Velké sedlo

Velké sedlo

S01E09 - Povodeň

19.11. 14:05
Televize Seznam
70 minut
1986
Drama

Michal řekne Šperlovi, že ví o vyděračích. Když chuligáni opět přijdou, Michal je zažene a pošle Šperla pro SNB. Později se Šperl s Michalem spřátelí a nechá jej u sebe bydlet. Kvůli vydatným dešťům stoupá hladina vody a hrozí povodeň. Náměstkovo služební auto sjede v dešti do rybníka. Michal pomůže posádce na břeh, ale sám se utopí. Palyza pochopí, že Sikyta je Lucčiným otcem, a rezignovaně Ivaně navrhne rozchod...(Česká televize)

Více informací

O pořadu

česky
1986
Drama

Devítidílný seriál Jaroslava Dietla o pitné vodě a lidech kolem ní. Snad trochu romantickou představu o vodohospodářích a jejich životě natočil pro Československou televizi Ostrava František Mudra. Bylo zapotřebí ukázat divákům člověka silného, zásadového a zoceleného, který neustupuje přívalu problémů. A i když ztratí rodinu, stále se znovu staví na nohy.Epizody:
1) Útěk
2) Lov
3) Štola
4) Kroužkování
5) Kalná voda
6) Prsteny
7) Ponor
8) Nebezpečí
9) Povodeň(hippyman)

Tvůrci

František Mudra

Hrají

Jitka Smutná, Vítězslav Jandák, Ivan Vyskočil, Jana Krausová, Tomáš Jirman, Jan Kraus, Kostas Zerdaloglu, Ivan Dědeček, Jiřina Froňková, Jan Fišar, Jaroslav Vašíček, Lucie Bulavová, René Konečný, Zdeněk Šmikmátor, M. Horák, Karel Vochoč, Jiří Holý, Pavel Nový