Gosford Park

Gosford Park

13.9. 07:10
AMC
155 minut
2001
USA / Německo / Itálie / Velká Británie Komedie / Krimi / Drama / Mysteriózní

Altmanův mistrovský, ironický místopis britského třídního systému je režijním koncertem pro takřka 30 herců. Mozaikovité vyprávění o jednom víkendu na venkovském šlechtickém sídle je jak ironicky přesnou studií doby a mravů, tak filmařsky suverénní a kultivovanou podívanou. William a Sylvie McCordleovi pořádají na svém honosném venkovském sídle sjezd aristokracie různého vlivu a postavení. Každý z přítomných má přiděleného sluhu, který krouží kolem jako žralok ujišťujíc se, že velkomožnému pánovi nic nechybí. Režisér nám detailně představuje každý takový pár a odhaluje jejich před okolním světem ukrývaná tajemství. Dějem pak radikálně zamíchá tajemná vražda, od které příběh nabírá na rychlosti a řítí se k originálnímu, šokujícímu a nepředvídatelnému finiši, jak se sluší na velikou personu světové kinematografie, Roberta Altmana. (oficiální text distributora)

Více informací

Podobné tituly

V džungli lásky
Tajemství úspěchu
Nestanu se tvojí ženou
Poslední odkaz
Láska a odpuštění
Jak překazit svatbu

O pořadu

česky, anglicky
2001
USA / Německo / Itálie / Velká Británie Komedie / Krimi / Drama / Mysteriózní

Altmanův mistrovský, ironický místopis britského třídního systému je režijním koncertem pro takřka 30 herců. Mozaikovité vyprávění o jednom víkendu na venkovském šlechtickém sídle je jak ironicky přesnou studií doby a mravů, tak filmařsky suverénní a kultivovanou podívanou. William a Sylvie McCordleovi pořádají na svém honosném venkovském sídle sjezd aristokracie různého vlivu a postavení. Každý z přítomných má přiděleného sluhu, který krouží kolem jako žralok ujišťujíc se, že velkomožnému pánovi nic nechybí. Režisér nám detailně představuje každý takový pár a odhaluje jejich před okolním světem ukrývaná tajemství. Dějem pak radikálně zamíchá tajemná vražda, od které příběh nabírá na rychlosti a řítí se k originálnímu, šokujícímu a nepředvídatelnému finiši, jak se sluší na velikou personu světové kinematografie, Roberta Altmana.


(oficiální text distributora)

Tvůrci

Patrick Doyle, Julian Fellowes, Robert Altman

Hrají

Richard E. Grant, John Fountain, Trent Ford, Alan Bates, Leo Bill, Lucy Cohu, Adrian Scarborough, John Atterbury, Finty Williams, Eileen Atkins, Claudie Blakley, Maggie Smith, Geraldine Somerville, Camilla Rutherford, Charles Dance, Helen Mirren, Derek Jacobi, Kristin Scott Thomas, James Wilby, Bob Balaban, Stephen Fry, Jeremy Northam, Kelly Macdonald, Ryan Phillippe, Sarah Flind, Clive Owen, Sophie Thompson, Teresa Churcher, Tom Hollander, Jeremy Swift, Laurence Fox, Natalie Danks-Smith, Adrian Preater, Michael Gambon, Emily Watson, Natasha Wightman, Frances Low, Frank Thornton, Meg Wynn Owen, Ron Webster, Joanna Maude, Emma Buckley, Laura Harling, Tilly Gerrard, Will Beer, Gregor Henderson-Begg, Ron Puttock, John Cox, Ken Davies, Tony Davies, Steve Markham, Terry Sturmey, Julian Such, Alan Bland, Peter Champion, Geoff Double, Robin Devereux, Richard Gamble, Brian Rumsey, George Sherman