Případy detektiva Murdocha

Případy detektiva Murdocha

S06E08 - Murdoch v dámském oblečení

25.9. 14:10
Televize Seznam
60 minut
2013
Kanada / Velká Británie Krimi / Drama / Mysteriózní

Detektiv Murdoch vyšetřuje smrt Prestona Monka, manažera prestižního obchodu Eaton, který se specializuje na dámské oblečení. Dr. Graceová na těle mrtvého nalezne stopy, jež prozrazují úmyslné zabití. Zatím však chybí motiv vraždy i podezřelý z tohoto činu. Obchod plný mladých žen zatím vede upjatá, přehnaně ambiciózní Eva Pearceová, udržující neustále vysokou úroveň obsluhy klientů. Detektiv Murdoch je přesvědčen, že osobu podezřelou z vraždy by neměl hledat příliš daleko...(Česká televize)

Více informací
S10E06

Dej faleš jako Brackenreid

30.11. 08:05, Televize Seznam, 60 minut

Dej faleš jako Brackenreid

V Torontu se pod vedením trenéra Andrewa Nobsona připravuje fotbalové mužstvo na prestižní olympijské hry. Při jednom z domácích zápasů nečekaně zemře zdejší hráč Robert Semple. Ukáže se, že nebyl zraněn při hře na hřišti, ale podlehl na následky několik hodin staré bodné rány. Kriminalisty v čele s detektivem Williamem Murdockem čeká nevděčná práce, musí zjistit, kdo z fotbalového týmu mohl mít vražedný motiv...(Česká televize)

S10E07

Polibek smrti

1.12. 08:00, Televize Seznam, 60 minut

Polibek smrti

V šlapací loďce, zakotvené u vody, byl nalezen mrtvý Cameron Fellowes. Torontským kriminalistům chybí jakýkoliv vražedný motiv, nejasný je i způsob, jak byl muž zabit. Během následujících dní se objeví další oběti, u nichž je zřejmé, že spolu něčím souvisejí. Vždy přitom jde o muže, kteří mají na rtech otisk rtěnky stejné barvy. Její následný rozbor v laboratoři prokáže, že obsahuje smrtící části jedu. Od této chvíle jsou v podezření vyšetřovacího týmu především ženy…(Česká televize)

S10E08

Víkend u Murdochů

2.12. 08:40, Televize Seznam, 60 minut

Víkend u Murdochů

Ornitologové Alastair Plumlee a Gilford Harrison byli zabiti neznámým pachatelem, a to za velmi podivných okolností. Jisté je, že oba měli svědčit u soudu proti Rexovi Greyovi, podezřelému z vraždy. Také poslední důležitý svědek tohoto případu, Roger Newsone, je i přes přísný policejní dohled zákeřně zastřelen. Detektiv Murdoch musí najít způsob, jak muže, podezřelého z těchto činů, jednoznačně usvědčit…(Česká televize)

S10E09

Pramen věčného mládí

3.12. 08:10, Televize Seznam, 55 minut

Pramen věčného mládí

V Torontu řádí velmi drzý, dosud nepolapitelný šmírák, který obtěžuje obyvatele a způsobil již také několik nepříjemných incidentů. Policii se zatím podařilo zjistit jenom to, že hledaná osoba nosí černé brýle a značně široký klobouk. Důležitý je ovšem příjezd inspektora Brackenreida, jenž byl na světovém veletrhu v St. Louis 1904, s vítězným fotbalovým týmem…(Česká televize)

S10E10

Ďábel uvnitř

4.12. 08:05, Televize Seznam, 60 minut

Ďábel uvnitř

V Torontské věznici sedí Jacob Foley, obžalovaný z vraždy dvou mužů. Při policejním vyšetřování detektivem Williamem Murdochem požádá o možnost promuvit si s doktorkou Julií Ogdenovou. V průběhu jejich společného setkání se pak Foley vrací do minulosti a připomíná jí nepříjemné detaily z několika kriminálních případů. Ty přitom měl na svědomí zločinec James Gillies…(Česká televize)

S10E11

Zakopaný pes

5.12. 08:05, Televize Seznam, 60 minut

Zakopaný pes

V době dočasné nepřítomnosti inspektora Breckenrieda se do jeho kanceláře nastěhuje detektiv Watts. Ten údajně musel z osobních důvodů odejít z Policejní stanice l, skutečné důvody nejsou známy. Paní Frizzelové někdo otrávil jejího čtyřnohého miláčka Horáce. Nejspíše to způsobil někdo z torontských majitelů výstavních psů. Ve městě totiž za dva dny začíná psí výstava a její Horác patřil mezi největší šampióny. Detektiv Murdoch tak ke své nelibosti musí řešit případ, v němž pátrá po vrahovi psa…(Česká televize)

S10E12

Nezvěstný

6.12. 08:05, Televize Seznam, 60 minut

Nezvěstný

Stará paní Adelia Gordonová marně doufá, že se konečně objeví její syn. Zmizel beze stopy již před dvaceti lety. Její druhý syn Jonah ale není příliš nadšen, když se V Torontu objeví, člověk, který se za něj nejspíše jen vydává. Detektiv Watts zase pátrá po své, před lety zmizelé sestře. A detektiv Murdoch se se svými schopnostmi snaží přispět k vyřešení obou záhad…(Česká televize)

S10E13

Murdochovi sousedé

6.12. 14:10, Televize Seznam, 60 minut

Murdochovi sousedé

Detektiv Murdoch na zakoupeném pozemku u řeky hodlá postavit rodinný dům. Jeho nadšení a plány ale naruší nepříjemné překvapení. Na pozemku je nalezena zakopaná kostra neznámé osoby. Bohužel ale není jediná. Murdoch s Julií místo stavby domu najednou řeší, komu patří nalezené pozůstatky, a také to, kdo mrtvé mohl právě v těchto místech pohřbít. Při zkoumání v pitevně se navíc ukáže, že nalezené osoby téměř určitě zemřely násilnou smrtí…(Česká televize)

S10E14

Od Murdocha k věčnosti

6.12. 19:10, Televize Seznam, 60 minut

Od Murdocha k věčnosti

Detektiv Murdoch na veřejnosti vyhlašuje objevení receptu, který umožňuje získat věčné mládí. Složení léku původně začal v Panamě připravovat neúnavný vynálezce a nadšenec pro všechno nové, pan Pendrik. Byl však někým zavražděn. Zpráva o zázračném léku přilákala do Toronta řadu podnikavců i podezřelých kriminálních osob. A právě to detektiv Murdoch předem zamýšlel, aby mohl s dalšími policisty realizovat tajný plán…(Česká televize)

Dostupné za 14 hodin
S10E15

Bohyně pomsty

7.12. 19:10, Televize Seznam, 60 minut

Bohyně pomsty

Při výbuchu v jednom domě v Torontu zemřela Muriel Brůsová. Právě její smrt přivádí detektiva Murdocha do starého, poloopuštěného sídla rodiny Greeenwoodových v Rosedale. Na prvý pohled cítí přítomnost něčeho neobvyklého. Objeví zde totiž jenom ženy, které jsou zaměstnány prací v domě či na zahradě. Na vyšetřování nezvyklého případu se podílejí i detektivové Wats a Freddy Pinková…(Česká televize)

Dostupné za 1 den
S10E16

Mistr Lovecraft

8.12. 19:10, Televize Seznam, 60 minut

Mistr Lovecraft

Objev těla mrtvé dívky a některé groteskní náčrty vedou k tomu, že detektiv Murdoch začne sledovat skupinu okultistů. Jeho členové patří k těm lépe situovaným občanům Toronta. Mají zjevnou zálibu v morbidnostech a věcech spojených se smrtí. Mezi ně patří také svérázný mladík H. P. Lovecraft, který nejvíce upoutá pozornost…(Česká televize)

Dostupné za 2 dny
S10E17

Divoká jízda

9.12. 19:10, Televize Seznam, 60 minut

Divoká jízda

Detektiv Murdoch vyšetřuje úmrtí mladé šampiónky na kolečkových bruslích. To jej přivádí do světa místní sportovní soutěže, kterou bohužel ovládají agresivní a nemilosrdné praktiky. Rebecca Jamesová chce pomstít zemřelou přítelkyni. Právě proto se rozhodne soutěžit v závodě, kde její konkurentky využívají utajovanou výhodu. Doktorka Ogdenová se rozhodne, že jí svojí účastí aktivně podpoří…(Česká televize)

Dostupné za 3 dny
S10E18

Bude zle

10.12. 19:10, Televize Seznam, 60 minut

Bude zle

Když výstřední torontský tanečník požádá detektiva Murdocha o pomoc, ocitá se v situaci, kterou rozhodně neočekával. Celý tým Policejní stanice číslo 4 je náhle obklopen důkladně promyšleným kompromitujícím spiknutím a vystaven nepředvídatelnému nebezpečí.(Česká televize)

Podobné tituly

Elementary
Grantchester
Otec Brown
Kriminálka Las Vegas
NCIS: Los Angeles

O pořadu

česky
2013
Kanada / Velká Británie Krimi / Drama / Mysteriózní

Zatím šestadvacetidílný seriál natočený v koprodukci britské a kanadské televize, v řadě momentů velmi připomíná úspěšné Dobrodružství kriminalistiky. Vychází z detektivních románů Maureen Jenningsové, které čtenářům představily Williama Murdocha, člena torontské policejní stanice, muže, obdařeného zvláštním druhem přímo vizionářské intuice, a především člověka, jenž na hony předběhl svou dobu. Neboť Murdoch si na rozdíl od mnoha svých policejních kolegů i nadřízených moc dobře uvědomuje význam a váhu všech vědeckých objevů, jimiž konec devatenáctého století doslova překypuje.

Tvůrci

Cal Coons

Hrají

Yannick Bisson, Clara Pasieka, Jonathan Watton, Adam Butcher, Rory O'Shea, Georgina Reilly, Pascal Langdale, Michael Therriault, Daiva Zalnieriunas, Thomas Craig, Jonny Harris, Helene Joy, Michelle Coburn