoglie, Jaden Alexander, Oliver Drawson, Ariel Hart, Michael St. John Smith, Michael Kopsa, Patricia Mayen-Salazar, Jill Morrison, Eliza Norbury, Eric Keenleyside, Heather Doerksen, Andrew Airlie, Farryn VanHumbeck, Peter Kelamis, Brent Chapman, Dale Wolfe, Guido Furlani, Andrea Bucko, Brittney Irvin, Julie Johnson, Kari-Ann Wood, Deni DeLory, Ryan Beil, Danny Huston, Fred Keating, Frenchy Gagne, Linda Sato, Traci Toguchi, Lear Howard, Heather Ireland, Linda Marr, Doreen McKenzie, Elizabeth Urrea, Forbes Angus, Alan MacFarlane, Thomas Potter, Dan Cooke, L.G. Michael Brown, Barclay Hope, Mia Adams, Timothy Van Cleave, Terence Stamp, Amy Adams, Christoph Waltz, Krysten Ritter, James Saito, Elisabetta Fantone, Leela Savasta, Jon Polito, Pomaika'i Brown, Madeleine Arthur, Matthew Kevin Anderson, Jason Schwartzman, Stephanie Bennett, Emily Fonda, Vincent Gale, Fiona Vroom, Colleen Winton, Gabe Khouth, Darren Dolynski, Tony Alcantar, Byron Bertram, Sean Campbell, Aaron Craven, Emily Maddison, Dylan Kingwell, Greg Kean, Desiree Zurowski, Delaney Raye, David Milchard